Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Donanım Yetersizliği?

Solomnus

Öne çıkan mesajlar

Oyunu aldım ,kurdum ,çalıştırdım hatta girdim dolandım kastım sonra çıktım ama bidaa giremedim.Loading ekranında (aşaadaki silindir dolunca) bilgisayar kitlendi.Reset attım farketmedi.Yeni char açtım,açıldı yine dolandım fln yine çıktım yine giremedim.Bilgisayara format attım yine yükledim (herşeyiyle)
Yine olmadı (hatta artık yeni karakterde açamıyorum).Donanım: PIII 800 , 256 mb RAM , 32mb GeForceII mx ekran kartı, Kablo net(64 kbs). Yardımcı olursanız sevinirim...
Sosyal ağlarda paylaş

benmki PIII 500
geforce 4 4400MX ekran karti
256 SD-RAM
buna rağmen ekranda çok ayrıntı olduğundaki hafif çaplı donmalarının haricinde bir sorun çıkarmamakta
Acaba herhangi bir sürücünün software eksikliği nedeni ile vs. birşey olmasın dostum?[hline]Sungur the Scout
Albion Kay Server
Sosyal ağlarda paylaş

Minimum Kofigurasyon:
Pentium II' niz varsa:
PII 450
256mb RAM
600mb free hard drive space
32mb 3D accelerated video card

Pentium III/IV' ünüz varsa:
PIII 450
128mb RAM
600mb free hard drive space
16mb 3D accelerated video card

Tavsiye edilen sistem:

PIII 1ghz
256mb RAM or higher
32mb 3D accelerated video card
Sosyal ağlarda paylaş

Solomnus, sonuç olarak tavsiye edilen sistemin altında olduğun için çok çok sağlıklı bir şekilde oyun oynaman mümkün değil. Oyunlarda minimum konfigurasyondan cok en az tavsiye edilen konfigurasyonma sahip olmazsan oyunu çok rahat oynayamazsın. Senin konfigurasyonda arada kasma yapması da çok normal.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Soth, 06 Şubat 2003 09:55 tarihinde demiş ki:
Benim ki de;
p4 2.4
128 mb gf4
512 mb ddr ram:D
daha kurmadim sistemi ama insallah bugün tamam. hehe artik kalabalik ortamda yine kasilirsa atacam pencereden assa[hline]Carternas the Champion Hib/Ex.
Damodar the Berzerker Mid/pry.

bilgisayarın ne olursa olsun o takılmalar oluyor
at aşağı gitsin.
programlamayla ilgili bişi[hline]Chucky
Belgarionn Riva the Cabby of the HUN
Atillabey the Polearmsman of the HUN
Sosyal ağlarda paylaş

Doru ama bendeki takilmalar programlarla ilgili degil bariz bi sekilde anlasiliyo cünkü. raide falan bile gidemiyorum ekran kitleniyo kalabalıkta. yeni sistemde de takilma olur tabiki ama en azindan ekran kartiyla ilgili eskisi gibi olmaz veya ram[hline]Carternas the Champion Hib/Ex.
Sosyal ağlarda paylaş

Pff delircem yau yazdik buraya p4 2.4 128 mb gf4 diye ama eski gf1 256 ramde oyun cok daha rahat calisiyoru:/
Simdi söle bi sorunum var bugün bilgisayari degistirdim gf4(radoen 9700) 128 mb bi ekran karti var oyuna giriyorum 3-5 dakka sonra acaip takilmalar basliyo mouse falan cok yavasliyo her türlü ayari yapmaya calistim ama olmadi. ekran kartinin kendi setupinda bazi secenekler var: performance ve quality olayi full performance sectim olmadi full qua sectim olmadi, balanced sectim yine düzelmedi. DX9 ile calistirdim oyunu ondan olabilecegini sanmiyorum ama dx8.1 i yükledim yine olmadi:/ birisi bi fikir versin yau[hline]Carternas the Champion Hib/Ex.
Sosyal ağlarda paylaş

Muah ya.Baba senin bilgisayarda oyle takilmalar oluyorsa kesin bi suruculerin birinde bir sorun vardir.Bence bir baktirt bilgisayara . Yani kendin kasip kafayi yiyecegine aldigin yere gotur bir sor yani.

Bu arada beyler DAoC SI'nin arkasinda min sistem sole :

-P4 1.4 or Amd Athlon equivalent
-256 Mb-Ram
-32 mb ekran karti

Bunu okuyunca resmen dumur oldum ve de oyunun 20 mb lik ayri patch'i var kablo felan farketmiyo hep 1,5-2,5 kb arasi indiriyonuz.[hline]What we do in life,echoes in eternity.
Sosyal ağlarda paylaş

hahah neyse hallettik sorunu blackrose ile. AGP8x olan ekran kartinin özelliklerine girdik bi baktik
bus types 1x 2x 4x
current bus 2x
8x lik kart 2x olarak calisiyomus e tabi oyunda acaip kasilmalar oldu:) ama sonra yeni bi beta driver indirdik olay düzeldi su an;
bus types 4x 8x
current bus 8x :)
jordehieme girdim önceden adim atamadim sehirde hic takilmadan kosturmanin zevkine vardim:P[hline]Carternas the Champion Hib/Ex.
Sosyal ağlarda paylaş

uyumsuzluk problemi olabilir
yani karttan değildir ikincisi de yaptıysa, mesela boarddan olabilir

iki üst mesajda hallettik demiş arkadaş ama halledemedik, olay 2x 8x falan değilmiş, ekran kartı öyle bir ısınıyor ki bir yerden sonra el tutulmuyor ve ekranda da haliyle takılmalar başlıyor

yok 8x lerde ısınma problemi varmış da yok 8xlerin uyum sorunu varmış da vs vs, satan firmalarda bahane çok nasılsa

toplama bilgisayar benim de ömrümü yedi bitirdi
koskoca sony'nin monitörü bile bir tarafı renklendi, ekranda sağa sola garip garip titreşimler kaymalar falan oluyor düşünün artık
Sosyal ağlarda paylaş

Bak bide o ekran kayması cep telefonlarından oluyo.
Benim öyle bir ekranım bozuldu.Dikkat edin.[hline]Rolling, and throwing, consoling
Everything that goes this far
Joking and hoping, revolting
All that shit that's who you are
Hoping, and scolding, revolving
Peel it back, reveal the scar
Loathing, exploding, controlling
This is what you really are
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlackRose, 11 Şubat 2003 11:34 tarihinde demiş ki:
uyumsuzluk problemi olabilir
yani karttan değildir ikincisi de yaptıysa, mesela boarddan olabilir

iki üst mesajda hallettik demiş arkadaş ama halledemedik, olay 2x 8x falan değilmiş, ekran kartı öyle bir ısınıyor ki bir yerden sonra el tutulmuyor ve ekranda da haliyle takılmalar başlıyor

yok 8x lerde ısınma problemi varmış da yok 8xlerin uyum sorunu varmış da vs vs, satan firmalarda bahane çok nasılsa

bende de isi sorunu var. bu soruna söyle bir çöüzm geliştirdim;
2. bir kasa fani aldım ekran kartinin dibine monte ettim. kartin üstündeki fana hava üfleyecek şekilde yerleştirdim. şimdilik bir sorun çıkmadı. hala test aşamasindayim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...