Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bodruma yerleşmece

Auril

Öne çıkan mesajlar

Sawer said:

Bodruma iş bulmaya istanbuldan giden yoktur diye düşünüyorum. Benim bir arkadaşım freelance yazılımcı adam uzaktan çalışıyor genelde tüm yaz bodrumda kalıyor. Proje görüşmelerini skype'dan yapıyor. 2 ayda bir 1-2 günlüğüne toplantıya geri geliyo

İnşaat mühendisi bir abimiz (33-34 yaşında) bodrumda iş buldu ve tüm ailesini oraya taşıyıp yerleşti. 4 kişilik güzel güzele yaşıyorlar. ÖYle demeyin nadir de olsa bir şeyler çıkabilir...
Sosyal ağlarda paylaş

ya abi evli misin? hayır
cocuklu musun? hayır
az miktar paran var mı? hayır

e ne skime yerleşcen olm gidin çalışın eşşek gibi istanbulda sistemi döndürün lan.

plebler bitti şimdi de orta sınıf beyaz yakalının turtacı fantazilerini mi dinliycez?
Sosyal ağlarda paylaş

çocuğu olup da tr dışına çıkmak istemeyen yerleşsin ama.

belki doğa kolejine paranız yeter. ne de olsa piç büyüyene kadar sadece okuluna yarım milyar harcayacaksınız. en azından bodrumda sefil bi halk okuluna gitsin. okuyacak adam okur en nihayetinde
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ülkede çoğu öğrenci aynı durumda şu anda.Olay şöyle ceryan ediyo 3-4 sene önce uzun adam imam hatipleri getirmeden önce işte bu 4+4+4 zamanı falan okul atıyorum düz lise yada meslek lisesi 1. sınıf başlayanlar bunlardan biri olarak başladı okula imam hatip dalgası çıkınca bu okullar imam hatibe döndü öyle olunca hali hazırda girip okuyanlara başka bir okul bulunamayacağı için aynı okuldan mezun olsalarda bi kısım düz bi kısım imam hatip olarak oldu.Ama istisnasız okulun adı kız imam hatip olduğu için aslında hepsi kız imam hatip mezunu.
Sosyal ağlarda paylaş

LastManStanding said:

siz istanbullular dostum geldiğiniz her yeri mahvediyorsunuz :)

12 yıl oldu Bodrum - Antalya hattında tatil yapmayalı, konserler dışında günübirlik bile gittiğim yok.

Anlaşma yapılsın kütüğü olanlar şehrinde kalsın diye kabul ederim o derece. İstanbul'un içine sıçan müteahhit kafalılardan da kurtuluruz.

Marmara da temizlenir, Ege'niz Akdeniz'iniz size kalsın :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
her ne kadar ölmüş bir başlık olsa da yazmadan edemedim. İlgilenen arkadaşlar için her türlü tavsiyeler de bulunabilirim. 5 yılı yakınını güvercinlik, güllük, ören, bafa, bodrum gibi yerlerde geçirmiş bir insan olarak şiddetle bu bölgeyi tavsiye ederim. Fakat bodrumu asla tavsiye etmem. Eğer yazan olursa çatır çatır tartışırım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Internet en kolay şey abi, long range P2P wireless kurar geçeriz. 1000 dolardan daha ucuza halledilir. Gerisini çözün internet benden :)

xunn said:

LathspeLL said:

Çeşme'nin taşınılabilir bir tarafı kalmadı artık bence. Daha çok Datça yarım adası ve çevresini istiyorum. Kışın acaip sessiz, sedasız oluyor. Bitki örtüsü olarak da yemyeşil. Bodrum kel. Her zaman keldi oralar.

Yılbaşında Marmaris'e gittim, Marina tarafına bayıldım. Oralar kışın bizim gibi insanlarla dolu. North Face'ini kapan gezmeye geliyor hahah.

Ev edinsem bütün arkadaşlarım gelir gider haftasonları. Sıkılacağımı sanmıyorum. İstanbul'da haftasonları dışarı çıkmıyorum bile artık. Sabah erken saatlerde cafe mafe, kalabalıklaştı mı kaçıyoruz evlere.

Cidden ucuza, merkeze biraz uzak bir yerden arsa edinsem, elektrik/su/internet olayını halletsem, smart/green house diksem oraya evden çıkmam yemin ederim.

http://i.imgur.com/WeHgQ4W.jpg

Ama en önemli kısım internet...

hayaller

http://i.imgur.com/hPkrWVI.jpg

http://i.imgur.com/6xXINQQ.jpg

http://i.imgur.com/FPGKX7U.jpg

Bizim durum da aynen böyle hatunla. Para biriktirmeye abandık, büyük ihtimalle o taraflarda bişiler yapıcaz kendimize. İstanbul'dan aşırı baymış durumdayım.

Sosyal ağlarda paylaş

istanbulda, köleliğin o kekremsi tadına alışana zor gelir bodruma yerleşmek. bu arada konut projeleri falan bodruma geldiğinden beri bodrumdan soğudum ben beton yığını olmasından korkuyorum oraların da 10 sene içinde. kendime hedef koydum istanbuldan gitmeyle ilgili iş olarak gerekli ortamları hazırlıyorum fakat lokasyonu tam olarak seçemedim tavsiyelere açığım. Bu yaz gidip bir muğla ilçeleri araştırması yapacağım bakalım internetten emlak bakarak olmuyor bu iş.
Sosyal ağlarda paylaş

biz izmire yerleşiyoruz inşallah
tek sıkıntı ben geldikten sonra bi 5-6 ay içinde iş bulmam yada yaratmam lazım heh.

Kırsal hayal zor ama değer. Tembellik etmemek gerek.
Çalışana, niyetini alana herşey mümkün hocam, 1 tane hayatın ve kısıtlı sayıda haftan ve çok sınırlı sayıda yaz ın var. Değerlendirmek lazım

gideceğiniz yerde arkadaşlarınız yoksa biraz sıkıntı çekebilirsiniz ama evlenmiş adama gerçekten heryer paris olma durumu var, canan la cehennemin dibi bile güzel olabilir - istanbul dışında lol -. Yeterki zaman ayırabilsin insanlar birbirine.

Ege iklim olarak perfect durumda tabi ama bodrum falan şart değil abi.

bu arada bi tanıdık, 38k ya tek katlı ev yaptırdı arsası üzerine. Kaliteli malzeme kullansan 50k ya mal olur bu iş dedi falan.

Yani ucuzundan bi arsa kapatsan yarım dönüm, bahçen falanda olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...