Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nasıl Game Developer olunur?

Mithat

Öne çıkan mesajlar

Mithat said:

Örnek vermek gerekirse en güzel örnek hipster ceo sanırım , o düzeyde bir oyun yapabilmek istiyorum başlangıç olarak ve bunun için ayıracak saatlerim günlerim haftalarım aylarım var , sonuça hergün 8 saat çalışıyorum 5-6 saat uyuyorum gerisi komple benim , bari sevdiğim bişiyi ben yapiim . En son bunu dediğimde hamburger yapmıştım evde, çok müthiş olmuştu.

Şu bold cümlede error verdim ben ya.

sıkılınca hamburger yapmak vs sıkılınca iphone oyunu yapmak

neyse ya laskjdlasj
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Mithat said:

bu kadar mal buglı bir oyunu bile sevip oynuyorum , istiyorum ki kendimde o tarz bişiler yapiim..

hmmm, yani piyasada tutunayım derdin yok. saçma sapan bişey de olsa yapayım diosun?

Ya oyunu yapayım , sırf ben oynasamda olur , publish etmesem bile olur. Aklımda bir adet tycoon oyunu var , onu başarabilene kadar öğrenmek istiyorum , ondan sonra oyunu yapıp oynayıp silsemde olur hani , gün yüzü görmesin oyun.

Bir de o hamburger olayı işin geyiği idi heralde , o kadarını sen yapma bari.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu onu diyorum , o işin geyiği idi işte. Espri de mi yapmayalım? Şaka da mı yapmayalım :D

Ciddi ciddi bilenler sırayla nasıl yapılacağını anlatan bir kaynak gösterse orada yardırsam işte. Code acedemy vardı , coderlar için , onun oyun yapmak isteyenler için , özellikle iphone oyunu yapmak isteyenler için olanı varsa çok süper olur işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Nosfe said:

Al bak bu tam istediğin gibi bişey http://gamesalad.com/. Bi de karşı çıkanlara laf yetiştirene kadar yardım etmeye çalışanları sallasana mito :D

Aynen , sen kral adamsın nosfe kusura bakma gördüm çok sevindim bakınıyordum tam dediklerine ama sana + demeyi unuttum.

Hem buna bakınıcam hem dediğin şeyleri nerelerden nasıl öğrenirim en sağlıklı şekilde onlara bakınıyodum şuan.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Yahu onu diyorum , o işin geyiği idi işte. Espri de mi yapmayalım? Şaka da mı yapmayalım :D

Ciddi ciddi bilenler sırayla nasıl yapılacağını anlatan bir kaynak gösterse orada yardırsam işte. Code acedemy vardı , coderlar için , onun oyun yapmak isteyenler için , özellikle iphone oyunu yapmak isteyenler için olanı varsa çok süper olur işte.

Abi yazdi millet ya unity diye, yukarda da yazdik. Sifirdan rehberimi olur bukadar komplike karisik mevzunun. Unity derslerini ögren iste youtube uzerinden, c#'ta ögren yine youtube ustunden. Ondan sonrasi senin seviyene ve hayalgucune kalmis bisey.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen aynen , onu okudum ona bakıyodum , işteyim şimdi biraz engelledi ama unity bakıyodum tam şimdi. Sizin bahsettiğinizden de zor gibi duruyor sanki :D

Hani trollere cevap veriyorum falan diye sizleri es geçtim sanmayın , özellikle nosfe çok kral özet geçti çok iyi oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

mahoolmez said:

abi sen en son bar açmıyor muydun başkası mıydı o

Bak o gelir içindi işte , bunu sırf bir oyun var kafamda onu yapıp oynamak istiyorum o yüzden boş vaktimi değerlendirmek istiyorum , hem eğlenceli olabilir gibi geldi.

Jeton Bar (barcade) ve Burgerist (hamburgerci obviously) fikirlerim hala ekonomik gelir kaynağı olması umuduyla devam ediyorlar :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...