Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ses Yalıtım

Flameoffear

Öne çıkan mesajlar

zipzip said:

4mt2 duvara yaptım ben 400 lira gibi bişey tuttu. Oradan fiyat karşılaştırması yapabilirsin.

Bi de akustik süngerler aklını karıştırmasın, ben onları ses yalıtımı için sanıyordum meğersem tizi alıyormuş.

http://www.akustikkaplama.net/images/bondex_adepan_ses_yalitim_sungeri_uygulama3.jpg

Şundan kapladım ben tavana. Giden sesi neredeyse tamamen kesti. Sadece tecavüze uğrarken ağzını kapatmışlarcasına inceden bir uğultu gidiyor.

yayin odasina mi yaptin. bide ne öyle tecavüz falan. az milfleri videolari kis sadfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

bizim evi kartondan yaptıklarında şüpheleniyorum. en ufak ses bile alt, üst, yan daireye geçiyor. apartmanda birinin alarmı çaldığında herkes uyanıyor. sevişme sesleri aynı şekilde. çok fena. yani hiç bu kadar kötüsünü görmemiştim. herkes, herkesin yatak performansı, en ufak tartışmasını, çocuklarıyla ilişkisini, televizyon alışkanlıklarını falan biliyor. evden taşınacağım için dert etmiyorum ama ilk defa bu kadar yoğun bir şekilde etkisini hissettim. kendime dert yanmıyorum çünkü zaten yalnız yaşıyorum + evde neredeyse hep kulaklık takıyorum ama mesela çocuğu olan çiftlerin sabah 6'da iphone alarmları çalıyor, çıldırarak uyanıyorum falan. o binada mülk sahibi olsam kafayı yerdim büyük ihtimal. çekilecek çile değil.

bir daha ev bakarken dikkat edeceğim konulardan biri.

bu evde bir de etraftaki boş arsalarda köpeklerin ne kadar zararlı olabileceğini öğrendim mesela. bazen bir taraftan başlayan havlama sekansı 12 saate kadar sürebiliyor. cam açamıyorsun falan. bu da ayrı bir deneyim oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

yayin odasina mi yaptin. bide ne öyle tecavüz falan. az milfleri videolari kis sadfsdf

Aynen, üst kata çok ses gidiyordu. Adam dolmuşçu bi de sabahın köründe uyanıyor el mahkum yaptım. Nabim abi ses öyle çıkıyor. Ağza toplu kemer bağlarlar da ıh uh ses gelir ya, aynı o asglksd
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Abi ev yapilirken doseniyo yalitim malzemeleri.

Sonradan ev icinden yapiyim demekle olmuyo. Ya da butun eve iceriden doseyip bi de ustune alcipan falan atman lazim ki hic sanmiyorum betonla ayni islevi gorsum.

Isi icin olabilitesi var ama

yeni apartmanlardaki dandik dolgular yuzunsen sonradan yatak odalarina falan yaptiran baya oluyor da asiri tuzlu bir is.

suan oturdugum ev 60 yillik, cift tugla, asagisa yukarida vurdulu kirdili kavga cikmazsa gelmiyor hicbir ses
Sosyal ağlarda paylaş

zipzip said:

4mt2 duvara yaptım ben 400 lira gibi bişey tuttu. Oradan fiyat karşılaştırması yapabilirsin.

Bi de akustik süngerler aklını karıştırmasın, ben onları ses yalıtımı için sanıyordum meğersem tizi alıyormuş.

http://www.akustikkaplama.net/images/bondex_adepan_ses_yalitim_sungeri_uygulama3.jpg

Şundan kapladım ben tavana. Giden sesi neredeyse tamamen kesti. Sadece tecavüze uğrarken ağzını kapatmışlarcasına inceden bir uğultu gidiyor.

Adetastaki malzemeden muhtemelen, sert sunger. 70ti galiba yogunlugu ki tiz frekanslar da dahil baya bi etkili. Cok verimli malzemeydi studyoda kullanirken baya faydasini görmustuk tasyunu falan kullanmak yerine. Akustik sungerlerin ve tasyununun falan yogunlugu baya dusuk oluyo buarada.
Sosyal ağlarda paylaş

la okumadim arada yazilanlari da geyikler devam ediyor.

arada resim konulmus. resimde mesela kolon ustu acik. o kopru yapar bebegim. o kolondan ses alirsin.

