Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Legion Ana Konu

yekeyeke

Öne çıkan mesajlar

görev süreleri çok uzun zaten ya, wod gibi değil.

sabah tıklayıp çıksan akşama ya bitiyor ya bitmiyor. ama mobil huzur şu işler için.

@kanuni artifact falan kasmak diye düşünmeyeceksin ya olayı. oyunu oynarken ap kendi kendine artıyor, senin ekstra bir şey yapmana gerek yok. 110'da questler AP veren itemlar veriyor fark etmişsindir 110 olduysan. baya da fazla veriyorlar 100-300 arası hep ödüller. (normal quest, world değil - worldler ayrıca 150-500 veriyor)

alt kasarken overall bütün AP gelme hızını arttırıyorsun, cumulative olarak gainler % sel olarak artıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya o hiç zor değil. Öyle geliyor da aslında değil.

level 13 artifact olduğunda, level 14 için gereken miktar aşırı fazla. Bunu artifact knowledge ile kasmanız gerekecek. Bu ilk artifact knowledgeları alması da 2-3 gün sürüyor zaten. work order geyiği.

Artifact knowledge için beklediğiniz sürede diğer off speci de level 13 yapabilirsiniz çok rahat şekilde.

Ben hiç kasmadım off spece özellikle. artifact knowledge work orderlarımı beklerken topladığım artifact powerları off spece gömerek şuan 11 lvl ım sanırım. ilk golden traiti aldım. Eh yetiyor off spec için şu aşamada.

ana specini adam edip raidlere başladığın sırada da artifact knowledge artmış olacaktır. bu sayede off spec de güzel şekilde gelişir. zaten ikincil planda olması normal. oynamanı engellemez ama.
Sosyal ağlarda paylaş

artifact olayı bence bayacak bu arada, söylemedi demeyin.

bu exp'in garrison'u olacak.

sürekli aynı silahla oynama geyiği dünyanın en bayık şeyi.

melee deeps için en büyük heyecan raidden silah düşürmekti. adamlar içini boşalttı anlamsız bir şekilde relic'e çevirerek. AP sisteminin benzerini silaha bağlamadan yapabilirlerdi. zaten artifact traitleri hep osuruk pasiflerin ve 3 tane yarı osuruk traitin bir araya gelmiş hali.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bende questler paraya dondu artik. kimse o itemlardan vermiyor. world questlerden geliyor 300-400 ve suramar questlerinden geliyor birde.

normal dungeon 35 veriyor :( heroice yetemiyorum daha item olarak ama kac veriyor orasi bilemiyorum da.

kutular rare bosslar falan dandik bayagi.

hani ben raid yapmayacak birisi olarak baya bir zorlanirim, allahtan druid falan degilim. 4 tane spec falan kasmak feci eger amacin oysa..

11280 ap kasmam lazim simdi. umarim su artifact bilgisi olayi kolaylastirir. demon hunteri 110lamak istiyordum hunter ardindan ama su anda degil dh hunterin marksmanina gidemiyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

aynen su aklimda olan bir baska negatif olay. hem cok guzel ama hemde cok sacma geliyor. bari topladigim ap en azindan spec degisince diger silahimda devam edebilse.

bingildak said:

artifact olayı bence bayacak bu arada, söylemedi demeyin.

bu exp'in garrison'u olacak.

sürekli aynı silahla oynama geyiği dünyanın en bayık şeyi.

