Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nasıl Game Developer olunur?

Mithat

Öne çıkan mesajlar

Soru aslında basit ama elli bin tane takip sorusu var elbette.

Mobil cihazlar için mi? Pc için mi? Hatta delirip PS4 için mi?

Coder olmak mı? Designer mı? Müzikleri mi? Hatta konu mu?

Benim gibi aklında sorular olanlar burada sorsunlar bence toplam , bilenlerimiz vardır diye umuyorum onlarda cevaplar.

Ben kendim şahsen sıfır coding bilgisine sahibim fakat designer müzik konu falan hepsi ordan burdan bulunur fakat coder olunca tek başına oyun yapılabilir. Bu yüzden bir şekilde deneme yanılma ile öyle ya da böyle mobil oyun yapmak istiyorum. Ekonomik olarak çıkar amaçlı değil ama aklımda oyunlar var (tycoon ağırlıklı) ve bunları başkası yapmıyor bari kendim yapiim oynarım diye düşündüğümden , belki başkası da oynamak ister falan diye tamamen. He para kazanırsam neden olmasın üzülmem :D

TL;DR , En kolay iphone/android oyunu nasıl yaparım bir noob olarak?
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

TL;DR , En kolay iphone/android oyunu nasıl yaparım bir noob olarak?

Saatlerini, günlerini, haftalarını ilgili dilleri öğrenmeye harcayarak başlangıcı yapabilirsin. Gerisi sana kalmış. (biraz abarttım ama tarzın kıl ettiği için o da.)

Yukarda dedikleri gibi tek başına yapılacakişler değil. Yapmasına yapılır ama uzun sürer. Aşırı uzun.
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanlar neden beni anlamıyor ühühühü.

Lan ben size yarına oyun yetiştirmem lazım mı dedim emenike.

Napmak lazım söyleyin bir yerden başlayalım. Iphone için , android için oyun yapmak için atılan ilk adımdan son adıma kadar bulabileceğim bir yerler söylersiniz gider araştırır başlarım.

İlk oyun 3 ay sonra çıkar bok gibi olur , ikinci oyun üçüncü oyun derken 527. oyun eli yüzü düzgün bişi olur belki?

Niye EN kolay diince , kolay yöntem sanacak zekada ki insanlar yazıyor ki buraya?

Boş vaktim var , işe yarar bir yetenek öğreniim dedim , iki dakka yardımcı olsanıza lan :D
Sosyal ağlarda paylaş

Birde iphone oyunu diince insanlar neden clash of clans ayarında bir beklenti içine giriyor ki , elli bin tane buglı oyunlar var ama çok seviyorum . Hipster Ceo var mesela , oyundan atıyor fazla oynadığında durduk yere , bu kadar mal buglı bir oyunu bile sevip oynuyorum , istiyorum ki kendimde o tarz bişiler yapiim.

Tycoon dediysem çoğunlukla grafiksiz , çok az grafik var , öyle roller coaster tarzı bişi rüyasını bile görmüyodum.

Örnek vermek gerekirse en güzel örnek hipster ceo sanırım , o düzeyde bir oyun yapabilmek istiyorum başlangıç olarak ve bunun için ayıracak saatlerim günlerim haftalarım aylarım var , sonuça hergün 8 saat çalışıyorum 5-6 saat uyuyorum gerisi komple benim , bari sevdiğim bişiyi ben yapiim . En son bunu dediğimde hamburger yapmıştım evde, çok müthiş olmuştu.

edit : Glatheros , ne soktum bu kadar acıdı bilmiyorum ama konunun illa senle alakası yok , uzaklaşarak kendini kurtarabilirsin bu kadar rahatsız oluyorsan , illa gel oku benim yazılarımı ki gözlerine tecavüz edebiliim gibi bir arzum yok. Bir ton başka konu var , yavaş yavaş elinde ki klavyeyi bırak ve mouse ile buradan uzaklaş bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...