Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

10 Bin TL ye ev döşe

Black_Hand

Öne çıkan mesajlar

bi de ben masami kendim yaptim, sokakta buyuk dandik bi masanin ust tarafini aldim, gittigidiyor'dan da 4 tane masa ayagi siparis ettim onlari vidaladim cok guzel oldu.

ikea'dan da kucuk bi tane hali aldim dekoratif, zaten yerler parke. Baya guzel oturdu.

http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/aydinlatma/yer-lambalari/30184168/holmo-yer-lambasi.aspx

bunu alcam bi de haftasonu,

yatak suan tek kisilik ama iste, 1.5 yada cift kisilik alayim diyorum. onerisi olan var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Hımm daha yeni ev dizmiş biri olarak ben de atlayayım.

Bir kere yatak odasına paranın çoğunu gömmek saçmalık. Elbette gidip de bez dolap almayacaksın ancak paranın kısıtlı kullanılacağı alan orası. İstanbul'daysan doğruca Modoko'ya gidiyorsun. 1750 liraya gaayet güzel yatak odası takımı satıyorlar. Hatta şifonyerden ve aynadan feragat edersen daha da ucuzlar. Sonuçta çirkin olmayacak elbette ama yatak odasını saçma salak doldurmaya gerek yok. Modoko'nun tek sorunu 45 günden önce evine yollamıyor olmaları. Eğer aciliyeti varsa gogo spotçu. Bizim yatak odasını spotçudan yatak hariç 2kya almıştık. 45 gün bekleme şansımız yoktu malesef. Sen daha da düşebilirsin. Yatakla beraber 1.5k civarına rahat halledilir. Yatak için bir şey diyemem. Hangisi rahatsa onu al. Bizim yatağı istikbal'den aldık. Bana yamuk gibi geliyor. Oturma odasında yatasım geliyor bazen.

Oturma odasına kesinlikle ikea'dan kivik köşe takımı alıyorsun. Köşe takımları HER YERDE 2k'dan başlıyor. Üstüne acccayip çirkinler. Kivik 1700. Hem de gayet güzel valla. Bakıyım. Evet evet güzel. Köşe değil 3+2+2x1 istiyosan unut. Çoook para.

Beyaz eşya biraz sıkıntılı. Benim fikrim en çok kullanacağın 2 beyaz eşyayı (Buzdolabı ve çamaşır makinesi) adam gibi alman. Diğer parçalar hem az kullanılan hem de nispeten ucuz olan parçalar. Elinden geldiğince küçük hacimli ve ucuz olanlarını seçmeye çalış.

TV ünitesi için Koçtaş'ta bayaa bi seçenek var. Biz 200 liraya almıştık.

Şimdiii... Allaşkına geri kalan şeyleri salaklık edip Koçtaş, ikea vs.den ALMA. Çünkü geri kalan parçaları farklı yerlerden alma şansın var. Her evde ikeadaki kırmızı küçük masayı görmekten gına geldi.

Mesela halı. Abartısız söylüyorum her yerde aynı iğrenç halıları satıyorlar. Daha da kötüsü neredeyse hep aynı halıyı satıyorlar. Halını internetten seç. Bizim evdeki halıları hatun dekorazon'dan buldu. Hem de Koçtaş'takilerin yarı fiyatına. Atlas, Merinos falan tam alaturka kafa.

Kitaplık alacaksan Modoko'dakilere bakabilirsin. Evin başka insanların evine benzemeyiversin. İlla duvarlara küçük biblolar yerleştirmene gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Hand said:

birde tekrar yazayım, net anlaşılsın.

Beyler BEKAR EVİ bu.

Biblo, dantelve evin her bir m2sinde halılar olmayacak.

minimalist olacak , ferah.

Ben şubat-mart ayında geçen sene 0'dan bekar evi kurdum. Sana deneyimlerimi, gözlemlerimi ve tavsiyelerimi yazayım.

1. Beyaz eşyayı ben 0 aldım (Profilo hepsi). Pederin arkadaşı tanıdık vardı, adamın beyaz eşya mağazası var o yardımcı oldu.Öyle olunca 0 aldım herşeyi komple. 3.5k civarı bir para tuttu (süpürge, buzdolabı,ocak, bulaşık,çamaşır, ütü masası).Verdikleri giriş segmenti değildi, en üst segmentte değildi (çamaşır makinası 7 kg mesela, vs).0 almanın faydası daha az sorun çıkma olasılığı ve elektrik tüketiminin düşük olması (A+++ vs). Tavsiye ederim eğer 1-2 seneye evlenmem diyorsan.Ben 4-5 sene en aşağı kullanırım evlenmem dediğim için böyle yaptım.

