Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vampire: Bloodlines'da En İyi Clan

StRencher

Öne çıkan mesajlar

said:
Sam, 30 Aralık 2004 22:13 tarihinde demiş ki:
brujah dialoglarından malkavian dialoglarından daha fazla keyif alabilmek diye birşey mümkünse herhalde bu kara murat'tan matrix'ten daha fazla keyif alabilmek gibi birşeydir.. sırf benimle ters düşmek için kendin dahi kabullenmeyeceğin birşeyi savunuyorsun.. :-)

Hayır sam ben Brujah dıyaloglarından daha fazla keyif aldım herkezin seninle aynı fıkırde olmasına gerek yok.

dip not: bazı kara murat filmleri bana matrixden daha fazla zevk veriyor.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

böehhh inanılmaz birşey ya.. elvan kardeş sen çözmüşsün beni, başarılarının devamını diliyorum..

brujah dialogları daha eğlenceli diyebilen çıkmadı zaten, çıkamaz da. siz cuce ile bana ters düşmeye gayret ettiğiniz halde siz de diyemediniz çünkü dojorel'in dediği gibi üzerinde uğraşılmış ve sırf mizah içeriyor. mizahtan eğlenmeyen bir insan da varsa bu dünyada o zaman da brujah'tan daha çok keyif alması mümkündür..

axedice valla diğer karakterlerle de rp yapılır, havasına girilir, keyif alınır ama sizin de dediğiniz gibi o karakterlerin hepsi aşağı yukarı birbirinin aynısı şeyleri söylüyor. malkavian ile oynarken sanki başka bir oyun oynanıyor. bir de üstüne üstlük insight olayı var bunların, zart diye en olmadık şeyleri karşıdaki adamın suratına vurup özel başka cevaplar da alabiliyorsun..

"ben malkavian'ı beğenmedim" desem kesin "sam gene saçmalıyorsun, en iyi dialoglar onların" denecekti gene, orası kesin.. :)

ekleme: böeeeehhhhhhhhhhhh

"renkler ve zevkler" diyen sensin, ben de bunun karşısındayım! yahu tırnakları göremiyor musunuz, bir özürünüz mü var sizin? çıldırmak işten değil, ben ne diyorsam sanki tersini söylemişim gibi çarpıtıyorsun sayfalardır!

ekleme 2: ha sonunda onu da söyledin cuce kardeş, ben "blizzard rulez" desem sen "blizzard sux" da dersin artık.. :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

[Bu mesaj Sam tarafından 31 Aralık 2004 01:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ardeth hep senin yüzünden, bir sahip çıkamadın mortar teamdaşına.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

tremere ile oyunu bitirdim
bir de malkavian ile bitircem.
ancak gıcık olduğum birşey var.
Sam dialogları çok övmüş ama ben öyle çok ahım şahım dialoglar görmedim. tremere-gangrel-brujah 3 aşşağı 5 yukarı aynı denmiş. aslında malkavian da aynı.
jack ve oyunun başındaki ghoul "aa sen malkaviansın di mi, dediklerinden hiç bişi anlamıyorum" diyor ama devamında herşeyi gayet rahat anlıyorlar.
gördüğüm kadarıyla malkavianların dialog seçenekleri, ve dialog sonuçları tremere ile neredeyse aynı.
sadece oyuncuyu zorluyor o dialoglar "hmm acaba hangi seçenek ne işe yarıyordu?" diye düşünüyorum.
kilit karakterlerin "hmm sen malkaviansın" demesi dışında pek bir etkisini görmedim. örneğin sıradan halk bana normal bir kişiymişim gibi davranıyor, onlar benim dialoglarımı çok rahat anlıyor ama zorluğu çeken bir tek ben oluyorum.
downtowna geçersem belki daha güzel dialoglar görürüm, neyse.