melee deeps için en büyük heyecan raidden silah düşürmekti. adamlar içini boşalttı anlamsız bir şekilde relic'e çevirerek. AP sisteminin benzerini silaha bağlamadan yapabilirlerdi. zaten artifact traitleri hep osuruk pasiflerin ve 3 tane yarı osuruk traitin bir araya gelmiş hali.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak burada yapmışlar tabloyu
http://www.wowhead.com/guides/acquiring-and-spending-artifact-power-and-knowledge#how-much-will-i-need

level 13: 1000
level 14: 6840

Bu noktada level 14'e artifact knowledge olmadan power harcaman anlamsız. artifact knowledge da work orderların tamamlanması yüzünden 2-3 gün sürüyordu sanırım. Kaldı ki daha ilk seviye artifact knowledge bunlar. İşte bu sırada off specini çok rahat geliştirebiliyorsun 13 levela. world questler ve dungeonlarla yaptım ben direk. Şuan 11'im galiba. dün başladım off spece puan vermeye.
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar uyandı abi sub tutmak için (1. ayın sonunda sublar çakılıyor biliyorsunuz) bir sürü zaman bazlı duvar kısıtlama koymuşlar. off spec'te oynayım dediğin zaman adam sana class hall researchleri gösteriyor, onların hepsi de X, Y gün sürüyor işte hızlandıramıyorsun. hesaplamışlar yani her şeyi geliştirme zamanı/sub bazlı. en azından 2 ay seni bekletmek istiyor ki sub iptal ettirme ikinci contente kadar oyunda kal.
Sosyal ağlarda paylaş

işin güzel tarafı aktif olarak oynuyorsan para vermeden oynarsın çok net. world questlerin elite olanları falan 1k para veriyor neredeyse. questlerden, world droplardan her şeyden saçma sapan para geliyor. level kasarken ben 20k dan fazla biriktirdim, 30-40k lık drop almışımdır, bunun üzerine proff gelirleri ekleniyor falan falan.

çok para geliyor kısaca.

devaluation her türlü olacak gold tarafında.

money sinkleri deli derinleştirmişler ama hep opsiyonel şeyler.

mesela tüm geara transmog yapmaya gittiyseniz 110 da görmüşsünüzdür costu, 1k'a yakın :)

görünüşümü değiştireceğim ağabey diyorsun, 1k diyor.

canıms blizz ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya herkes senin gibi karı kılıklı mı da ayy silahım değişmedi böhühühü diye üzülsün? Class hall garrisona dönecek oyunu kitleyecek desen, ne biliyim raidler dungeonlar skill prune dandik ve bayacak desen hepsini anlarım da silahım değişmeyecek ne la? Çok istiyorsan transmogla lel

barbu said:

level 13 artifact olduğunda, level 14 için gereken miktar aşırı fazla.

Lvl13e kadar toplam vermen gereken puan 6500 falan. Lvl14 tek başına 6800 civarı. Oyunda bu kadar büyük bi atlama başka hiç bi rankte yok.

Ama asıl olay ilerde 1 rankin onbinler gerektirmesi. Bu altı bin bilmemne falan umrunda olmayacak kimsenin. Milyonlar da gerekecek ama aylar var daha ona.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

alt kasmak hic bir oyunda bu kadar zor olmamisti herhalde. tekrar silah icin artifact power kasmak.

110 kas, hiç bi main questline yapma, artifact knowledge aban. Altını oynayacağın zaman geldiğinde (1 ay mıdır, 2 ay mıdır, 10 gün müdür artık onu ben bilemem) direk bikaç seviye artifact knowledge olsun, quest rewardlar scale oluyor quest başına binlerce AP alırsın keyfine diyecek olmaz.

Kıssadan hisse: Gelecekte bir alt ile oynamak isteyenler şimdiden 110 kasıp Artifact Knowledge başlatıp karakteri nadasa bıraksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Valthon said:

barbu said:
Bu noktada level 14'e artifact knowledge olmadan power harcaman anlamsız.

Main specim 17 off specim 13. Öteki off specim de 5.

Anlamsız değil. Harcayın gitsin

Eğer offspecini de 13 levela getirdiysen değil tabiki anlamsız. Ama o kadar oynayamıyorsan. o zaman önce off specini 13 e getirip, sonradan ana specini ilerletebilirsin. 1000'den 6500'e atlıyor sonuçta. o aradaki 5500'ü offspece göm diyorum.

