Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #8

Sam

Öne çıkan mesajlar

Oyuna sıfır mana draw 1 card diye bir kart koysan bunu combo yapmak isteyen roguelar dışında kimse kullanmaz. Kartın yararlı bir şeyler daha yapıyor olması şart, çünkü pratikte 0 mana draw kartı desteye koymak demek direk 29 kartlı deste yapmak demek oluyor.

Rakibin bir tur önüne geçmek için 2 kart çekmen gerekiyor, yoksa zaten o kartı destene koymasaydın ekstradan bir kartın olacaktı elinde. Bir kart çekmek için başka hiçbir şey yapmayan bir kart kullanmak sana bir şey kazandırmaz.

Üstüne purify gibi ona özel bir deste yapmadığın bir durumda %99 ihtimalle sana o kartı çektirmek için ya bir şeyler kaybettirecek ya da hiçbir şey yapmayacak bir karttan bahsediyoruz. Yani hem bir minionun özellik kaybedecek hem de sadece 1 kart çekeceksin. Böyle bir kartın nasıl her desteye girecebileciğini düşünürsünüz cidden anlamıyorum. Silence etmen gereken bir minion olmayan her deste (ki genel destelerin %90ınından fazlasından bahsediyoruz) "0 mana draw a card silence your minion" diye bir karttan koşar adım kaçacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Oyuna sıfır mana draw 1 card diye bir kart koysan bunu combo yapmak isteyen roguelar dışında kimse kullanmaz. Kartın yararlı bir şeyler daha yapıyor olması şart, çünkü pratikte 0 mana draw kartı desteye koymak demek direk 29 kartlı deste yapmak demek oluyor.

Rakibin bir tur önüne geçmek için 2 kart çekmen gerekiyor, yoksa zaten o kartı destene koymasaydın ekstradan bir kartın olacaktı elinde. Bir kart çekmek için başka hiçbir şey yapmayan bir kart kullanmak sana bir şey kazandırmaz.

Üstüne purify gibi ona özel bir deste yapmadığın bir durumda %99 ihtimalle sana o kartı çektirmek için ya bir şeyler kaybettirecek ya da hiçbir şey yapmayacak bir karttan bahsediyoruz. Yani hem bir minionun özellik kaybedecek hem de sadece 1 kart çekeceksin. Böyle bir kartın nasıl her desteye girecebileciğini düşünürsünüz cidden anlamıyorum. Silence etmen gereken bir minion olmayan her deste (ki genel destelerin %90ınından fazlasından bahsediyoruz) "0 mana draw a card silence your minion" diye bir karttan koşar adım kaçacaktır.

ben daha bir şey diyemiyorum ya şu bold kısmın üstüne. git biraz oku kart oyunlarında deck thining, cycle vs nedir ne değildir diye lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana şunu öğren diye edebiyat yapma hocam, direk 30 kartından biri 0 mana draw kart olması ile 29 kartla oynamak arasındaki mantık farkını açıkla öyle konuşalım.

Edit: hatta daha güzelini söylim, bu ayın bu haftanın popüler destelerinden her hangi birini seç, istediğin kartı çıkar ve bunu koy, sonrada neden eski hali iyi değildi niye yeni hali iyi bir açıkla.
Sosyal ağlarda paylaş

@Spyro

HS gibi kartın bitince hasar almaya başlanan bir oyunda 31 kartla oynamak isterdim ya da mümkünse daha da fazla kartla.

@Flam

İmzamın ne kadar doğru olduğunu ispatladığın için teşekkür ederim, söyleyecek fikre sahip olmayan her insanın yaptığını yaptın ve benim kişiliğime saldırmaya çalıştın.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Bana şunu öğren diye edebiyat yapma hocam, direk 30 kartından biri 0 mana draw kart olması ile 29 kartla oynamak arasındaki mantık farkını açıkla öyle konuşalım.

Edit: hatta daha güzelini söylim, bu ayın bu haftanın popüler destelerinden her hangi birini seç, istediğin kartı çıkar ve bunu koy, sonrada neden eski hali iyi değildi niye yeni hali iyi bir açıkla.

yaw bunu açıklayan bir sürü düzgün yazı var, ben hem o kadar düzgün anlatamam hem benim vaktime yazık olur hem senin :D bir de anlamayacaksın falan, al başına belayı sadhfhsauh

neyse kısacası, kombo ve kontrol deckleri her şekilde 0 mana draw a card denen spell'i kullanır.

olay şu. sen bir kontrol decki olarak güçlü kartlarına ulaşmaya çalışıyorsun mümkün olduğunca çabuk. 0 mana draw a card ile 1 tur erken ulaşıyorsun rakibine göre.

ikiniz de freeze mage'siniz, ikinizin de Thaurissan/Alexstrasza deckinide 20. kart. biriniz Novice Engineer kullanıyor, biriniz 0 mana draw a card kullanıyor. Bak sana 2 tane aynı karttan bahsediyorum draw, sadece biri 0 mana biri 2 mana 1/1. Birinde turn'ünden 2 mana harcıyorsun, birinde bedavaya kart çekiyorsun. Bil bakalım maçı kim kazanacak?

