Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Almanya vizesi yerine...

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

100 kere yazıldı ama yine yazayım. hollanda vizesi alıp, hollanda girişi yapmadan direkt almanya girişi yaparsan memura göre tepki alabiliyorsun. en son götürdüğüm gruplardan biri yunanistan için bulgaristandan vize almıştı. adamı incelemeye aldılar, 5-6 saat odada tutup, bir sürü soru sordular ettiler araştırdılar. sonuç olarak ülkeye girdi ama.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

100 kere yazıldı ama yine yazayım. hollanda vizesi alıp, hollanda girişi yapmadan direkt almanya girişi yaparsan memura göre tepki alabiliyorsun. en son götürdüğüm gruplardan biri yunanistan için bulgaristandan vize almıştı. adamı incelemeye aldılar, 5-6 saat odada tutup, bir sürü soru sordular ettiler araştırdılar. sonuç olarak ülkeye girdi ama.
ayni sekilde olup geri gonderilen birkac insan biliyorum. hem de yani bi tanesi philips'te calisan urun muduru falandi yani oyle. yunanistan'dan alip hollanda'ya giriyordu gerci o.

hollanda'dan alip, hollanda'da kalacakmis gibi gosterip (elinde cakma booking.com ciktisi olsun), almanyaya gecmeni tavsiye ederim kesin gecmek istiyosan.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman benim yukarida dedigimi yapmana da gerek yok. direk olarak hollanda'dan al; almanya'dan giris yap, neden boyle yaptin derlerse de o sayfanin ciktisini goster, hollanda seyahat planini goster.

fransa'dan alip hollanda'dan girmistim, kapida killik cikarmislardi; lan gotler hollanda'da bir gun kalip fransaya gececem demistim hemen OOO HOSGELDIN ABI GEL CAY IC demislerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Myrica said:

bingildak said:

Bg vizesiyle yunanistana giremezsin,schengen kapsaminda degil.

maceristan falandı o zaman, başka bir schengen ülkesi
Sosyal ağlarda paylaş

hollandadan geçersen hiç bir sorun olmaz, hollandaya girip dönüp sonra almanyaya girersen yine hiç bir sorun olmaz.

herhangi bir schengen vizeni ilk kez vizeyi aldığın ülke dışında bir ülkeye girişte kullanırsan sana sorular gelmeye başlar. diğer ülkeye geçicem vs diyebilirsin, burdan daha çok orda kalcam diyebilirsin, rezervasyon vs sorabilirler. bu durumda seni geri çevirme hakları da var. bu durumda en sıkıntılı ülkelerden biri almanya. özellikle bazı schengen ülkelerinden alınmış vizeleri (örn yünanistan) kabul etmeyebiliyorlar.

son durumda, girişte çok büyük ihtimalle biraz sorgu sualden geçip ülkeye girersin ama bu sonrası için de olumsuz yaratır. daha sonra tekrar hollandadan vize almaya gittiğinde adamlar önceki vizeni nasıl kullandığına bakacak. hollandaya değil de almanyaya gittiğini gördüklerinde bunu hanene - olarak yazacaklar, 6 ay verecekleri vize yerine sadece ziyaret süren kadar vize vercekler veya başvurunu reddetcekler vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu ay almanya vizesi alıp, İspanya'ya gittim. Uçağım Münih 'ten Madrid e aktarmalıydı. Böylece ilk girişi Almanya'ya yaptırabildim. Diğer türlü direk İspanya'ya gitseydim. Problem olacaktı. Vize aldığın ülkeye ilk girişi yapıp pasaportuna vurdunman lazım. Sonra istediğin ülkeye geç. Ha bi de çıkış yaparken de vize aldığın ülkede pasaportu vurdurman lazım. Yoksa bir daha ki gidişinde problem yaşanabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
bi de vizenin üstünde geçerli olduğu ülkeler yazıyor. kısaca "tüm şengen" veya tek ülke. "tüm şengen"se schengener staaten, sçşenhsljkdher kunter şeklinde vizeyi veren ülkenin dilinde yazıyor. o varsa ok resmi olarak, gerisi sınırdaki memura/güncel trendlere bakıyor tamamen. "yunaninstan'dan alan türkolar içip içip karımıza bacımıza bakıyor, şunları iyi bi sorgulayın" vb...

tek ülkelik vizelerle başka yere gitmeye çalışanlara hiç denk gelmedim ama hani olur ya "ehe şengen" diye gidip patlaman da mümkün resmi olarak. (schengen ülkeleri arası sınır döküman kontrolü olmadığı için bunlarla da her yeri gezebiliyorsun tabi, tek önemli kısım giriş çıkışı o ülkeden yapmak.)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
vize işlemlerinin dosya taşıma olayı artık tamamen acentelerde olduğu için konsolosluk istemesede acenteye vermen gerekebilir. özetle eski pasaportun varmı yokmu? özellikle vizeli pasaport. Varsa pasaportuna işleniyor bu eve gidince kendi pasaportuma bakarım ve vize işlem kağıtlarıma emin olamadım şimid düşününce.
Sosyal ağlarda paylaş

yok daha önce vize almamıştım

"İlk kez schengen vizesi alacak olan kişilerin bağlı bulundukları ilçe emniyet müdürlüklerinden protokol yazısı ayrıca bitirmiş oldukları son okulun diploması veya sertifikası olmalıdır."

şöyle bir şey yazmış acentalar fakat
almanlar yazmamış, gerekli olsa yazarlardı bence
alman sonuçta
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...