Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Biyik'in Atatürk fantezileri

Biyik

Öne çıkan mesajlar

Biyik said:

en çok ilgilendiğim m.kemal'in çapkınlık hikayeleri ve gayri meşru çocukları.
bununla ilgili bi kitap çıkarsa gidip alıcam, iyi saklanan bi konu.

ben demedimki sen bdemişin, ki zaten inandığımdan deil buna, derdin baska. ama işte yalancı kabul etmek yanlıs olur bir insanı o yüzden yazıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

Biyik said:

en çok ilgilendiğim m.kemal'in çapkınlık hikayeleri ve gayri meşru çocukları.
bununla ilgili bi kitap çıkarsa gidip alıcam, iyi saklanan bi konu.

ben demedimki sen bdemişin, ki zaten inandığımdan deil buna, derdin baska. ama işte yalancı kabul etmek yanlıs olur bir insanı o yüzden yazıyorum.

tamam ama, "sadece" değil.
Sosyal ağlarda paylaş

alakasız bir konuya gelip, mevzudan bahsetmektense, hiç dağıl olmadan ama ben kimle iliişkisi olmus kimden cocuğu olmus onu onu en cok merak ediyorum" diyince "sadece" nın bir anlamı kalmıyor.

Hayır uzatmıyalım bu konuyu bence,

ben asıl amacın kızırşıtmaktı demiyim, sende asıl amacını kızıstırmak olduğunu kabul etme, kapansın gitsin.
Sosyal ağlarda paylaş

atatürk'ün tarım politikalarını daha ayrıntılı bir şekilde öğrenmek istiyorum deseydim bi laf edilmeyecekti ama kafanızda cinsellik öyle bir tabu ki. ayıp vs. diyorsunuz ve m.kemal'e yakıştırmıyorsunuz. niye?

ne farkınız kaldı eleştirdiğiniz sünni ahlakçılardan?
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

atatürk'ün tarım politikalarını daha ayrıntılı bir şekilde öğrenmek istiyorum deseydim bi laf edilmeyecekti ama kafanızda cinsellik öyle bir tabu ki. ayıp vs. diyorsunuz ve m.kemal'e yakıştırmıyorsunuz. niye?

şu cümle geri zekalılık abidesi özetle
kendi kendine çelişmenin doruk noktası
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

ben demiycektim mesela cünkü önemli anlamlı konuların konusulması magazin konusmaktan cok daha iyi, sahnsen ben iyi şeylere laf etmezken, tırto şeylere laf ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bu arada ataturkun cocugu vardi ve bok gibi bir hayat yasadi illa tartismak istersen biyik, bu konu tabu hani kimse konusmaz cunki ne evrak bulabilirsin nede senin niyetinden emin olmayan konuya vakif bir tarihci oturur anlatir. Ben bile kaza kaza cok az sey buldum ve bana anlatanlara saygim yuzunden paylasmam hicbir yerde. Memleket ataturku put yapanlarla aksi ona gerekli gereksiz saldiranlarla doluyken public kalmamasi en guzeli, 1-2 kusaga zaten bilen kalmiycak ve tarih oyle kalicak mis gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

Ne alakası var tabu ile ? Kim ile sevişmiş beni zerre ilgilendirmiyor. Diyelim eşcinsel bu beni zerre rahatsız etmez. Mesela islamcıların gökten indiği sanılan kitapların dogmaları konuşmasını eleştirmeleri komiğine gitmiyor mu ? Bunlardan irrite olan insanlar paticikte çoğunluk olsa tamam diyeceğim haklısın. Bu insanlar tabulaştırmış izin vermiyorlar.Öyle bir durum yok.
Sosyal ağlarda paylaş

bu konuları konuşmadan önce bol bol atatürk'ü koruma kanunu ve ifade özgürlüğü önündeki diğer engel kanunları üzerinde konuşmak gerekiyor. paticikte değil her yerde tabi.

bıyık ve söylediklerinin arkaplanı ile alakalı herhalde arkadaşların benim bilmediğim bir bilgisi var fakat bu başlık altında söyledikleri gayet tutarlı görünüyor. önemli insanların özel hayatları her zaman ilgi çekici bir konu olmuştur. ha paticik bunun konuşulacağı yer değildir o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

horacegoesskiing said:

bu konuları konuşmadan önce bol bol atatürk'ü koruma kanunu ve ifade özgürlüğü önündeki diğer engel kanunları üzerinde konuşmak gerekiyor. paticikte değil her yerde tabi.

bıyık ve söylediklerinin arkaplanı ile alakalı herhalde arkadaşların benim bilmediğim bir bilgisi var fakat bu başlık altında söyledikleri gayet tutarlı görünüyor. önemli insanların özel hayatları her zaman ilgi çekici bir konu olmuştur. ha paticik bunun konuşulacağı yer değildir o ayrı.

konu bu kadar basit değil ama,

su mesajı konusucağımıza

Laurelin said:

guzelmis baya :)

o cumleler direk ataturk cumlesi hani. bugun bile bu ulkeyi etkileyen tramvanin eseri iste o ihanet edilmislik duygusu. kendi ulkesinde, dogdugu sehirde ikinci sinif azinlik gibi yasamis o zaman insanlar ve genede irkciliga vurmamislar, ondan sonra isyanlar, bitmek bilmeyen her cephede olan savaslar filan. hani cok uzulmustum ben ataturkun anlatilmayan yanlarini ogrendikce, sen uzaklardayken haber geliyor ve dogdugun sehiri dusman ele gecirmis, ailen kacmis ve bir daha geri donup gorebilme sansin yok. o ofkeyi anliyabiliyorum ben, avrupada fasizmi hortlatan ofkede buydu zaten. ataturku ozel kilan bu ofkeye ve dunyada giden fasist trende ragmen nihal atsiz kafasi halklara nefret beslememesi, gercek sorumlulari gorebilmesi falan filan

hep sorar zaten isgal icin gelen konustugu tutsak dusman askerlerine "burada ne isiniz vardi?" diye

bıyığın trollükleriyle ugrasıyoruz. konu bu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...