Keza Cthun vs Cthun. Niye Kolento'nun cycle Cthun'u oldukça başarılı oldu normal Cthunlara karşı? Çünkü normal Cthun 1 kere Cthun atana kadar, Kolento 3 kere Cthun atıyor da ondan.

mesela Worgen OTK, shieldblock en azından 1 tane çıkarıp, 1 tane purify koyar (0 mana draw a card). Veya 2 Loot Hoarder çıkarıp 2 tane bile koyabilir falan filan.

hatta Zoo'da bile 1 tane 1 drop çıkarıp bunu koyabilirsin mesela. Niye? Ne de olsa 0'a kart çekiyorsun, başlangıçta eline gelirse, hoop atarsın gerekli olan minion'ını çekersin mis gibi.

yukarda dediğim gibi düşünücen, ulaşmak istediğin kombo veya süper güçlü kartın deckinin 24. kartı diyelim, buna 0 mana draw a card ile daha hızlı ulaşacaksın her zaman. bu yüzden de bu kart iyi.

ben iiiiiilk magic'e başladığımda noob noob kendimce deckler falan kurarken "bu ne ya ne anlamı var ki" falan diyordum 1 manaya 1 kart çekme olayına. ama sonra tecrübe ede ede farkediyorsun.

ayrıca "Mümkün olsa 35 kartla oynardım" demek falan baya kötü ya :(

ingilizcen var mı bilmiyorum, biraz google'la eğer varsa.
Sosyal ağlarda paylaş

abi gözünüzü seveyim, istikrarlı kart çekmek için insanlar torch oynamıyor elise oynamıyor beklemeye çalışıyor biraz falan

bu yüzden mad scientist OP idi, mysterious challenger saçmasapan bi karttı ÇÜNKÜ deck'indeki kartları eksiltiyodu falan, bir turnde yarattığı etki değildi olayları sadece yani.
Sosyal ağlarda paylaş

simdi hunter kartina yeni dr 6 diyorlarda totomla guluyorum :D

elise iyi kart bu arada control warrior icin staple oldu, ha OMG SUPER LEGLER GELICEK OYUNU CEVIRICEM den cok iyi body +cycle + oyun sonunda elde kalan kartlari degistirmesi control matchuplarda oyunun seyrini degistiriyordu

2. brawl elise sayesinde girdi conrol warriora hatta, elise olmasa olu kart control matchupta
Sosyal ağlarda paylaş

az konuyu değiştirelim madem

elise iyi kart hoş kart ama, elise sonrası CW matchup'larını çok kısırlaştırdı coin flip'e döndürdü, elise'den gelen kartları iyi olanın yendiği falan, en son ben atçam elise'i removal'larımı adamın elinisine saklayacağım yarışı yapıldığı abuk subuk bişi oldu
keza control priest karşısında da zayıftı elise cw
c'thun öncesinden konuşuyorum bu arada. c'thun sonrası cthunsuz cw oynamadım

1-1,5 sene önceki cw güzeldi en çok, alex+grommash'lı ysera'lı falan...
Sosyal ağlarda paylaş

o cw dreamdi ya :D

control priest entomb ile dovuyordu direk, simdi early game i kalmadi ama coin flip kismi cidden sacmaydi yani ona ragmen elise iyi

CW oynarken cunki 30 kart limitini asmadan 2 guzel draw geliyor herseyin basinda, CW nin mana sorunu yok ki cogu turn armor basip gecmek zorunda kaldiginda elise + map kurtarici idi direk

hani cidden LoE legleri oyunda en ozenle ve guzel yapilmis legler olabilir rafaaam haric, her biri sapik gibi oyun gordu

old gods oncesi daha cok seviyordum oyunu :/ butun kartlar oldugu halde sevdigim tek bir class bile competitive olamadigindan baydim resmen
Sosyal ağlarda paylaş

bide şu var önemli
kartların iyilik derecesine göre sıraya dizin
10/10 2 tane kart var
9/10 5 tane kart var
8/10 5 tane var
7/10 5 tane var

diye gidiyo
kart sayın arttıkca mecburen deckine 5/10 kart koymak zorunda kalıyosun
örneğin azure drake ortlamanın uzerinde bir kart
filler olarak koyuyorsun control deckinde yer varsa
ama 28 kart olsa koymazsın belki
Sosyal ağlarda paylaş

freemoon bizi kart oyunları milatına götürdü :)

Bonepart'ın dedikleri kısmen dogru ama soru şu . Bu oyun min. 15 kart olsaydı bu cw kartları olucakmıydı mesela ? Olmuyacaktı 30'a göre yapmışlar bu oyunu.

Şuanki mevcut kartlar için konusuyorum. Min. kart sayısı 15 olsa tabiki 15 kartlık deckler olucaktı bir sürü ama 18'de görürdü , 25'de görürdük.

şu an kestiremiyorum tam min kaç olsa kaç kartla oynanırdı diye. Tabi bir yerde minimum olucak. Min 8 kart oldu diye 8 oynuyacak hali yok kimsenin...

Yazarken bir yandanda yazıyorum ya aslında 8 bile oynanır he :D nasil olucak söyle

http://1u88jj3r4db2x4txp44yqfj1.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2016/07/zzNEUTRAL_KAR_114_Barnes-600x600.png

http://cdn3.dualshockers.com/wp-content/uploads/2016/03/Screenshot-2016-03-31-17.28.38.png

http://media-hearth.cursecdn.com/avatars/197/993/14461.png

1-2 tane daha fat birşey koy fln... 2 tane resurrect bitti gitti...

TLDR: Neyse demek istedigim 15 kart min. olsa ve kart limiti serbest olsa herkes 15 oynardı. Mevcut kartların bir çoğuda oyunda olmazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...