Combatta bence en iyi ikisi biri Tremere diğeri Gangrel.
Tremere ile uzaktan thaumaturgy ve possession çekiyoruz. gangrelin ise animalism ve war form gibi iki büyük avantajı var.
Sosyal ağlarda paylaş

ya malkavian baya kallavi bi ingilizce kulanıyor..heh..
Ya en keyiflisi aslında nosferatular olmalı ama bitirebilien varmı?varsa elini operim :)[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:
bitidirdiniz ömrümü tükettiniz yemin ederim
anlamıyorum amacınız ne sizin
biz dostuz mu demeye çalışıyonuz ya

--------
BonePART, 27 Kasım 2004 04:47 tarihinde demiş ki:
ister ırkcı deyin ister kafatascı ben turk olmakla da turk dogmaklada gurur duyuyorum

Sosyal ağlarda paylaş

ya bide animalism buyulerinin vampirlere işlememsi(tamam zararı veriyor ama mesela adamın uzerine kurt atlamıyor ya da yarasalar kanını getirmiyor) ve tremere buyulerinin işlemesi cok gıcık bi durum[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:

--------
ister ırkcı deyin ister kafatascı ben turk olmakla da turk dogmaklada gurur duyuyorum

Sosyal ağlarda paylaş

e iyide nıe kurt atlamıyor :).Bizim okuz serif yapınca hos biz yapınca bos.[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:

--------

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 31 Aralık 2004 01:15 tarihinde demiş ki:
Sam dialogları çok övmüş ama ben öyle çok ahım şahım dialoglar görmedim.

baştan sona değişik dediğimiz insanların verdiği cevaplar değil, senin seçeneklerin. yine de zaman zaman insight nedeniyle diğer karakterlerde olmayacak bölümler çıkabiliyor dialogda..

"ahım şahım görmedim" diyorsun, kahkaha patlatmadan dialog bitiremedim ben. 50 yaşı geçmemiş her insanın da diğer klanlarla oynamaktan daha çok keyif alacağına inanıyorum sırf bu dialoglarda verebildiğimiz cevaplar nedeniyle.. :-)

kallavi ingilizce kullanmak bir yana çok ustaca hazırlanmış espriler var ki bugüne kadar beni bu kadar çok güldürebilen bir oyun olmadı. sadece düz komik de değil çoğu yer, simpsons izlermiş gibi hissettim kendimi bazen, güldürürken düşündüren yerler de var.. :-p

valla bundan sonra ne beğendiysem "beğenmedim, nefret ettim" diyeceğim ki insanlar sarılsın dört kolla ona.. :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

eheh okurken zorluyor adamı ama alısıyorsun bı yerden sonra..Anlamadımmıda sallamıstır bısıler dıyıp gecıyorum..Bujnlar deli diil şair be :)[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:

--------

Sosyal ağlarda paylaş

oyun keyifli miydi? evet.
tremere ile oyunun bitirirken birçok kez gülmekten yarıldığımı hatırlıyorum.
çok geyik dialoglar mevcut oyunda, çok sevdim.
ancak malkavianın her dialogu bana komik gelmedi.
belki de bakış açımdan olabilir.
geyik bir adamı oynattığımı değil de, saçma sapan sözler altında felsefik anlamlar ifade eden birisini oynattığımı düşündüğümden de olabilir.
insight olayı çok keyifli evet. malkavianla oyunu tekrar oynamamın nedenlerinden biri o insight olayı, diğeri ise her dialoga farklı bakış açışı imkanı.
yani oyun eğlenceli dialoglara sahip, ona lafım yok.
Sosyal ağlarda paylaş

bone sen de umutsuz bir vakasın, malkavian gibi beyninin içinde çeşit çeşit benlikler var.. :)

