Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

Selcuk yana geri pas cok yapıyor da, melonun son 2 sene oynadıgı futbolla "sneijderin yanında topu dikine hızlı oynayan adam" olarak tanımlamak icin bayagı farklı acılardan izlemek lazım macları. Hele bu sene hucuma katkısı cok kotuydu her acıdan. cıkarken en basit driblinglerde top kayıplar falan yapıp durdu.
Sosyal ağlarda paylaş

yaninda selcuk yekta hamit gibi adamlar varken defanstan topu cikarip ataga cikmaya calisan yegane oyuncu oldugu icin olabilir mi? veya pas atacak adam ararken burak, umut, olcan gibi rakibin arkasina saklanan bosa kosu yapmayan (burak'in exceptionu topun selcuk'ta olmasi) hucum oyunculariyla oynamasi? top kaptirmasinin sebebi zaten o bahsettigimiz ileri yonelik oynamaya calismasi. yoksa cok sevdiginiz selcuk gibi bos alanda topu surup geri pas vermesini o da bilir.

kimse melo mukemmel demiyor, top kaptiracak tabii ki. ancak hem defansi bu kadar kuvvetli ve yirtici olup hem de oyunu anlayan, gole yonelik kafasi calisan bir adam bu kabiliyet seviyesinde gelmez gs'ye senelik 3-4m vermeden.
Sosyal ağlarda paylaş

Melo'yu takoz olarak görenler de varmış düz DMC vay be. Melo'nun metrelerce ters kanat pasları, baskıyı görünce yana al gülüm yapmadan dikine gitmesi vb. bahsedilmiştir zaten. Hatta bu özellikleri ve mücadelesi onu defansif bir orta sahadan fazlası yapıyordu, hatta Selçuk ve Hamit'ten bile daha ofansif meziyetli bir adam. Bunu da bol bol göstermişti ilk geldiği sezon forvetlerin boşalttığı alanlardan dikine ceza sahasına girerek.

Ama işin diğer boyutu, Melo'ya takımda biçilen rol bu değildi; bu yüzden hem yukarıda yazdıklarımı hem de defansif rolünü yerine getirmesi için ekstra maçlar olması gerekiyordu; derbi gibi, CL gibi. Onun dışında Selçuk-Melo orta sahası dengeli ve iki yönlü değildi malesef. Bunu ilk Mancini farketti ve prensi diye dalga geçsek de o bölgede çapa olacak tek adam olan Ceyhun'u kullandı. Prandelli Dzemaili'yi denedi vs. Hamza, bu ikilinin yanına bir merkez orta saha koymadı ama bu özellikte Emre, Hamit gibi oyunculardan yararlandı. Melo iyileştikten sonra Hamit'in kesik yememesinin nedeni form değil 3'lü orta sahaya olan ihtiyaçtandı. Eğer Melo gidiyorsa onun muadilinden çok biraz daha defansif yönü kuvvetlisine yönelmeli transfer ekibi analiz yaparken. Diğer bir boyut da hava topu özürlüsü olmamız; şampiyon olup da hava topu mücadelesinde top karşılamada sonlarda yer almamız acıydı; üstelik Melo da istatistik olarak liderdi. Gökhan İnler'den çok Obi Mikel veya Isla iyi olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

Gecen sezon ligde GS

Total chances created(asist + key passes - orta sahalar):
Inan- 63
Sneijder - 58
Colak - 42
Sarioglu - 31
Bruma - 31
Oztekin - 25
Adin - 20
Altintop - 16
Melo - 15
Yekta - 8
Dzemali - 4

Selcugu yana cok oynuyo falan diye elestiriyoruz da. Hala takımın gol yolların en katkılı oyuncusu iste balonla beraber. Hamit 23 melo 20 mac oynamıs ligde.

O yuzden 3 sene onceki oyuncuyla son 2 senedeki oyuncuyu birbiriyle karıstırmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Melo'yu takoz olarak görenler de varmış düz DMC vay be.
Son sezon baskı yediginde her dribbling yapmaya kalkıstıgında topu kaybetti. Sakatlıgının etkisi var yok. O kadarını bilemem. Ama o ilk geldigi sezondaki ofansif katkısı kesinlikle yok. zaten pası atıs sekli bile degisti. İlk geldigi sezon tıkır tıkır atıyordu pasları. Simdi pas temposu bile yavasladı adamın.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.ntvspor.net/haber/futbol/134194/fenerbahcenin-transfere-ihtiyaci-vardi

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, ihtiyaçları olan bölgelere gerekli transferleri yapacaklarını söyledi. Fenerbahçe'nin ihtiyaç duyduğu için transfer yaptığını söyleyen Hamzaoğlu, Melo'nun ayrılması durumunda yerine Hakan Balta'yı oynatabileceğini belirtti. Hamzaoğlu, ayrıca Sneijder'ın sözleşmesini uzatmak istediklerini yineledi.

Fenerbahçe'nin kadrosunu güçlendirmesi nedeniyle kendilerinin de transfer yapmak zorunda olmadıklarını dile getiren Hamza Hamzaoğlu, "Taraftarın transfer beklemesi normal. İhtiyacımız olanı zaten alacağız, eksiklerimizi tamamlayacağız. Sahaya 11 kişi çıkıyorsunuz. Her an tedirgin olan oyuncudan verim alamazsınız. Oyuncunun oynayacağını bilmesi lazım" açıklamasında bulundu.