2. Yatak için spotçulardan baza+yatak işini hallettim.Bazalar dandik ama yatak güzel. totalde 1.100 TL civarına geldi çift kişilik yatak + baza.

3. Kitaplık, şifonyer + gardrop internetten söyledim.Bayağı ucuza gelmişti 600-700 TL civarı bi rakamdı galiba yekün olarak. Gardrop 4 kapılı bayağı geniş bişey mesela.Tek dezavantajı hepsi demonte, kendin yapıcan.Benim elim yatkın olduğu için 0'dan yaptım.

4. Her genç bekarın evinden ayırmaması gereken eşyası, L koltuğa gelelim. L koltuğu Fetih Mahallesi (Libadiye caddesi kıyısında, ataşehirde) mobilyacılar çarşısından aldım. BUrada 1.500-2.000 TL arasına orta kalite ama güzel dizaynlı bir sürü L köşe takımı bulabilirsin. Ben 1.550 TL ye aldım (pufu da var).Kelepir denk getirdim. Hem de sandıklı + açınca yatak oluyo. Yarım gününü ayır ve git gez orada.

5. Perdeyi koçtaştan filan al çok para verme, iş görür şeyleri orada bulursun. Eminönündeki perdecilere de uğrayabilirsin, kalite perdeyi yok fiyatına satın alabiliyorsun eminönünde. Vaktin varsa zamanını ayır.

6. Halıfleks almanı tavsiye etmem (ahır gibi olmasın bir süre sonra).Hol vs gibi yerlere en ucuzundan yolluk al döşe.Yatak odası ve diğer yerler için internetten halı bakabilirsin.MErinos'un sarayın vs halıları ucuza tekzen gibi mağazalarda bulunuyor.Git al bunlardan.Hem görüntüleri güzel hem fiyatları normal.

7. Mutfak eşyalarını ikeadan falan değil, milyonculardan ve züccaciye mağazalarından alıcan.Kadıköyü gezebilirsin, züccaciye mağazaları çok uygun.Keriz gibi para verme başka yerlerde. İkea'dan bi iki şey alırsın yani oradan döşeme her şeyini (tencere tava olarak).

8. TV ünitesi içinse ikeanın giriş segmenti sehpaları oluyor onlardan al, ortaya aynı sehpanın büyüğünü alarak güzel kombin yapabilirsin.

9. Yemek masası için de çok coşma, gene internetten demonte söyle kendin birleştirirsin. Dışarıdan da 4 tane güzel tabure (uyacak bir renk-model) alıcan bunun yanına koyup kombine edicen. Güzel olacak merak etme.Hemi de hesaplı. (taburenin tanesi 25-30 tl arası olsa, 100-150 arasına da masayı alsan 200-250 TL ye bu is tmm).

10. TV yi de gene internetten kelepir sipariş veriyorsun kardesim. LG'nin güzel modelleri ucuza düşebiliyor, Vestel filan alma. SEG meg'de sıkıntı yaratır. LG, philips filan bunlar gider sana.
Sosyal ağlarda paylaş

Peregrin said:

aquila said:

http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/yatak-odalari/karyolalar/karyolalar/29931596/malmluroy-cift-kisilik-karyola.aspx
yatak bundan ibaret.

abi ben bunu kirmistim ya, sonra gecenin bi yarisi disari cikip, kilit tasi bulup alttan desteklemek zorunda kalmistim :(

Abi nası kırdınız ya? Biz de seks yapıyoruz? En fazla vidaları gevşiyo zamanla, ayda bi temizlik yaparken sıkıveriyorum.

Bu arada ortaya ikea lack sehpanın en büyük boyunu kesin al. Yani o fiyata devasa bi orta sehpa alıyosun ve herşeye yetiyo,.

Eğer bütçeyi ayarlayabilirsen kurutmalı çamaşır makinası iyi bi seçim olabilir. Çamaşır asmak, toplamak falan hiç istemeyeceksin çünkü, makianadan çıkardığın donu sıcak sıcak giymek baya güzel bi lüks bekar adama.