"geyik bir adamı oynattığımı değil de, saçma sapan sözler altında felsefik anlamlar ifade eden birisini oynattığımı düşündüğümden de olabilir"

bir deliyi oynatıyorsun ve bu deli kelimelerle istediği gibi oynuyor konuşurken, çoğu zaman düz mantıkla söyleyeceği birşeyi de bu şekilde ifade ediyor. hannibal lecter da deliydi ama söylediği sözlerin çoğu mantık süzgecinden geçerdi. bizim karakterimiz de 'geyik bir adam' değil, söylediği sözlerin önemli bir kısmı da yoda ne kadar saçma sapan konuşuyorsa o kadar saçma sapan. yani her dediği söze salyalar saçarak gülmeyi mi bekliyordun, her zamanki gibi "insanlar bunu çok övdü, dur ben şöyle bir önyargıyla yaklaşayım bilinçaltım gereği" sesi mi yankılandı zihninde? :horace:

normal bir insan tremere ile güleceğinin birkaç katı kadar gülebilir malkavian ile ama biricik bone'umuz sıradışı bir kişilik, herşey beklenir.. :-)

ben kendi adıma fazla iddialı konuşuyorum gibi görünüyorum ama bugüne kadar hiçbir oyun beni bu kadar eğlendiremedi, güldüremedi. fallout serisi ve arcanum herhalde ilk sıradaydı, malkavian harici karakterle denediğimde bloodlines onların biraz gerisinde kalıyor gibi geldi ama malkavian'la onları da aştığını gördüm.. yoksa bazı arkadaşların sandığı gibi durduk yerde "hah dur ağırlığımı koyayım da millet ezilsin" diye bu kadar iddialı övmüyorum..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 31 Aralık 2004 09:25 tarihinde demiş ki:
normal bir insan tremere ile güleceğinin birkaç katı kadar gülebilir malkavian ile ama biricik bone'umuz sıradışı bir kişilik, herşey beklenir.. :-)

Bu argumanın dayandığı hic bi yer yok sam lutfen her postunda bunun uzerinden konuşma.

Acıkcası ben nesferaatu diyaloglarına daha cok güldüm veya duşuk humanity gangrelden daha cok etkilendim.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

ne muamelesi? tartışmayı bırakıp "saçmalıyorsunuz" demeye mi sığındım? olmayan bir çelişkiyi yakalayacağım diye sözlerinizi alıp çarpıttım mı? söyleyecek birşeyim kalmadığı zaman sırf yine ters düşeceğim diye kendim bile inanmadığım şeyleri mi yazdım? "tartışmadan çekiliyorum" deyip çekilelim ama böyle duygu sömürüsü yapmayalım lütfen..

simpsons nasıl çocuklar duymasın'dan daha komik olarak kabul ediliyorsa malk'ın da en komik olduğunun desteği bu, çünkü hem öyle hem de insanların çoğunluğu böyle kabul etmiş. şundan bundan daha çok zevk almak kişiye göre değişir ama simpsons çocuklar duymasın'a eşit derecede eğlenceli olamaz buna bakarak.. sırf çoğunluğun görüşüyle de alakası yok bunun, anketi ya da yabancı forumları (yüzlerce posta baktım ve malk oynayan herkesin en çok onları beğendiğini gördüm) görmesem yine aynısını savunurdum..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Malkavian diyalogları tabii ki daha komik hala neyi tartışıyoruz ki? Herkese göre daha komik, %90 moksan yalan. Ama oyundan alınan eğlence malkavianla daha fazla olacak diye bir şart yok, ben Tremereyle daha fazla zevk aldım.[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

sonuç olarak benim de düşüncem axedice gibi.. ben gülmenin tek başına en çok eğlenceli hale getireceğine inanıyorum sadece, mizah her insana aynı derecede çekici gelmeyebilir elbette..

bone bu arada dialoglarda dementation kullanabilmek için en azından üçüncü seviyeye getirmen lazım çünkü seduction ve persuasion check'leri gibi bunun da check'leri var. zaten dementation seviye 3'te vision of death gibi müthiş bir discipline var halihazırda.. :) hem boss'lara feci koyuyor, düz insanları da maskara olmadan indirebiliyorsun ve sadece 2 blood..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Evet sam anladığım kadarıyla benım beynimide okumaya başladın.

Hemen anlamışsın benım malkav diyaloglarından daha cok sevdiğimi, ben bilmediğim halde.

Nereye kadar "sen malkav seviyorsun" diye direticeksin cidden merak ediyorum.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

en iyi klan cüce, tamam mı! :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...