Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone - iPad - Apple Watch

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

aktiftablet said:

bingildak said:

surface'da pişmanlık yaşanacak bir kusur yok ya. şu haliyle zaten apple aynı segmente girememiş durumda. tablette iş yapamazsın çünkü. örnek olarak business tarafında en çok kullanılan programlardan biri SAP (TR'de alternatif, nebim var fln fln). tablet işletim sisteminde nasıl sap kullanacaksın abi? olay zaten tek cihaz, bütün çözümler mantığı. bununda şu an olduğumuz noktada cevabı windows. apple masaüstü OS ile çıkartır, windows çalıştırma fonksiyonu olurdu, mac pro gibi business amaçlı kullanılabilirdi opsiyonel olarak.

Macbook pro kullananların (iş için kullananları kastediyorum, starbuckstaki hipsterı değil) gördüğüm kadarıyla çoğu arada bir windows açıyor. Ama bugüne kadar windows laptop kullanıp da macos çalıştırma ihtiyacı hisseden görmedim.
Nitekim ios la iş görmek zor. Çok taßaklı yönetici olursun da, bütün sap raporların için ios app yazdırırsın falan, anca öyleleri var.

hayatımda mtgo hariç tek bir kere bile windows ihtiyacı hissetmedim. İş için kullanıyorum, xcode programlama yapıyorum, motion 5 de yarı amatör yarı pro çalışıyorum, aynı zamanda çalıştığım iş yerinde de her türlü macbook umu kullanıyorum. iş dünyasında da ister sap ister oracle ister logo kullan her türlü macbook yada telefon fark etmez her türlü işini çözebilirsin. Sene olmuş 2015 muhabbete bak
Sosyal ağlarda paylaş

redditte soyle bi yorum vardi.referans linki atamiyorum bunu arkadaslara gonderirkende linki almamisim.anonim kaldi adam. X(

anonim(reddit) said:

i saw an article a little bit ago saying the new ipad thing "blows by the Surface" and im like......"Bitch please the surface is a laptop without the keyboard, your Ipad is a notepad with a battery."
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

evet sap vs için çözüm var ama düzgün çalışmadıgından windows kullanıyor herkes, hatta sap danışmanlarının tamamı sadece kasası güzel havalı diye macbook kullanıyo :)

Sap'nin maç çözümü java tabanlı olduğundan windows guisinin yapabildiklerinden çok uzak.

Musteriye şık görünmek gerekiyor, zira Türkiye'de olaya çok sığ bakan bir müşteri profili var. Bizim şirket fi tarihinde senior danışmanlara clio, lead danışmanlara megane vermiş. Bir süre sonra müşteriden "biz meganeli danışman istiyoruz" tepkileri gelmeye başlamış. Sonra tabi herkese sabit araba vermişler.
Aynı şey bilgisayarlar için de geçerli. Ben kendi zenbookumla gidiyordum müşteriye, yanimdaki arkadaş şirketin verdiği ibmin laptopuyla. Adamlar levent bey gelsin çekmişler.

Memleket insanında sığ bakış açısı olunca naparsan yap olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...