Grego said:

2. el çamaşır makinasını nasıl kullanabiliyorsunuz abi. düşünürken kaşıntı tuttu bile.

Bulaşık çamaşır makinası falan self cleaning aletler çünkü. Sabunu hep temiz olması gibi. Makine temizleme tozları var onlardan alıp boş çalıştırıyosun bi tur, mis gibi oluyo. Rahat etmiyosa için çamaşır suyu da dökersin, merhaba hijyen.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi ev kaç metre kare? kaç oda? banyo wc birleşikmi ayrı ayrımı?
balkon varmı? belki pimapenli kapalı balkon vardır.
evi yeni taşıdığım ve yatak mobilya ufaktan aldığım için az biraz çektiğim sıkıntıları söyleyebilirim.
birde nerde oluyor bu olay istanbulmu hangi semt yoksa venezuella da mı?
mesela balkon var çamaşırlık alma ip ger çamaşır as teyzeler gibi, balkon yok çamaşırlık yer az ki fiyatları 50 tl 0ı onun yerine 300e 2. el kurutma makinesi al. aldığın malzemeye göre nakliye falan da girecek o işin içine.
olmazsa olmazlarını çıkart ona göre yazalım bizde.
yatak + dolap aldım ben 1400tl, yılmaz mobilyadan. Yatak çift kişilik, dolapta 200*160*80 mi ne. sürgülü(yer kazanmak için) istersen resimde atarım.
raf aldım ve hala daha raf almam gerekiyor, yer az olunca yukarı doğru boş alanı değerlendirmek istiyorsun.
evde doğal gaz varmı? bazılarında set üstü ocak kendinden oluyor bazılarında olmuyor o dandirik set üstü ocaklarda pahalı küçük olmalarına rağmen. yemek pişime alşkanlığına göre bunun fırınlı olanını tercih edebilirsin yada mikrodalga + setüstü düşünebilirsin.

Daha baya bişey var ama sen biraz daha yaz bende sana liknli resimli yollayayım.
Sosyal ağlarda paylaş

yataklar ucuz

http://www.evmanya.com/urun/313841-uyum-ozel-ortopedik-yatak-160x200-cm?gclid=Cj0KEQiAkIWzBRDK1ayo-Yjt38wBEiQAi7NnPxOTWQ2l41Oqv4PwwnnAVDavdMQtU1E6uJJ-uceuaMkaAkKG8P8HAQ

geçen sene arkadaşa çift kişilik yatak + baza 800 tl ye almıştık. hemde eve teslim kurulum filan dahil.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.idermobilya.com/

idermobilyaya uğra derim, uygun fiyata orta kalite modern ürünler. En uygunlarını verecek olursam.

Yatak Odası: 1750TL
http://www.idermobilya.com/tr/yatak-odalari/myra-5-kapili-yatak-odasi.html

Yemek: 1550TL - konsola gerek yok dersen 1100 TL
http://www.idermobilya.com/tr/yemek-odalari/myra-yemek-odasi.html

Tv sehpası: 150TL koştaştan aldım

Koltuk takımı: 2000TL - ama spotçudan 2.el 1k ya güzel birşey bulunur.
http://www.idermobilya.com/tr/koltuk-takimlari/side-koltuk-takimi.html

Beyazeşya için, ünlü markaların kozmetik defolu ürünlerini 0km satan spotçular var. %70 fiyatına fln genelde. Oradan da 2-3K ya buzdolabı-çamaşır-bulaşık mak dizersin.

Halı perde de 2k tutar

aşağı yıkarı 10k
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Peregrin said:

aquila said:

http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/yatak-odalari/karyolalar/karyolalar/29931596/malmluroy-cift-kisilik-karyola.aspx
yatak bundan ibaret.

abi ben bunu kirmistim ya, sonra gecenin bi yarisi disari cikip, kilit tasi bulup alttan desteklemek zorunda kalmistim :(

Abi nası kırdınız ya? Biz de seks yapıyoruz? En fazla vidaları gevşiyo zamanla, ayda bi temizlik yaparken sıkıveriyorum.

Benim elim kadin eline degmedi abi. Bi arkadasimin sorunu o sdf

Saka bi yana sol taraf zank diye dustu vida falan hak getire. Iki tasi koyduk ust uste mecburen.
Sosyal ağlarda paylaş

Cairne de kaptı topic konseptini.

@Suark

abi ben yemeği yapıp yiyip hemen arkasına elde yıkarım bılaşığımı.
bılaşık makinesi garip geliyor bana, almam 90%.

