Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gelirinizin yuzde kaci kiraya gidiyor?

DoruK

Öne çıkan mesajlar

Sparkcaster said:

Black-ice said:

http://www.quickmeme.com/img/52/528e851fa7d44042b50ad38c4dddf9d1620ec9c54429bba8b644b67332fefb56.jpg

tamam sen puro içip seks partileri düzenlersin solo çıktığın rezidansta

yaparım tabi. rezidans hariç zor şeyler değil.
ama olay aslında o değil. olay senin herkesi kendin gibi sanman.

herkes illa eve çıkacağım diye üni. tadında arkadaşlarıyla yaşamak istemiyor olabilir. kendi evi kendi düzeni olsun isteyebilir.

cümlenin başına çok zekice bir tespit yapmış gibi 1950lerden aradılar ehircik diye başlamasaydın bu kadar uğraştırmazdın da.
Sosyal ağlarda paylaş

ev arkadaşı olmuyor ya

3 sene ev arkadaşım vardı, hepsi hala kankam
yediğim içtiğim ayrı gitmez ama ev olunca işler değişiyor, bulaşık çamaşır ıvır zıvır derken saçma sapan sebeplerle kavga edilebil bir ortam oluşuyor, hiç hoş değil. en güzeli tek yek
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

deadwoll said:

Leasing yapana kadar araba alırsın abi. Kiraladığın süreçte verdiğin parayı arabanın kredisine verince araba senin oluyor zaten.

Leasing yapınca kasko, vergi vs. uğraşmıyorsun sadece ki onlar da devede kulak.

kiralama = vergiden düşme.

aldığın arabayı küt diye düşemiyosun vergiden, ticari olup olmaması da şirketin ne tür şirket olduğuna bağlı.

ote yandan lüks arabanın yüksek kaskosu bakımı boku pusuru falan var. onları da hesap et.

Abi sen şimdi şirket falan diyorsun :> Kaç kişinin şirketi var? Millet maaşlı çalışan genel olarak.

Bir de lüks arabanın kaskosu, bakımı falan eyvallah da kiralama ücretleri de ona göre. 5.25d xdrive kiralasan mesela uzun vadeli kiralamada 6k civarı bir rakama geliyor ayda. 3 yılda 220k eder. Sonra geri veriyorsun muhtemelen 50-60bin'deki 3 yıllık aracı.

Ha filo işine girilir, şirket ıvır zıvırıyla vergiden düşülür falan öyle mantıklı olabilir belki de maaşla çalışan düz adama mantıksız. Zaten ne işi var 5.25d xdrive'da, gitsin Jetta, Passat sürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

Oturduğum sitede ev satın almak istesem fiyat 500k, ama 1300TL kira veriyorum. fiyat/kira oranım 384 ki istanbulda ortalama 300 fln, bu nedele avantajlıyım.

Ev satın alacak olsam bile oturduğum siteden almayıp şöyle 250-300k yeni yapılmış özelliksiz(havuz park vs) yatırımlık bir apartman dairesi alıp alıp kiralamayı -ki böyle bir evden min 1k kira gelirim olur- bu kira ile mevcut evimde oturmayı planlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

deadwoll gençlerin hayallerini yıkmak üzere görevlendirilmiş bir maşa

Abi 5 seneyi geçti sanırım ailemden uzak yaşıyorum. Hatta bunun 3.5 senesi eski kız arkadaşımla beraber geçti ve bir bölümünde de yurtdışındaydık. Sonunda sabunluk, bavula yapıştırılan etiketler, ev bütçesi gibi şeylerden kavga eder hale gelip ayrıldık.

Kendi başıma yaşadığım dönemde haftada bir temizlikçi aldım eve, yemeğime kadar yaptı ama yok. Anne verimliliğinde olmuyor. Ayrıca dünya kadar para gidiyor dışarıya. Bir de temizlikçi öyle sık gelince bir süre sonra evin içinde 2. bir insan gibi oluyor.

Tek başına yaşamak sit-com'larda çok güzel görünüyor, her yanda güzel mobilyalar, arkadaşlarla eğleniyorlar. Kanepede sevişiyorlar falan da; kanepede seviştikten sonra elde sabunlu bezle koltuk silinen ya da partiledikten sonra 10-15 kişilik kurumuş bulaşık yıkanan kısımları göstermiyorlar. Bir de o evler hiç tozlanmıyor anasını satayım. Ben her hafta toz alıyorum hala bitmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...