Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Doğal gaz açtırma sorunsalı

Sir.Enis

Öne çıkan mesajlar

2 senedir kullanılmayan evimde doğal gazı aktifleştirmek istiyorum öncelikle.
geldiler kontrol ettiler adam benden 3 şey istedi.
.karbonmonoksit cihazı
.alarm cihazı
.bide baca borusunun kontrol edildiğine dair bir evrak.
ilk ikisi basit ama 3.sü için böle bir uygulamalarının olmadığını söylüyorlar ve üstüne 5-6binliraya boruyu değiştirebilceklerini söylüyorlar.. böle bir saçmalık nasıl olabilir ?

yetkili bunları diyor doğalgazcılar ayrı ayrı birsürü saçma salak şey söylüyor. kombinizi dışarı alalım boru takalım sizden güzel bir para alalım bla bla... bu doğal gaz borularına koydumunun ülkesinde herkes dolandırıcı mı olmuş durum nedir ? açıklayabilecek var mı ? kafayı yedim elim ayağım titriyor
Sosyal ağlarda paylaş

ya ne güvenliği bıraksınlar bu işleri daha önceden güvensiz miydi kendileri okay veriyorlardı ?
örneğin bizde eski sarı bir hortum vardı bağlantısı için, doğal gazcı değiştirdi 50şer kayme hortum parası alıp ve daha sora yetkili değişmesine gerek yoktu artık yine kabul ediliyor bu hortum dedi.
şimdi öğrendim belediyeye baca temizliği yaptırmam gerekiyormuş 6 ayda bir 91 lira mı ne bedeli varmış.
can güvenliği hikaye güvenliğimizi o kadar düşünüyorlarsa bedavaya temizlesinler bacamızı
Sosyal ağlarda paylaş

baca olayina itfaiye bakiyor 50 kagit falan almislardi ben gecen yil temizlettirdigimde. artik kombinin evin icinde olmasina izin verilmiyor, eskiden evin icinde olanlarkullaniliyor da kombiyi degostirmeye falan kallarsan balkona aliyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Sir.Enis said:

can güvenliği hikaye güvenliğimizi o kadar düşünüyorlarsa bedavaya temizlesinler bacamızı
Can guvenligini baskası degil senin dusunmen gerekiyor zaten. Sen dusunmezsin diye adamlar kural koymuslar. Hala gelip senede 200 lira icin bık bık.
Sosyal ağlarda paylaş

Mutfakta kombi. apartmanın koskocaman geniş havalandırması var balkondan çok daha mantıklı bir yer öncelikle.
bilir kişi yani bunu kontrole gelen arkadaş kendi bile kabul ediyor bunlar gereksiz düzenlemeler diyor ama lakin tabi can güvenliği kapsamında çıkartılan bu düzenlemeler para sirkülasyonunun artışı için yapılan bir dolandırıcılıktan başka bişi değil...

alarmları hallettim itfaiyeyi halletim kapıya geldiler itfaiye elemanları ama beyinsiz kapıcımız burda olmadığı için çatıya çıkamadılar ve o yüzden 1 gün daha bekleyeceğim şimdi.sistemini seveyim türkiyem.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi arçelik ocak aldım. Servis geldi, gaz olmadan biz bunu bağlamayız, can güvenliği, vs gazı açtırın ki ocağı test ederek bağlayalım dedi.
Gaz açtırdıktan sonra servisi tekrar çağırdım, geldi bağladı, direk çakmağı çakarak kontrol etti kaçak var mı diye ve gitti...
Alışmadık götte don durmaz hesabı bizde bu tür uygulamalar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...