Olmazsa olmazlar. (ilk aklıma gelenler)

Buzdolabı
Çamaşır makinesi
Koltuk --- ikea KIVIK i not ettim.
Yatak + Karyola
Elbise Dolabı
çalışma masası
çalışma koltuğu
perde falan
iyi bir ütü
iyi bir ütü masası

aklıma gelenler bunlar. Birde yerler parke olacak, sıfır ev.
halıflekse girenler olmuş. :/
Sosyal ağlarda paylaş

Kivik 'in L olmayanını kullanıyorum. L olan biraz pahalı geldi bana. Kanepe alırken yataklı olmasına dikkat et. Bekar evinde eş dost sarhoş olur gece kalmak ister. Bekar evi olmayan arkadaşlar kalmak ister, lazım olur.

Ütü alırken de bakman gereken ne kadar buhar verdiği, fark yaratan özellik o.. Pahalı olan her zaman daha iyi olmuyor. Bilindik markaların buhar/fiyat oranına bakarak al, çok pahalısına da gerek yok. 150-200 tl bandını geçmeye gerek yok bence.

Çalışma masası için de küçük boyutlu yemek masalarına bakaiblirsin. Güzel bir masayı bayağı ucuza kapatabilirsin bu şekilde. Örneğin ikea ingo: http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/yemek-odalari/yemek-masalari/14630009/ingo-yemek-masasi.aspx 150TLye ister yağlı boyayla boya, ister vernikle ister olduğu gibi kullan, ahşap şık bi masa.

Ucuz elbise dolabı yine ikea'dan geliyo: http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/yatak-odalari/gardiroplar/mentese-kapakli-gardiroplar/50270136/dombas-gardirop.aspx
Aynı fiyata başka markada bulursun ama gerek yok, ileride ikeadan başka aksesuarlarla daha kullanışlı hale getirebiliyorsun çünkü ikea dolabını (gerçi bu dolap pax uyumlu olmayabilir)

Perdeyi sakın ikeadan alayım deme, kazık. Perdeciden al, pazarlık yap. Stor perdeler falan daha şık ve modern durabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

abi özetle sunu diyeceğim

önem sırası şu

1. perdeler : düz bembeyaz kumaş bile olsa yeter önemli olan içerisi görünmesin. 200 tl ye felan odayı mal edebiliyosun. perdesan mıydı persan mıydı bi admalar var kumas alıyosun adam perde yapıp veriyo sana. bauhaustan felanda kornişleri kendin alır takarsın bi matkabın varsa 3 4 saatte butun odalar biter.

2. yatak: buna para harca 200 tl ye felan bir şey alma 1500 2000 e bazalı bir yatak al hem uzun soluklu depo olarak kullanırsın hem bel sırt boyun agrın olmaz. ortepedik sert bir şey al. dediğim gibi paradan kaçmayacağın tek şey bu.

3. buzdolabı çamasır makinesi fırın ocak kombo: ihtiyacın olan tek beyaz eşya bunlar. tv bile lüks eğer bütçen kısıtlıysa. fırın ve camasır makinesinde regal felan takılabilirsin buzdolabı iyi bir şey olursa(bizdeki siemens) 5 gün giden meyve sebze 2 hafta gider uzun solukta zarar etmezsin.

4. tabak çanak: go go ikea 6 kişilik tabak seti 60 tl. çatal bıcakta aynen.

kalanlar yavas yavas olusur. koltuk takımı tv bulasık makinası yemek takımı felan ben 6ıncı ayda aldım evlendikten sonra. kimse ölmedi yanmadı bitmedi.

birde anne babalarla kavga mavga durumu yoksa sömür. insanlar evde oturdukca çöp biriktiriyor cunku. mesela balkondaki masayı kap yemek masası olur, hafif bozuk utuye çök.
Sosyal ağlarda paylaş

abi öle ama bekar ya da yeni evli adamın dünyanın en süper eşyalarına ihtiyacı yok
iş görüşmesi için bi pantalon ütülencekse felan gerekeek alet
amaç mumkun oldukca masrafları yaymak
arakdaşlar eve gelirken hediye felan gelcekse mesela direk sipariş vercen
hacı mikrodalgam yok
onu alın diye
bu arada düşündümde bekar evine fırın ocak yerine set üstü ocak + mikro dalga daha iyi cozum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...