Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ultima Online Sunucusu

mascio

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu konuyu açmak için bu forumdan daha iyi bir yer olamayacağını düşündüğümü belirtmek istiyorum.

IGN Türkiye yakın zamanda yeniden aktif hale geldi ve yönetim kadrosu tamamen Türkiye'den bir kadroyla yeniden oluşturuldu.

İnternet sitesinin yanında online oyun sunucuları konusunda da atılım yapmak istiyoruz. Şu anda günümüzde oynanan ve popüler olan birçok oyunun sunucusu zaten açılacak ama araya bir de Ultima Online sunucusu sıkıştırmak ve mümkün olduğu takdirde yıllarca da açık tutmak istiyorum.

10 yıldan fazla zamanımı harcadığım bir oyuna saygı duruşu niteliğinde bir hareket diyebilirim.

Sözün özüne dönecek olursak,

Şu anda elimde müthiş bir sunucu imkanı var. Fakat World Build dışında Sphere üzerinde herhangi bir görev yapmışlığım yoktur.

Bu yüzden sunucuyu ayağa kaldırabilecek bir ekip kurmak istiyorum. Hala burada yazan ve ilgilenen arkadaşlar var mıdır acaba? Özellikle tabii ki scriptler ve bağlantı programı nedeniyle bir yazılımcı arıyorum. Ekibin diğer kısmını oluşturmak bir hayli kolay olacaktır çünkü.

Böyleyken böyle, şimdilik düşündüğüm bir proje. Eğer emek vermek isteyen ciddi insanlar olursa hayata geçirmek istiyorum. Biliyorum bu saatten sonra Ultima Online sunucusu açmak garip gelecek hepinize ama dediğim gibi derdim yüz binlerce insanın gelip oynaması da değil aslında pek.

Kalın sağlıcakla diyorum, PM'leri bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya şöyle adam akıllı hosttan hizmet veren, minimum 2 yıl kesin olarak açık kalacak, uo'yu en son sürümden oynamaya izin verecek, uluslararası hizmet verecek bir proje olsa keşke. runescape falan hala bu kadar oynanırken uo'nun unutulması çok üzücü ya bunun en büyük sebebi de yerli-yabancı sunucuların kısa sürelerde kapanması, yönetiminin bu işi sırf eğlence için yapan insanlardan oluşması ve bi süre sonra zaman ayırmamaları vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Sunucu kalıcılığını kanıtlamak için 2 yıllık hosting faturasını bile yayınlayanlar oldu vakti zamanında ama genelde uo sunucuları türkiyede 1-2aydan fazla dayanamıyor. Bu değişmeyecek bir gerçek.

"Uzun yıllar kalıcı olacağız" demekle olmuyor maalesef. Ki daha değişik ikna yöntemleri kullananına da gördük. O yüzden hiç zorlamaya gerek yok. Projenle ilgili benim şahsi düşüncem budur.
Sosyal ağlarda paylaş

abicim sen bi serin gel lütfen.

bu ne atar gider ya.

herhangi bir iddiam yok, açmayı düşünüyorum, 2 sene sonra ölüp ölmeyeceğimi bile bilmediğim için şu anda böyle salakça bir teminat veremem zaten.

lütfen konuyu sunucu açmaya çalışan ergen konusuna çevirmeyin. şurada belki bir şeylerin temelini atarız iki üç insan denk gelip.
Sosyal ağlarda paylaş

Biz zamanında yaptıkta Runuo filan sarmamıştı bilemiyorum sphere ile birlikte bişiler yapılırsa belki niye olmasın...

oyuncuyuz.com ak mix.gen.tr zamanında çok tutulmuştuk ta eh işte yani.

öyle 1000 kişi online olmadıkçada fazla sağlam makinada istemiyor abartmasınlar. ha sphere ister ;)

Bide IGN altında yapıyorsunuz bunu olmaz. Hayır IGN ile alakası yok diyorsan neden IGN i dillendirdin... yani... kafamda milyon sorular
Sosyal ağlarda paylaş

mascio said:

abicim sen bi serin gel lütfen.

bu ne atar gider ya.

herhangi bir iddiam yok, açmayı düşünüyorum, 2 sene sonra ölüp ölmeyeceğimi bile bilmediğim için şu anda böyle salakça bir teminat veremem zaten.

lütfen konuyu sunucu açmaya çalışan ergen konusuna çevirmeyin. şurada belki bir şeylerin temelini atarız iki üç insan denk gelip.

işte bu yüzden sırf olmaz... olucaksa şirkete dayandıracaksın ki insanlara o teminatı verecek başında ki adam ölsede o birim altında bu server devam edebilmeli...
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi aslında zaten olay şuydu.

Sunucunun güvenilirliği açısından IGN'in oyun sunucularının bulunduğu sunucuda yer alacağının belirtilmesi bence önemli bir nokta. Yani aslında senin söylediğin şekilde iş bir şirkete dayanıyor. Bu yüzden de oyunculara kapısını açtıktan sonra IGN Türkiye açık olduğu sürece açık kalacak bir sunucudan bahsediyoruz.

Bu yüzden IGN ismi dillendirildi. Yani gelip buraya "elimde sunucu var babalar hadi sunucu açalım" diye bir konu açmak, konu bu haliyle bile yeteri kadar güven vermiyorken ne halde olurdu bir düşünsene.

Sonuç olarak gerçekten uzun vadeli bir sunucu peşindeyim. Gelip "Yok abi değilsin." diye boşuna nefes tüketmeyin, sunucunun açılıp kapanması konusunda içiniz rahat olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Editor said:

Biz zamanında yaptıkta Runuo filan sarmamıştı bilemiyorum sphere ile birlikte bişiler yapılırsa belki niye olmasın...

oyuncuyuz.com ak mix.gen.tr zamanında çok tutulmuştuk ta eh işte yani.

öyle 1000 kişi online olmadıkçada fazla sağlam makinada istemiyor abartmasınlar. ha sphere ister ;)

Bide IGN altında yapıyorsunuz bunu olmaz. Hayır IGN ile alakası yok diyorsan neden IGN i dillendirdin... yani... kafamda milyon sorular

mix.gen.tr de admindim lan ben. tey tey. arkadaşların torpiliyle admin yapmışlardı o dönem, hiç runuo bilmiyordum, hiç oynamamıştım bile admin yaptıydılar fasd

millet soru sorup duruyordu, ne bilim diip invis oluyodum. gece bekçisiydim ama 23:00 - 05:00 arası adminsiz bırakmadım hiç şerefsizleri.
Sosyal ağlarda paylaş

işte kişiler açabiliyodur da, şirket kafasına girdi mi iş değişir demek istemiştim ben, umarım kalıcı, uzun vadeli, keyifli bişey olur. Ben nebulada oynamıştım 1.5 sene kadar, sonra wowa geçip 10 senedir wowdayım. Belki nostaljisine takılırım, trade'i için oynardım, pksi aksiyonunu pek sevmezdim :D, alırız evimizi açarız tükanımızı :D.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...