Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

1-6 ay arası yok nedir yahu, bu nasıl sağlık ekibi? 3-4 dersin, 4-6 dersin, 1-6 ne, "işte zar atıcaz kaç gelirse" gibi bir şey. Böyle aralık verilir mi? Hiç mi sağlık bilgin yok, hiç mi bi öngörü yapamıyorsun?

sakatlığın derecesi var. eğer 3. derece çıkarsa 2 hafta iyileşme süresi, gerisi toparlanma süresi olurmuş. 1. derece çıkarsa işte dönüşü 6 ayı bulabilirmiş. onun içinde detaylı kontrolden geçmesi gerekiyor.

yani detaylı kontrole girmeden böyle 1-6 ay arası yok açıklaması geldiyse kötü. onun dışı bilgisi olanlar vs. söylediyse açıklama olmadan normal.

ben de twitterda gördüm bu arada bildiğimden değil safsad
Sosyal ağlarda paylaş

cmrownz said:

Rewendor said:

Yıllık 11M nasıl hangi parayla veriyoruz?

veremiyosunuz aslan kardesim sezon baslayana kadar tepki gostermeyin diye sizi böyle oyalıyolar iste :)
ama olsun, inter macinda bilali canlı canlı izlicez simdi

Şu tam palavra.

Öyle oyalama olmaz, tam ters teper, sezon başlayana kadar unutulmayıp transfer gelmezse sezonun ilk maçıyla birlikte çok daha büyük tepki başlar.

Delinin biri "oyalıyorlar" yazdı ekşi sözlüğe, bin akıllı çıkaramadı atılmış taşı. Hepsi "evet oyalıyorlar" diye sorgusuz sualsiz kabul etmiş.

Gerçekten deneyip beceremeyebilirler, ortada bir şey olmayıp medya reyting için gazlıyor olabilir, adamın menajerleri GS'yi taktik icabı dile getirip ortalığı karıştırıyor olabilir, her şey olur. İlla transfer gerçekleşecek diye bir şey yok, kimse de "bi İbra'yı getiremediniz" diyemez heralde. Ama yönetimin "oyalama" amaçlı söylenti çıkarması en saçma teori.
Sosyal ağlarda paylaş

Galatasaraydan bu sezon Zlatan veya onun ayarında bir transfer bekliyorsan çok büyük bi hayal dünyasında yaşıyorsun demektir, onu söyliyeyim :)

ayrıca sezon başında unutulmayıp transfer olmazsa tepki falan başlamaz merak etme, bir algı yaratmaya çalışıyorlar olmayacak transferler üzerinden, yarattılar da. o heyecan o gaz bi süre götürür şimdi sizi, bi kaç maç tepkili geçer sonra alışırsınız. burası türkiye :)

ama keşke alsanız, ben çok isterim. seyrederiz fena mı
Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:

Birisi GS messiyi 1 yıllığına kiralamak için barca ile gorusuyor dese inanan GS liler mutlaka olur,umut fakirin ekmeği işte

aynen oyle iste, bi de baskanları 2 hafta önce messi ve neymar galatasaray forması giyecek demedi mi çok komik bi sekilde? sonra bizi oyalamıyolar oyle sey mi olur bu delilik diyosunuz. yahu sizin başkanınız messi ve neymarla ilgileniyoruz diyecek kadar deli zaten :)
Sosyal ağlarda paylaş

Çok yanlış anlamışsınız olayı. Başkan'ın dediği geyikti, son dünya kupasının yarıfinalistlerinin ikisinin 10 numarası GS'de diğer ikisininki Barça'da dedi adam.

İbra ayarında transfer beklemiyoruz zaten. Ama ortada oyalama falan yok, söylenen o. Bir şekilde medya aldı gazı, TR tarafında da Fransa tarafında da haberler çıkıp duruyor. Bu haberi reyting için medya da fişeklemiş olabilir, komisyon arttırma peşindeki menajerler falan da. Mantıken kulübün oyalama amaçlı çıkarması saçma, tam tersine tepki doğurur diyoruz, tabii dediğim gibi bu çıkarıma varabilmek için fanatizm değil mantık gerekiyor :)

GS'nin İbrahimoviç'i alabilmesi veya alamaması ayrı bir konu, bu transfer dedikodusunu yönetimin oyalama için çıkarması ayrı bir konu. Haberleri yönetim çıkarmadı demek illa GS alır/alacak/alabilir demek değil. Son şansımı denedim, bundan daha basit nasıl anlatabilirim bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı geyiklerin bazı dönemlerde yapılmaması gerektiğini ülkecek öğrenemedik malesef hala, esnaf gibi klüp yöneten başkan da öğrenemeyen bireylerin içerisinde ne yazık ki, tabii ünal aysal gibi bi adamı tekme tokat gönderen bir klüp vizyonundan daha fazlasını beklememek gerekir. bunu görmek ve anlamak için sadece ortalama zekaya gerek var tabii, çünkü aynı başkan şampiyon takıma transfer lazım değil, bir iki kişi alıcaz deyip toplamda jpk, carole, podolski, bilal, rodriguez ve potansiyel bir-iki transferiniz daha olacaksa 6 veya 7 oyuncu ile kadroyu değiştiriyorsa yapılan açıklamaların ne kadar talihsiz, futbol analizinden uzak olduğu ortaya çıkıyor malesef. buna sağ bek transferine ihtiyacımız yok, şampiyon takımın sağ beki sabri bize yeter açıklamasını da ekleyebiliriz. ibrahimoviç ve bu standartlardaki bilimum oyuncuların goygoyu da tıpkı aynı şekildedir, algı yaratılmıştır ve başarılı olunmuştur, bu kadar basit bi olayı anlayamamak ciddi şekilde şaşırtıcı bişey ama hak vermiyor da değilim. adamlar da zaten nasılsa insanlar böyle düşünecek diye rahatça yapıyorlar bunu :)

