Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kpss 2016

benjani

Öne çıkan mesajlar

Şimdi sınav çalışmaya ne var ya. Netten bile ders anlatıyorlar. Kitaplar ise çeşit çeşit, hiç alakam olmamasına rağmen alıp bakıyorum ne var ne yok diye. Hatta yukardaki videoyu bile dinleyesim geldi hey gidi günler hey. Bu kadar tarihi sevmeme rağmen 3-4 kere sınava girdim ama tarihi 30 da 30 yapamadım. Hatta 2006 da meşhur perge sorusunu doğru yapsaydım 1 sene önce atanacaktım ....
Sosyal ağlarda paylaş

Türkçe ve matematik zorlaşmış diye duymuştum ama tarihi ilk defa duyuyorum, bu zamana kadar uzak kalınca haliyle cahil kaldım sınavlara. Paradoks var sani burada , kaynak kıtlığında kaynak arıyorsun ve sorular kolay, aynak bolluğu var ama bu sefer sorular zor vs vs vs

Cümleten kolay gelsin diyeyim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Asagıdaki ören yerlerinden hangisi, iç Anadolu
Bölgesi’nde yer almaz?
A) Çatalhöyük
B ) Gordion
C) Göreme
D) Perge
E) Kültepe
çözüm:
Çatalhöyük Konya (iç Anadolu)
Gordion Ankara (iç Anadolu)
Göreme Nevsehir (iç Anadolu)
Perge Antalya (Akdeniz)
Kültepe Kayseri (iç Anadolu)
(Cevap D)

Soruda şu
Sosyal ağlarda paylaş

en son sınavda değişik soru olarak hatırladıklarım şunlardı

afet inanın derlediği kitap

şehirlerin şahı neresidir

türkün kanadı olan savaş aleti nedir

türk dostu olarak bilinen fransız kimdir

osmanlıya hasta adam diyen ülke hangisidir

2014te de şehnamede afrasiyab olarak geçen hükümdar kimdir ve

at bakıcılığı yapanlara ne ad verilir sorularını unutamamıştım.sdfsdf

2015 kolaydı ama gerçekten garip soruların da cevabı en tanıdık gelen şıktı.

her sene kazım karabekir ve rusyayı soruyolar bi de banko şıklarda görürseniz yapıştırın.sdfsd

geçen sene istiklal harbimizle kazımı

misaki milliyi tanıyan ilk avrupalı devletle de rusyayı

bu sene de izmir iktisat kongresi başkanıyla kazımı osmanlıya hasta adam diyen devletle rusyayı sordular
Sosyal ağlarda paylaş

Dogru dusunuyosun hatta cogu genel kulturle yapilir oku mantikli geleni isaretle 10-15 arasi dogru garanti tarihten hepsini sallamaya filan gerek yok.

bos vakitte de su youtubedaki adamin videolari izleyin dun bi açtım takildim kaldim cok iyi anlatiyo adam

Ayni yayınciligin cografya videoları da var onlari da izle cografya full dfssd

abi bide su turkun kanadi olan savas aleti nedir sorusu 9.sinif tarih kitabi okuma parcasinda geciyomus ya col cakal bu osym
Sosyal ağlarda paylaş

benjani said:

tarih cidden eskiye göre çok zor, en alakasız ayrıntıları filan soruyorlar.mesela geçen sene şehirlerin şahını sormuşlardı, 2014'de de efrasiyab'ın kim olduğunu.

şu şehirlerinin şahının ne olduğunu hakikaten yazan bir tane kaynak var mıymış?
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
benjani said:

ben de yediiklim'deyim, kitaplar güzel.uzaktan eğitimde tarih çok iyi, yasin hoca.ordan çalışmak daha iyi oluyor, normal derse gerek bile yok aslında uzaktan eğiitm varken.

https://www.youtube.com/watch?v=yS0E_extvAA&list=PL5kIOunpmSBN-qKMjtgkrTAMDmjtMBPbl

tarihi burdan da çalışabilirsiniz, efsane hoca.

bu adamın derslerine giriyorsan çok teşekkür et ya maşallah evimizin sesi oldu kendisi :D hem eğleniyorum hem öğreniyorum hakikaten dinlerken.
Sosyal ağlarda paylaş

keşke gelse ama derslere girmiyor galiba bu sene.bunların coğrafya da iyi baya kanaldaki, çok temiz anlatıyor adam.

ayrıca böyle bir olayları da var, ilgini çekerse.
https://www.isemkitap.com/urun/x13c6sk$W2Br46VbpvrXqw==-isem_yayinlari_kpss_genel_kultur_tekrar_kampi_bileti_2016__buyuk_ankara_kampi_(5_gun
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...