Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tirmis

Drall

Öne çıkan mesajlar

Bıngıl aynen o. Baya güzel bişey, biranın ve kırmızı şarabın yanında çok iyi gidiyor. Çekirdekten bile daha iyi bir sohbet kitleyici. Ben de sadece antalya, lizbon ve portoda gördüm

Ayrıca termile değil termiye. Ama antalyada tirmis deniyor, portekizde tırmıs deniyor, termiye denen yer görmedim
Sosyal ağlarda paylaş

protein değeri saçmaymış lan cidden

merak edenlere

Besin Değerleri
Termiye
Porsiyon Miktarı: 100 g
Kalori (kcal) 371
Toplam yağ 10 g
Kolesterol 0 mg
Sodyum 15 mg
Potasyum 1.013 mg
Karbonhidrat 40 g
Diyet lifi 19 g
Protein 36 g
A vitamini 0 IU C vitamini 4,8 mg
Kalsiyum 176 mg Demir 4,4 mg
D vitamini 0 IU Piridoksin 0,4 mg
B12 vitamini 0 µg Magnezyum 198 mg

Sosyal ağlarda paylaş

Aynen tirmisçi amca öldü. Kapalı yolda satılıyor hala, hava kararmadan gidersen bulursun. Birde çağlarsoy markette denk geldim birkaç kere orayada bakabilirsin. İstanbula mı götürcen? Eğer öyleyse nasıl muhafaza etmeyi düşünüyorsun? Ben getiriyorum 2-3 güne bitirmezsek bozuluyor. Ben durgun suda tatlandırmayı denedim birkaç kere. Hem çok geç oluyor hemde dışardaki gibi lezzetli olmuyor, illa hareketli suda tatlandırmak gerekirmiş. Birde dedem o tirmisçi amca için tirmisi boklu derede tatlandırıyor derdi.
Sosyal ağlarda paylaş

termiye diyolar bazı yerlerde doğrusu da termiye olabilir :d
bi tane ilkokul arkadaşım vardı fakir, ilkokulda cocuk suit ceketi giyiyosu onun cebine koyuyodu ıslak ıslak salak
o aklıma geldi bi gün cebinde çıkarıp verdi bilimum kıl tüy, çekirdek kalıntısı falan yapışmış tirmislere asdfj
Sosyal ağlarda paylaş

masa said:

Aynen tirmisçi amca öldü. Kapalı yolda satılıyor hala, hava kararmadan gidersen bulursun. Birde çağlarsoy markette denk geldim birkaç kere orayada bakabilirsin. İstanbula mı götürcen? Eğer öyleyse nasıl muhafaza etmeyi düşünüyorsun? Ben getiriyorum 2-3 güne bitirmezsek bozuluyor. Ben durgun suda tatlandırmayı denedim birkaç kere. Hem çok geç oluyor hemde dışardaki gibi lezzetli olmuyor, illa hareketli suda tatlandırmak gerekirmiş. Birde dedem o tirmisçi amca için tirmisi boklu derede tatlandırıyor derdi.

Bak bozuluyorsa çok üzülürüm kiloyla almayı düşünüyodum :( tuzlu suda bekletsek? O değil de boklu dere olayı biraz üzdü, demeyeymişin iyiymiş cahil cahil mutlu yaşarmışım sdgf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...