Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yaşanabilecek en iyi şehir (2015) list

Masticore

Öne çıkan mesajlar

hamburgun liman sehri olmasi disinda almanyada diger sehirlerle arasinda bir fark yok. ev kiralari ayni yasam sekli ayni is bulma olasiligi ayni. güvenlik ayni.
ben almanyada, ya arkadas ben x sehrinde yasicam orasi tam yasanabilir bir yer dedigini duymadim. ya iyi maasli is bulmustur yada bütün akrabalari ordadir.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

senko said:

Seele said:

almanya abi neyini begeneyim. ha bi denizi var. oda öyle besiktasda cay icip kumpir yiyebilecegin bir hava bulman cok zor. cogu zaman soguk ve rüzgarli. yagmur zaten 7/24.

yaşanbilecek diyor, ziyaret edilebilecek demiyor ki
beşiktaştaki gelir/kira oranı ile hamburg'takini karşılaştır bakalım
iki arasındaki ulaşım, güvenlik, belediye hizmetleri aynı mı

besiktasta cay icmek icin orda yasaman gerekmiyor yada eminönünde balik yemek vs. Liman sehri ama sahilde bir yüriyim desen rüzgardan ucarsin.
kisin zaten hic gitme yani. almanya sadece calismak icin var. (gerci oda bitti).

Haha abi nerde guzel cay icilir kriterine gore hazirlamiyorlar o listeyi adam onu demek istiyor sende cay icmek için orda yasamak mi lazim diyosun.

Viyanada buz gibi 8 ay kis oluyor ama hersene birinci ikinci gelmesinin bi nedeni var heralde
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

ahaha gidin viyanaya bakalim ne kadar dayanabiliyorsunuz.

5 yil yasadim.

Abi inatla anlamak istemiyosun Olay senin benim oralarda ne kadar yasamak isteyecegimiz degil.

Oranin asgari ucretiyle adam kafasi rahat gayet iyi bir sekilde gecinebiliyorken burda ise aclik sinirinda bile degil ustune yarin acaba kafama bomba atalarmi acaba diye dusunmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

Zep said:

Seele said:

senko said:

Seele said:

almanya abi neyini begeneyim. ha bi denizi var. oda öyle besiktasda cay icip kumpir yiyebilecegin bir hava bulman cok zor. cogu zaman soguk ve rüzgarli. yagmur zaten 7/24.

yaşanbilecek diyor, ziyaret edilebilecek demiyor ki
beşiktaştaki gelir/kira oranı ile hamburg'takini karşılaştır bakalım
iki arasındaki ulaşım, güvenlik, belediye hizmetleri aynı mı

besiktasta cay icmek icin orda yasaman gerekmiyor yada eminönünde balik yemek vs. Liman sehri ama sahilde bir yüriyim desen rüzgardan ucarsin.
kisin zaten hic gitme yani. almanya sadece calismak icin var. (gerci oda bitti).

Haha abi nerde guzel cay icilir kriterine gore hazirlamiyorlar o listeyi adam onu demek istiyor sende cay icmek için orda yasamak mi lazim diyosun.

Viyanada buz gibi 8 ay kis oluyor ama hersene birinci ikinci gelmesinin bi nedeni var heralde

Hamburgla beşiktaşı karşılaştırmak arada eminönüne uğramak ta iyimiş. Türkiye istanbuldan ibaret değil ayrıca hamburgla istanbulu karşılaştırsan anlıcam. İl ile semti karıştırıyorsunuz bazen.
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

Auril said:

luxemburg var listede
ülkede çalışan yok lan, diğer ülkelerden günübirlik çalışmaya geliyorlar, akşam 5 den sonra ülke boşalıyor sdf

Onlar luxemburgda yaşamaya gücü yetmeyenler. Fakirler gelip çalışıyor, zenginler sessiz sakin mis gibi yaşıyor luxemburgda.

lol şuna güldüm
Brükseldekilere fakir dedi adam.
AĞZINI TOPLA AĞZINI
Sosyal ağlarda paylaş

Valla herkes farklı yazıyor adsaf bu da başka 2 anket,araştırma şirketi.

şu sonucları cıkarmış 2014 için

Mercer’s Quality of Living Survey 2014

Vienna
Zurich
Auckland
Munich
Vancouver
Dusseldorf
Frankfurt
Geneva
Copenhagen
Bern

Monacle’s Quality of Life Survey 2014

Copenhagen, Denmark
Tokyo, Japan
Melbourne, Australia
Stockholm, Sweden
Helsinki, Finland
Vienna, Austria
Zurich, Switzerland
Munich, Germany
Kyoto, Japan
Fukuoka, Japan

Bu da mercer'in 2015 top 10 listesi

http://www.youtube.com/watch?v=fKNH96gtU88&feature=youtu.be

mercer daha samimi bir araştırma,anket şirketi gibi geldi. Belirlemeden önce 10 farklı faktörü baz alıyorlar..

https://www.imercer.com/content/quality-of-living.aspx
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...