Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nasıl Game Developer olunur?

Mithat

Öne çıkan mesajlar

Biraz bakındım unity için , hatta unreal engine falan. Sanırım 13 dakika sürdü 'oha lan ben bunu beceremem' diyerek çıkmam. Çok motive olmuşum , çok gaza gelmişim , iş gerçeğe gelince çok çabuk korkup kaçtım.

Game Dev Tycoon'u nereye koymuştum bir onu buliim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Biraz bakındım unity için , hatta unreal engine falan. Sanırım 13 dakika sürdü 'oha lan ben bunu beceremem' diyerek çıkmam. Çok motive olmuşum , çok gaza gelmişim , iş gerçeğe gelince çok çabuk korkup kaçtım.

ehuhehehe :D
Sosyal ağlarda paylaş

Websitesi yapmak daha kolay girizgahı olan bir olaydı. Sonra masterlamak zorlaşıyordu , hani satranç falan gibi kuralı öğren ondan sonrası zor vs gibi.

Bu direk baştan ya 1-3 yaş için oyun , ya imkansız .

Ben en iyisi umudumu websitesinde tutmaya devam edeyim. Gün gelir SEO manager falan diye pozisyon çıkar ekmek yeriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

hacı öyle "abi Assassin Creed oynadım ben de bir oyun yapayım heveslendim" denecek bişi değil ki bu? sanki yumurtalı sucuk yapıcaksın gibi girişince tabii böyle olur.

oyun dediğin tamamen bir iş alanı, nasıl öyle gidip pat diye ameliyata göremiyorsan, araba yaratamıyorsan veya sinema filmi çekemiyorsan bu da öyle bişi.

öncelikle ekip çalışması bu, tasarımla uğraşacak ayrı kişiler lazım, programla uğraşacak ayrı kişiler lazım, ses ile uğraşacak ayrı kişiler lazım vs... "ben tasarımdan anladığımı düşünüyorum hadi oyun yapayım" diyince geri kalanlar eksik oluyor.

eğer oyun geliştirmeye başlama isteğin varsa sırasıyla c++, c#, directx, opengl unity3d, unreal engine 4 öğrenmen olacak. çok basit bir liste tabii bu, arkada calculus, algoritma, software engineering gibi daha geniş konular var ama onlara girmiyorum hiç.

yok illa bir oyun yapıcam diyorsan unity veya unreal engine gibi oyun motorları yerine sürükle bırak şeklinde oyun yapma programlarına bak derim. alice, rpg maker ve game maker gibi programlar vardı, adlarını yanlış hatırlamıyorsam.

Sosyal ağlarda paylaş

bombilo said:

listen gayet sırasız olmuş, adam c++, directx, opengl öğrenecek sonra da c#/unity3d kasacak öyle mi oda iyimiş.

çok biliyorsan doğrusunu anlataydın hacı, insanlar ögrenseydi. adama basit bir fikir versin diye yazdım onları, ama önce Unity3D sonra C# öğrenmek gerektiğini düşünüyorsan bilemiycem. Benim önerim önce bir programlama dili, sonra grafik programlama, en sonunda oyun motoruna geçmesiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...