Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yıllar önce paticik.com'u donanım habere karşı savunmam

Zyrobod

Öne çıkan mesajlar

Cuce said:

e 2500 yıllık koca konfecyus felsefesini bizim abiliğe benzetmek biraz ayıp kacmadımı

abi diyince hemen cemaatçi abiler aklınıza gelmesin

birde konfüçyüs ne alaka lan. koreliye çinli diye saldıran ülkücü seviyesi yorum yazmayın :P

günlük hayatta senior kişilere kullanılımı benziyor hatta bu asya toplumlarının, japonya gibi kültürümüzün de kollektivist olması sebebiyle. batıda, adam 20 yaş büyük bile olsa adıyla hitap ediyorsun.

enka ve arçelik'te staj yaptım. özellikle enka'da departman şefini geç, genel müdür yardımcısına bile herkes abi diyordu. mba'de operasyoncu hocamız bile abi demek çoğu kapıyı açar diyordu ki doğru bence. gerçi plaza çalışanlarının durumu farklıdır hehe

gerçi abiyi, abi bi oyun buldum süper falan gibi de kullanıyoruz o biraz alakasız konudan. kafayı yoramayacağım daha fazla abiye dsdfg
Sosyal ağlarda paylaş

cehal cehal konusma, guney cinde yerleşin olan yaslılara saygı/yaslıların sözünden cıkılmaz (tanımasan bile, senden düşük statue olsa bile sözüne hürmet ediceksin) kültürünü icinde barındırır konfücyüs felsefesi, ve bu birikimi koreye güney doğu asyadaki adalara ve japonyaya tasıyanda yine bu felsedir.

gelip bide caf caf yapıyo bana
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...