Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yokuşta el freni ile kalkmak

µh

Öne çıkan mesajlar

Arabaya zarar verir mi?

Hem genel olarak yokuşta el freniyle kalkıyorum hem de oturduğum yer çok yokuş ve dar bir sokak, park ederken yokuşta daracık yerde iyice kaldırama yanaşmak gerekiyor ben de el freni kullanıyorum hep.

debriyaj balatasını falan zorlar mı böyle bir kullanım?
Sosyal ağlarda paylaş

-Crawler- said:

Yarım debriyaj ile araba zaten geri kaymaz mümkün değil. El frenine hiç gerek yok. Ha ben sağlamcıyım diyosan o başka. Zararından ziyade usta şöförlere meze olursun trafikte. "Acemiye bak el freniyle kalkıyo" derler.

Geri kaymaz da baskı balatadan yer gereksiz, el freninin düğmesini basılı tutarak hafif çekersin, arabanın iyice ileri gidesi gelince bırakırsın. Üç derecelik bayırda yapıyorsan ayrı da ne bayırlar var İstanbul'da, bir yerden sonra acemilik değil, fizik.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi benim zaten gördüğüm genelde bayanlar ve acemiler el freni ile kalkış yapar. Ha öküz gibi bi rampa olur orda kendini de arabayı da riske atmazsın asılırsın el frenine. Ama şehir içinde ufacık rampada bile el freni ile kalkanlar var. Onlar acemi işte laflarım onlara.

Bu arada baskı balata denilen şey öyle yarım debriyaj ile tükenecek bir parça değil bunu da belirtmek isterim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...