Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

turkiyenin ve ulkemiz insaninin guzel taraflari [without sarcasm]

chrome

Öne çıkan mesajlar

Aiko said:

Rewendor said:

Laraken said:

yahu o alıştığın için öyle neden güzel tarafı olsun ki dfsdfs. taylandlı "az sarma koy la" demiyor sonuçta. buraya gelse o da acı çekecek. tamamen doğduğumuz yer alışkanlığı o. saylanmaz.

taylandlı olsam rakı isterdim yine o ayrı dfdsf.

Bu tam öyle değil, genel yargılar var bunda.

Türk yemekleri dışarıdan gelen çoğu insana gayet iştah açıcı geliyor mesela. Ama bir uzakdoğu mutfağı aynı konfora sahip değil.

hayır abi benim en az 10 15 tane yabancı arkadaşım var kebabı fln yarıda bırakan. bize güzel gelen şeyler onlara itici geliyor o sos baharatlar fln.

seven arkadaşım yok mu ? o da var. 1 oturuşta 3 porsiyon adana yiyen.

Valla çok farklı tecrübeler görmüşüz o zaman. Benim genelde yedirdiğim yabancılar vejeteryanlar hariç (ki onları zaten 2. sınıf kabul ediyoruz) bayıla bayıla yediler. "Ağır geldi" diyen bir iki istisna gördüm bir tek.
Sosyal ağlarda paylaş

sdf :)

şimdi ben tabi bu konuda çok objektif olamıyorum galiba ama bence ülkemiz o kadar da kötü değil abi. evet son zamanlarda bozulma yaşanmış olabilir ama o zaten tüm insanlıkta yaşanan bir bozulmanın bize yansıması.

Yardımseveriz aslında (istanbul özelinde düşünmeyin) mesela türkiyedeki kadar hayır işi yapılan başka bir ülke olduğunu düşünmüyorum. Cami , okul , hastane filan bağışlarını yapan kişi sayısı acaip fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Marty said:

uzakdogu yemekleri kelle pacanin onunde diz coker tovbe eder

Sen balıkesir ve manisa yöresinde pideli paça ye bir de kardeşim...

Normalde biraz daha sıvı oluyor...

Uzakdoğulular toplu göç yapar

off müthiş bi şey ama dün gece içelim dedik 1 saatte hazır olur dediler :( masadaki moral bozukluğu görmeye değerdi
Sosyal ağlarda paylaş

adamlara öğrenciyken gelip yapışıyorlar (tıp öğrencilerine) ve hem güzel hem bakımlı hem kültürlü bilgili kızlar, kokoş kezban değil gelenler, sevgilisiyle buluşmadan önce manikür pedikür yaptırıp saç baş makyaj yaptırıp geliyorlar, bize de conversele kot pantolonla gezenler kalıyordu
Sosyal ağlarda paylaş

Mc_Lovin said:

adamlara öğrenciyken gelip yapışıyorlar (tıp öğrencilerine) ve hem güzel hem bakımlı hem kültürlü bilgili kızlar, kokoş kezban değil gelenler, sevgilisiyle buluşmadan önce manikür pedikür yaptırıp saç baş makyaj yaptırıp geliyorlar, bize de conversele kot pantolonla gezenler kalıyordu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...