ha ama gene söylüyorum, inşallah alırsınız. ben bu adamları ligde ve benim takımıma karşı oynadıkları zaman stadda canlı canlı seyretmek isterim bir futbolsever olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Nerede geyik yapıp yapmayacağını bilmeyen, transfer ihtiyacıyla ilgili tutarlı bilgi veremeyen beceriksiz adam algı yaratıp kitleleri kandıracak kadar kurnaz yani :) Yapmayın, kendinizle çelişmeyin.

Beklenti yaratılıp sonra o beklenti boş çıkarsa tepki çok daha fazla olacak zaten dediğim gibi. Daha 2 hafta önce açıklamaları var Niasse'yle anlaştık ama Fener'in transferlerinden sonra taraftar tepkisinden korkup tamamlamadık, adamlar Persie'yi almışken Niasse diyemezdik diye. Bu kadar korkak bir yönetim tutup da böyle beklenti yaratarak eline saatli bombayı almaz. Ha o Niasse'den vazgeçiş de saçma bi hareket tabii, Ribery de geldiğinde Anelka'nın bonusu diye dalga geçiliyordu, Fener Anelka'yı almışken bunu almayalım gülerler diye getirilmeseydi komik olurdu. Gidişi zaten komik oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Nerede geyik yapıp yapmayacağını bilmeyen, transfer ihtiyacıyla ilgili tutarlı bilgi veremeyen beceriksiz adam algı yaratıp kitleleri kandıracak kadar kurnaz yani :) Yapmayın, kendinizle çelişmeyin.

Beklenti yaratılıp sonra o beklenti boş çıkarsa tepki çok daha fazla olacak zaten dediğim gibi. Daha 2 hafta önce açıklamaları var Niasse'yle anlaştık ama Fener'in transferlerinden sonra taraftar tepkisinden korkup tamamlamadık, adamlar Persie'yi almışken Niasse diyemezdik diye. Bu kadar korkak bir yönetim tutup da böyle beklenti yaratarak eline saatli bombayı almaz. Ha o Niasse'den vazgeçiş de saçma bi hareket tabii, Ribery de geldiğinde Anelka'nın bonusu diye dalga geçiliyordu, Fener Anelka'yı almışken bunu almayalım gülerler diye getirilmeseydi komik olurdu. Gidişi zaten komik oldu.

Çelişen bişey yok ki burada :), bazı transferlerin yapılamayacağını çok iyi bilen, rakip takımların almış oldukları üst düzey oyunculara karşılık taraftarın nabzını bir süreliğine istediği ayarda tutmak isteyen, bu yüzden de bu algıyı yaratan bir yönetim var. Tüm taraftar kitlesini kendi eğitim düzeyimizde veya bizimle aynı perspektifte düşünürsek en büyük yanlışa düşmüş oluruz. Bahsettiğin şey Türkiyeyi İstanbul'dan ibaret sanıp hükümetin nasıl başta olduğuna şaşırmak gibi bişey :)
Fenerbahçe Van Persie'yi, Beşiktaş Quaresma'yı alırken Jem Paul Karacan'ı açıklamaktan korkmadılar da Niasse'den mi korktular? Bu bile yeterli aslında tabloyu görebilmek için. Galatasaray klübünün şuandaki problemi Ünal Aysal gibi klubü bir marka olarak yöneten şekli değil, bir bakkal dükkanı olarak görüp o minvalde yönetme şeklini benimseyen bir başkanının olması. Bu tablo biçok örnekle açıklanabilir; forma satışları, podolski'ye eski formayla imza attırılması, 4 yıldızlı formaların gerçekten çok kötü oluşu, pazarlamadaki çok ciddi hatalar... gibi. Yoksa Galatasaray belki de Ribery gibi bi oyuncu transfer etti, onu oyuncular form tutmadan ve belli bi süre geçmeden bilemeyiz. Ancak şu andaki tablo gösteriyor ki, yönetimin belli bi ölçüde yapmak istediği şey başarıya ulaştı. Benim söylemek istediğim bu. Şampiyon takımı bozmayacağız, iki transfer lazım bize diye demeç vermek geçen seneki şampiyonluğu futbol olarak hiç ama hiç analiz etmeden bol keseden sallayarak konuşmak ve algı yaratmaktır. Fanatizm dediğiniz şey, galatasaray'ın geçen seneki şampiyonluğuna müthiş futbol oynayıp mükemmel bir takım olduğu için şampiyon oldu, dolayısıyla bu kadro yeterli bizim için demektir.
Gerçi bizimki sadece tartışma, sezon başlayınca göreceğiz herşeyi. Ben gene söylüyorum, topclass futbolcuların ligimizde hangi takımda olursa olsunlar oynamasından yanayım, ancak artık ülkede çok alışık olduğumuz bu tip algı operasyonlarını da yememek gerekir diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...