Az zamanı olup da iki specle de oynamak isteyenin en iyi çözümü bu.
Sosyal ağlarda paylaş

ılık healerlar nasıl hemen su üstüne çıkıyor zaaaa

10 kere koydular abi graph'ı, eğer 2 spec levellayacaksanız 13 e kadar getirip diğerine basıyorsun işte.

DK class hall dünyanın en kötüsü olsa da class fantasy ve campaign baya iyi. naxx'da kestiğimiz 4 horseman'ı yeniden topluyoruz. questler çok yüzeysel ama topladığımız tipler ÇOK İYİ. bu class hall campaignlerini warcraft hikayesine dahil ederlerse şahane olur gerçekten. yeni lich king, knights of ebon blade, 4 horseman allah gibi oldu çünkü baya eğlenceli hikayeler çıkar ki alignment olarak çok ortada bir yerdeler. nereye çeksen gelir. ne horde sallıyorlar, ne alliance, ne light, ne legion. alayına gideri var.

4 horseman

http://pm1.narvii.com/6058/ea5cc752e46997d71f3136a0fc9e47fce83eff49_hq.jpg
4. tirion değil tabii ki, o dedikoduydu asdsa

Sosyal ağlarda paylaş

ya birde o kadar kastim iste 8000kusur cilgin olacagim sandim yanimdaki hati adli silahdan gelen pet'e normal petimin bazi skillerini veren skill aldim.

simdi dusuncem ohh damage ucacak cunku nerdeyse double hale geliyordu ama olmadi :)

olmamasinin sebebi moblarin scale olmasi ise fena bir sey. yani benim saldirdigim mob benim damage scaleime gore gucleniyorsa ne anladim o isten ya da benim beklentim fazla oldu bu skillde.

evet 110 kasip kenara atmak mantikli bir olaymis.

kaldi 11000 :P bir diger skill icin.
Sosyal ağlarda paylaş

üzerindeki ilvl a göre scale oluyor

820 adama 840 çıkıyor
800 adama 820

sanırım sadece world questler ile sabırlı olursan raid ready olabiliyorsun

@kanuni mobların gücü ve senin damageın 110 a kadar scale oluyor. atıyorum 105 adam, 110 adamdan çok dps yapıyor dungeonda çünkü garip garip scale oluyor. 109'dan sonra 110 olup dungeon a girdiğinde dps ciddi anlamda bir düşüş görüyor sonra gear topladıkça normale dönüyor. 110 dan sonra scale olma diye bir şey yok benim bildiğim moblar tarafında. yani sen 790 ilvl iken moblar daha zayıf, 820 de daha güçlü olayı yok. o 110 öncesi için. herkes her yere gidip her şeyi yapabilsin diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewardlarda scaling var tamam da moblarda olmaması lazım. Kanuninin yazdığından onu anladım.

Bu arada warrior class halla ilgili en büyük eleştiri lore un ve oyunun geri kalanından çok kopuk olması ki doğru baya. Her yerde eski herolar eski hikayeler var bi şekilde bağlıyorlar, warrior direk cennete gittiği için kimse yok yanında lel
Sosyal ağlarda paylaş

ağlayacak bir şey yok ya senin gibi raid yapmak istemeyen adamlara en çok gear sundukları exp bu. hiç raid yapmadan raid dengi gear çekiyorsun. world questte literally hiçbir uğraş vermeden endgame gear çekiyorsun an itibariyle. aynı şekilde class hall sana 830 item veriyor beleşe falan.

hani raid yapmıyorum, casual oynuyorum diyen adama hiç bu kadar beleşe item verilmemişti benim hatırladığım. ancak wod zamanı world boe almak için kredi kartı kullanırsan bu kadar kolaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

item degil sikinti. o kadar ugrasip aldigim skillin garipligi. kill commanddan normal petin gibi faydalanacak diyor hati icin.

e aldik kill command cakiyorum degisen birsey olmadi cokca. neyse belki bug falandir.

item hic umrumda degil aslinda. item umrumda olmadigi icin raid yapmiyorum artik..

legion expansion olarak nefis ama. cok begendim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...