Melo'nun yerine Balta'yı oynatabiliriz demesinde sorun yok. Diyebilir. Bir teknik direktörün oyuncunun mevkisini değiştirince verim alabileceğini düşünmesi normal. Acil durum planları yapması normal. Planın doğru olup olmadığı tartışılabilir.

Normal olmayan:
"Her an tedirgin olan oyuncudan verim alamazsınız. Oyuncunun oynayacağını bilmesi lazım"

Bu bu bububu.... Bunu anlamak imkansız. Bu nedir lan? Takımda 15-16 kişi düzenli forma giyecek. Diğerleri? Mesela ben Sinan Gümüş olsam yarın "Beni kiralıyo musunuz satıyo musunuz ne yapcaksanız yapın. Gidiyorum" derim. Böyle bir kafa var mı? Bir teknik direktörün demesi gereken klişe olsa da "Kimsenin yeri garanti değil. Çalışan formayı kapar" demek değil midir?

Taa en başında faul yapıyor resmen.

Bonus:
Sosyal ağlarda paylaş

Nani
Van Persie
Josef De Souza
Fernandao
Fabiano
Abdoulaye Ba
Bruno Alves
Simon Kjaer
Diego
Meireles
Stoch
Sow
Gökhan Gönül
Caner Erkin
Mehmet Topal
Volkan Demirel
Mehmet Topuz
Alper Potuk
Hasan Ali Kaldırım
Şener Özbayraklı
Serdar Kesimal
Holmen
Krasic

http://www.youtube.com/watch?v=cV8g9xNP1sU&list=PLTlior-LdWxBOLsH66nfMU4lGWhtU5xIK
Sosyal ağlarda paylaş

sporx said:

Galatasaray'ın Brezilyalı yıldızı Felipe Melo, Cruzeiro'dan teklif aldığını doğrularken Flamengo'da oynamak istediğini ifade etti.

* Ahmet Erdem’in nasıl haftada EKSTRA 2.300 TL kazandığını keşfedin!
SPORX DIŞ HABERLER - Galatasaray'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun kararını vermesi için 20 Temmuz'a kadar süre verdiği Felipe Melo konusunda ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Brezilya gazetesi Globo, Felipe Melo'nun yakın bir arkadaşıyla olan Whatsapp konuşmasını yayınladı. Felipe Melo'nun iddia edilen Whatsapp konuşmasında kafasının oldukça karışık olduğu görülürken Melo, konuşmasında Galatasaray'dan yılda 6,8 milyon euro kazandığını iddia ediyor.

İşte Felipe Melo'nun yakın arkadaşıyla arasında geçtiği iddia edilen Whatsapp konuşması;

"Seninle konuşuyorum çünkü sen benim yakın arkadaşımsın. Sadece bana fikir vermeni istiyorum. Cruzeiro, bana 2,4 milyon ila 2,7 milyon euro gibi bir teklifte bulundu. 3 yıllık bir teklif bu. Galatasaray'dan yılda 6,8 milyon euro kazanıyorum ve 1 yıl daha sözleşmem var. Flamengo bana 2 milyon euro teklif etmişti ama ben 3,5 milyon euro gibi bir rakam istiyorum. Eğer Cruzeiro bana 2,7 milyon euro teklif edebiliyorsa Flamengo da en az 2,4 milyon teklif edebilir değil mi? Sadece fikrini almak istiyorum. Başka bir takıma gidersem Flamengo taraftarının bana tepki göstermesini istemiyorum."

"Galatasaray'dan ayrılıp Guerrero'nun kazandığı paraya Flamengo'ya imza atarım. Ama dediğim gibi Cruzeiro bana 3 milyon euroya yakın teklif ediyor. Avrupa'da yeteri kadar para kazandım sorun para değil. Artık her şey Tanrı'ya bağlı. İlk gelen kulübün teklifini kabul edeceğim."
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Normal olmayan:
"Her an tedirgin olan oyuncudan verim alamazsınız. Oyuncunun oynayacağını bilmesi lazım"

e zaten hamza bunun için geldi galatasaray'a

yabancı hocalar kim iyiyse ya da oynaması gerekiyorsa onu oynatıyor. yeri geldiği zaman burak yeri geldiği zaman selcuk kesik yiyebilmeli. bu adamlar 1 maç kesik yese 10 maç küsüyor. o nedenle hamza getirildi.

burak mesela rahat formsuz formsuz onlarca maç oynamıştır. yerine pandev'i bi kere oynatamadı hamza.

bırak burak'ı. yedekten umut yerine pandev'i sokamadı. pandev'in en kötü hali umut'la kıyaslanamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

BulletRide said:

Melo'yu takoz olarak görenler de varmış düz DMC vay be.
Son sezon baskı yediginde her dribbling yapmaya kalkıstıgında topu kaybetti. Sakatlıgının etkisi var yok. O kadarını bilemem. Ama o ilk geldigi sezondaki ofansif katkısı kesinlikle yok. zaten pası atıs sekli bile degisti. İlk geldigi sezon tıkır tıkır atıyordu pasları. Simdi pas temposu bile yavasladı adamın.

Melo ofansa gayet katkı yapan, ileri dikine pas atan, yeri geldi mi kendisi de dribbling yapan gayet etkili adamdı. Hatta Terim'in kendisini ofansif anlamda serbest bırakmasından ne kadar memnun olduğunu söylüyordu Terim döneminde, İtalya'da hep düz DMC kilitliyorlardı burada daha iyiyim diyordu.

Son sezon performansı düştü, sakatlık falan yüzünden verimsiz geçti. Ama Oynadığı yarım sezonluk sakatlık arası döneme göre adamı düz ön libero gözyle değerlendirmek yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...