Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Para yetmiyor

monoscope

Öne çıkan mesajlar

27 yaşındayım yaza evlenmeyi planlıyorum ama yaza kadar anca 30k falan biriktirebiliyorum. Ev almayı da planlıyodum evlenirken babamdan destek alarak 100k falan peşinat gerisini mortgage'ye dayamayı ama nasıl yapıcam vallahi bilemiyorum.

Hiçbişey yapmıyorum gene para harcanıyo gidiyo. Borca gömülüp herşeyi üstlenmeye çalışsak eve 6k para girer en fazla. 10 sene boyunca minimal yaşamayı, birimiz işsiz kalırsa tüm yükü tek kişinin sırtlamasını falan nasıl yaparız bilemiyorum.

Daha fazla para kazanmak lazım ama bilemedim yıllık zamlar birşeye benzemeyecek gibi. Proje yapayım desem tutar tutmaz kazandırır kazandırmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

benden iyi durumdasın abi şükret. sdf

ben şimdiden 50K gömüldüm. öyle boktan bir memlekette yaşıyoruz ki evleneceğini öğrenen bişiler kitlemeye çalışılıyo.

he de hatun kişi her şeyin en iyisi olsun hayatta bi defa hede hödö diyosa direk gg

yalnız hem düğün hem ev almak çok yorar baştan söyliyeyim öyle adam akıllı birikimin yoksa. bence düğünü aradan çıkar fazla gömülmeden sonra ev arabaya bak.
Sosyal ağlarda paylaş

Red_Skull said:

babandan 100k alıyorsan zaten daha ne ağlaması bu, burdakilerin %60 ından şanslısın

babamdan 100k almıyorum biriktirdiklerim ve babamın desteğiyle 100k peşinat sağlayıp mortgage ile eve girmeyi düşünüyorum.

Bazen de hiç ev alasım gelmiyo, çok param olsa neyse ama 10 sene boyunca borç ödemek ve aynı evde tıkılıp kalmak bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...