Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

fitness ve beslenme

Milamber

Öne çıkan mesajlar

selamlar

yine kişisel bir sorumuzla karşınızdayız. olay şu:

zamanında 130 kiloya kadar çıkmıştım sonra hayırlı mevzular oldu ve bir anda 88'e kadar düştüm :) (askerlik çürük, hastalık, napıyorum lan ben sorusu) bu süre zarfında daha çok kardiyo yaptım. çok hafifte fitness.

geçen sene nisanda bostancıda sporium'a başladım fitness yapmaya da başladım, normalde koşuyordum hatta baya bisiklet sürerim taki 3 haftada koşu bandımda dizimi sakatlayana kadar, 1-2 ay topallaya topallaya yürüdüm sonra düzeldi ama zorlayamıyorum kısacası koşu bandında artık koşamam sadece yürüyebilirim(spinningde sorun olmuyor), dışarda koşularda sıkıntı olmuyor ama hevesim kalmadı, hava soğuk vs. şimdi olay şu. fitness yapıyorum ama yapmaya başladıktan sonra 95kilo altına inemiyorum. beslenmeyi ayarlayamadım. az yedim mi kası yakarım diye tırsıyorum ki geçen ay gayet kas gitmiş. çok yedim mide kilo veremiyorum. hedefim 85-90 arası seviyesine inmek ama nasıl beslenmem lazım çözemedim. tek yaşıyorum bekar erkek genelde hazır yiyecek ya da hiç yememek gibi :D burada sağlam spor yapan arkadaşlar var görüyoruz tavsiyelerini rica edeceğim. toz vs yapay şeyler kullanmamaya çalışıyorum fırınım var tavuk yapıyorum ama dün akşam yiyemedim midemi bulandırdı (hoş sabah kahvatıda götürdük ehehe)

misal şimdi bacaklar vs 10 numara, üst kısımda bench press vs omuzlarla göğüslerde epey bi şekle girdi bi karın kısmı kaldı alt üst şekle girince daha bi gözüme batmaya başladı, bira göbeği emenike. kaç mekik çekiyonuz 6 pack çıkarmak için :D özel bir karın programı verin yardım edin :D
Sosyal ağlarda paylaş

http://image.1click2buy.co.il/cache/data/kitchen/Multicooker-Sinbo-SCO-5035/Multicooker-Sinbo-SCO-5035-2-500x500.jpg

Lezzet aramiyacaksan simbo multicooker al (belki lezzetli de yaparsin ama ben beceremedim) bir gece onceden bile ayarlayip birakabilirsin. Aksam eve geldiginde sicak yemegin olur.

Hindi atiyorum , 2 patates , 2 havuc, soya sosu , az bisey zeytin yag bitti gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

sikayetin varsa sikayet et birader.

bu kurallari bosuna yazmadilar zamaninda.

vizyon konusunu da acalim burada istersen

"arkadaslar star wars diye bi film izledim cok hosuma gitti. bence kisisel!" diye

yapmayin etmeyin ya.

kurallara kimse gereksiz diyemez.
eger kurallara riayet etmek gereksizlikse ben gereksiz olmaya hazirim sevgili nefret dolu arkadasim. bak sana halen saygi ile yaklasip arkadasim diyorum cunku bence o saygiyi birbirimize gostermemiz lazim.

kardeslikle kal sevgili nefret dolu arkadasim.

not: ilgili ve alakali yonetime sevgi ve saygilarimi sunuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Yemek konusu ile ilgili sıkıntıları cidden anlamıyorum. Ben Pazar ve Çarşamba olmak üzere sadece 2 gün yemek hazırlıyorum.

Yağlı kağıdı koyup tepsiye tavukları diziyorum üzerine kekik karabiber tuz vs... koyup fırına koyurum. Üst rafa da ayıklanmış uskumruları alüminyum folyaya sarıp koyuyorum. 60dk sonra hazır.

500gr bulguru tencereye döküp üzerine su koyuyorum. 20dk sonra hazır.

Hızlı rondo makinesindede biraz havuç turp fln ayrı bir kaba koyuyorum.

tvk bulgur zeytinyağı kombosunu dondurucuya atıyorum. Yiyeceğim zaman mikrodalgada yanına biraz konserve fasulye nohut tarzı şeyler ekliyorum bitti gitti.

Arada kırmızı et yersem de dökümde max. 5dk pişiriyorum zaten.
Bir haftada yaptığım yemeğin hazırlık süresi max. 20dk mı alıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm aklima gelmisken

once a month meals

parasi olanlar icin guzel bi kaynaktir. harbiden haftada 1 yemek yapip buzdolabina atarak hayatinizi surdurebilirsiniz. bir de buharli yemek yapan hedelerden alin. et, pirinc, sebze ayni anda 30dk'da yapabilirsiniz.

paraniz yoksa yapmayin, zaten fitness dedigin sey kadinlarin kaslarini kalemle boyamasi gibi bisi.

gerekli mi? kesinlikle degil. insanlar ayni surede yasiyor, hemen hemen ayni saglik durumu ile omurlerini surduruyor.

sadece gorsel olarak iyi oldugu icin yapiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

benim için yemeği yapması değil yemesi işkence olmaya başladı.
yemek yapmak günlük taş çatlasın 20-25 dk mı alıyor.

ama onu git gel ye baba ye bitmiyor amk. her öğünde 180-200 gr civarı tavuk bölüp karboyla yiyorum
500 gram tavuk, 300-400 gr peynir/lor 500 gram karbo ıvır zıvır günde 1.5 2kg yemek giriyor mideye.
gelsin şu mart ayı da definasyona gireyim artık lan :(

duvarlardaki resimlerde olan adamlar gibi olmak istemiyom ben ya .s.s
Sosyal ağlarda paylaş

rahatsız da etmiyor hem, bak şikayet etmiş konuyu taşıtmış ne güzel yapmış dasaa kral adam ya kızmaz kimse ona :P

bu arada ben şişme derdinde değilim, sevmiyorumda öyle şişirmeyi vücut, norma fiziğim olsun sadece kas kütlem artısn daha bi kuvvetleniyim istiyorum yoksa asla vücudu şişirme niyetinde olmadım dışardan bakan anlamasın kasları özel gösterim yapalım asdasdasd
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...