Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Burdur'da pompalı dehşeti (video)

Mino

Öne çıkan mesajlar

onur kültürünün etkisi bu işte. o yüzden böyle road rageler hatta rage'in her türü bizde çok fazla. egosu zirvede olan bir milletiz üstüne osuruktan nem kapma. gururum incindi, namusum gitti vs diyip milletin boğazına yapışma, öldürme gırla. dayak yediysen karşındakini öldürmek mi çözüm? çoluğuna çocuğuna tehdit gelse neyse ama bu olayda öyle birşey yok ki

birde abi gözünüzü seveyim o pompalıyı görünce adamsan (hah onur kültürü işte :P) vur denilir mi? zaten pompalı kılıfta olmasa en başında gerisin geri arabaya kaçarlardı büyük ihtimal
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

eğitim ve adalet yok
büyük ihtimalle 30 kelimeyle falan konusup dialogda kuramayan insanlar bunlar
malesef
havaya sıkabilirdi
kapıları kitleyip polisi arayabilirdi, durmayabilirdi
ne kadar öküz olsalar da 2 can almak ve kendi hayatını karartmanın hiç bir açıklaması yok

Can güvenliğim yok diye polisi aramış öncesinde belki 2 kardeş öldürmekle tehdit etti. Seni ölümle tehdit edicekler camını kapatıp kapıyı kitleyip arabada mı durursun? Belki karşı taraf silah çekip kafana sıkıcak ?

2 kardeş bunu ölümle tehdit ettiyse yaptığı gayet yerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bazı arkadaşlar muhtemelen silah kullanmanın nasıl birşey olduğunu bilmiyor ondan böyle langır lungur yazıyor.

çevremde şehrin kalabalığında kendini güvenli hissetmediği için silahlanan arkadaşlarım var hepsi eğitimli düzgün insanlar. kendilerinin görüşü asla ve asla son raddeye gelmeden eli silaha uzatmamaktır. bu dediklerine de inanırım. çünkü onların da anlattıklarına göre silah kullanmanın bir üslubu mu derler adabı mı derler bir şekli var.

o silahı kaldırdın mı vurmak için kaldıracaksın o da g*t denen organı istiyor. eğer anlatılan doğru ise adam 2 kez dayak yiyip polise başvurmasına rağmen sonuç alamamış sonunda can güvenliğini korumak için silaha başvurmuş. 2 can gitmiş olayın derinliklerinde neler var bu adam niye dayak yemiş bilinmez ancak adamın silaha başvurmasını olaylar doğruysa ben pek uç bir eylem olarak görmüyorum. ancak; ikinci kez öldürmek için sıkması da komple yanlış. hoş bu sefer de adamlar iyişelince şu skimin kan davası muhabbetiyle gider öldürürlerdi herifi. artık nası gözü dönmüşse kafalarına sıkmış doğrudan. biz kendimizde yargılıyoruz ancak olayın gelişimini takip edip bilgi almakta fayda var malum basınımız kolpa olduğu için kolay komple farklı bile olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

sen ne saçmalıyorsun ya
yok silah kullanmanın adabı varmışta, çıktı mı kullanılırmışta addsgafals
kurtlar vadisi nesli kıroları sizi

silah kullanmaya karşı olabilirsin ben de karşıyım ancak bu usülünü reddetmen gerektiği anlamına gelmiyor ki gayet mantıklı birşey söylüyorum. senin keko bakış açına uyacak olursak asıl her silahlanan çatır çatır adam vurur. silah dediğin şey meşru müdafaa aracıdır başka birşey değil. can güvenliğinin tehlikeye girdiğine inanıyorsan davranırsın. asılırken tek el heyecanlamı yazdın anlamadım nesi garip geldi sana
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...