"haci hic yoktan iyidir diye yaptik" dersen sen bilirsin derim.

malzemelerin hangisini alalim diyenler almak istediklerin malzeme spec sheetlerini indirip ya noise reduction coeff'lerine bakacaklar (kac hz icin ne dusurmus vs) ya da yaradana siginip alacaklar.

installation uygun malzeme secme icin sartlar ne
1- uygulamasi kolay mi?
2- sagliga zararli mi? (rockwool kullan diyecegim ama mal gibi girersen tum duvar kaplamaya bayagi guzel kasinirsin)
3- yanar mi? (yanarsa ustunu yanmaz malzeme ile kaplaman gerekir)
4- fiyat
5- sound absorption vs sound proofing (bu sende onemli degil diye takilmiyorum hic)

bana sorarsan ne yaparsan yap ustunu Dragonboard ile kaplamak gerekir.

bunlarin uygulamasini tek basina yapabilecegini HIC sanmiyorum dogrusu sdfsdfsfsdf

ozet: malzeme spec sheetlerini okuyun..
ekleme: "ne bok yiyecegimi bilmiyorum!!!" derseniz panik yapmayin, bi suru teknik cizim bedava var. atiyorum http://www.knaufinsulation.com.tr/teknik-detay-izimleri
izocam'da falan da var. rahat rahat her turlu dataya google'dan ulasiyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

bizim evi kartondan yaptıklarında şüpheleniyorum. en ufak ses bile alt, üst, yan daireye geçiyor. apartmanda birinin alarmı çaldığında herkes uyanıyor. sevişme sesleri aynı şekilde. çok fena. yani hiç bu kadar kötüsünü görmemiştim. herkes, herkesin yatak performansı, en ufak tartışmasını, çocuklarıyla ilişkisini, televizyon alışkanlıklarını falan biliyor. evden taşınacağım için dert etmiyorum ama ilk defa bu kadar yoğun bir şekilde etkisini hissettim.

tunel kalibin en sevdigim ozelligi ajhgfsjlahdşla
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

bizim evi kartondan yaptıklarında şüpheleniyorum. en ufak ses bile alt, üst, yan daireye geçiyor. apartmanda birinin alarmı çaldığında herkes uyanıyor. sevişme sesleri aynı şekilde. çok fena. yani hiç bu kadar kötüsünü görmemiştim. herkes, herkesin yatak performansı, en ufak tartışmasını, çocuklarıyla ilişkisini, televizyon alışkanlıklarını falan biliyor. evden taşınacağım için dert etmiyorum ama ilk defa bu kadar yoğun bir şekilde etkisini hissettim. kendime dert yanmıyorum çünkü zaten yalnız yaşıyorum + evde neredeyse hep kulaklık takıyorum ama mesela çocuğu olan çiftlerin sabah 6'da iphone alarmları çalıyor, çıldırarak uyanıyorum falan. o binada mülk sahibi olsam kafayı yerdim büyük ihtimal. çekilecek çile değil.

yan komsu, milf, mutsuz, seslerden kocasinin performasinin kötü oldugunu biliyorsun.
merdivenlerde kesiyor önünü, bingildak diyor mutfakta musluk bozuldu az yardim et diyor...
awwwww yisss.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

la okumadim arada yazilanlari da geyikler devam ediyor.

arada resim konulmus. resimde mesela kolon ustu acik. o kopru yapar bebegim. o kolondan ses alirsin.

"haci hic yoktan iyidir diye yaptik" dersen sen bilirsin derim.

malzemelerin hangisini alalim diyenler almak istediklerin malzeme spec sheetlerini indirip ya noise reduction coeff'lerine bakacaklar (kac hz icin ne dusurmus vs) ya da yaradana siginip alacaklar.

installation uygun malzeme secme icin sartlar ne
1- uygulamasi kolay mi?
2- sagliga zararli mi? (rockwool kullan diyecegim ama mal gibi girersen tum duvar kaplamaya bayagi guzel kasinirsin)
3- yanar mi? (yanarsa ustunu yanmaz malzeme ile kaplaman gerekir)
4- fiyat
5- sound absorption vs sound proofing (bu sende onemli degil diye takilmiyorum hic)

bana sorarsan ne yaparsan yap ustunu Dragonboard ile kaplamak gerekir.

bunlarin uygulamasini tek basina yapabilecegini HIC sanmiyorum dogrusu sdfsdfsfsdf

ozet: malzeme spec sheetlerini okuyun..
ekleme: "ne bok yiyecegimi bilmiyorum!!!" derseniz panik yapmayin, bi suru teknik cizim bedava var. atiyorum http://www.knaufinsulation.com.tr/teknik-detay-izimleri
izocam'da falan da var. rahat rahat her turlu dataya google'dan ulasiyorsunuz.

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

yan komsu, milf, mutsuz, seslerden kocasinin performasinin kötü oldugunu biliyorsun.
merdivenlerde kesiyor önünü, bingildak diyor mutfakta musluk bozuldu az yardim et diyor...
awwwww yisss.

Devam ettirelim:

- B: Yenge hanim teyze eniste bey bakiversin
- Milf: ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...