Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

bir kupa finali öncesi Beşiktaş ibrahim akınla transfer görüşmesi yaptıği için Serdar Adalı hapis yattı, biz avrupa kupalarına katılamadık.

İbrahim akın o maçta 1 gol attı,1 topu direkten döndü.

bir kupa finali öncesi Volkan şen ile transfer görüşmeleri var, bakalım kupa finalinde performansı ne olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Melo intere gidemiyormuş. Az önce radyoda söylediler. GS'de iki yıllık sözleşme önermiş ama menejeri şimdiki kontrattan aşağı önerileri değerlendirmek istemediğini bildirmiş.

En yakın olasılık bir sene daha oynayıp bonservissiz ayrılması görünüyor Melonun.

Selçuk ve Burak'ın yaşı ilerledikçe zamlandığı görünce ister tabi. Bana göre Galatasaray'ın Ünal Aysal ile yapılanan 4 senelik kadrosunun derbilerdeki başarısının anahtarı Melo. Bu adamın zaten bir üst versiyonu Vidal, Matuidi ve Yaya Toure, muadili de pek yok alabileceğimiz. Senin rakibin önüne pas atamayan ve sadece defansif kurguda çok önemli diye Mehmet Topal'a ölüp bitiyor, senin Melo'n gününde oldu mu bu adamın yaptığı savunmayı yapıp bir de takımı atağa çıkarıyor.

Ciddi anlamda Melo'nun özellikle 2011-12 sezonu, benim bu ligde izlediğim en iyi orta saha oyuncusu performansıydı; yani bir önliberonun yeri geldiğinde yardım savunması almadan rakiplerin orta sahasını ezmesi, sezonda 10 küsür gol atması falan değişikti. Forvetlerin ve Selçuk'un da katkısı büyüktü ama inanılmaz bir sezondu

Ünal olsa başta gitsin derdim, alır koyar güzel bir adam yerine de. Hamza ya salak bir adam bulur getirir ya da Birlo'yu oynatır
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

sostizm said:

Melo intere gidemiyormuş. Az önce radyoda söylediler. GS'de iki yıllık sözleşme önermiş ama menejeri şimdiki kontrattan aşağı önerileri değerlendirmek istemediğini bildirmiş.

En yakın olasılık bir sene daha oynayıp bonservissiz ayrılması görünüyor Melonun.

Bana göre Galatasaray'ın Ünal Aysal ile yapılanan 4 senelik kadrosunun derbilerdeki başarısının anahtarı Melo. Bu adamın zaten bir üst versiyonu Vidal, Matuidi ve Yaya Toure, muadili de pek yok alabileceğimiz. Senin rakibin önüne pas atamayan ve sadece defansif kurguda çok önemli diye Mehmet Topal'a ölüp bitiyor, senin Melo'n gününde oldu mu bu adamın yaptığı savunmayı yapıp bir de takımı atağa çıkarıyor.

Ciddi anlamda Melo'nun özellikle 2011-12 sezonu, benim bu ligde izlediğim en iyi orta saha oyuncusu performansıydı; yani bir önliberonun yeri geldiğinde yardım savunması almadan rakiplerin orta sahasını ezmesi, sezonda 10 küsür gol atması falan değişikti. Forvetlerin ve Selçuk'un da katkısı büyüktü ama inanılmaz bir sezondu

appiah'ın ilk sezonu ile kapışırlar. appiah hücuma net olarak daha iyi katkı verebildiği için döver muhtemelen. ama işte böyle adamlar bulunamıyor. şu anda appiah veya melo kıvamında adamı almak için 20 milyon euroyu gözden çıkarman lazım. almışsın zamanında, tutsana lan elinde. kafayı çizicem.

mehmet topal'ı da dedim zamanında satmayın, adamın bacaklar pergel gibi 3 metre ötesinde atılan pası kesiyor falan diye. kimse memnun diildi o zamanlar topal'dan tribünlerde falan da, gönderdiler. sonra fenere geldi. görüyoruz işte adam takımın iskeleti... o zamandan farklı falan da oynamıyor he... iyi ön libero/defansif ortasahanın önemini çözemedik türkiye'de sanırım...
Sosyal ağlarda paylaş

Takımı gençleştirecekse başka bölgelerdeki yatışçıları sepetlesinler, Melo yerine gelecek adam en iyi ihtimalle 29-32 hattında olacak, e alacağı para da yine bi 2.5 olur, Melo'nun istediği mevcut kontratındaki miktarla 2 sene daha oynamak. Geçen sene hiç oynatmadığın önlibero Dzemaili'ye yoktan 2.4 milyon EU'yu verdin, oynayan adama gidin 3-4 verin kimse sorgulamaz zaten.

Hagi sonrası 10 numara için 10 küsür sene Sneijder'i bekledik, Hakan Şükür gibi forvet için (Elmander ve Drogba'nın 1'er sezonu hariç) hala bekliyoruz. Aynı sendromu da Melo tipi önlibero bulamadık yaauu diye senelerce yaşarız. Tut oynasın lan

Örnek olarak futbolu bizde bırakan (en azından üstdüzey) Taffarel, Popescu, Bülent Korkmaz, Hakan Şükür, Hagi vb. adamların hangisi için futbolu bıraktığı sezon 1 sene daha oynasalar olurdu ya denmedi ki? Atıyorum geçen sene de Drogba ile devam edilseydi herşey daha rahat olurdu. Adamın 40'ına kadar pestilini çıkarma ama en azından 34-35'i görüp futbolu sende bırakan adamının olması 1-2 tane seni dinazor kadro yapmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Mesela ileride her kaptırdığımız top kolaylıkla orta sahaya gelmesin, ya da ne bileyim ceza sahası içinde yanındakileri boşa çıkarsın, kanatlara yardıma geldiğinde en azından 1-2 adamı geçebilsin, kafa vuruşları kaleci çalıştırır kıvamında olmasın.

İstatistiklerine saygımız var fakat etkin forvet lazım buraya. Burak ile oynasın yine.
Sosyal ağlarda paylaş

karamürselidelihamdi said:

İbrahimovic demişsin abi adssg

Ibra rüya abi, zamanının Elmander tipi olur, Dnipro'daki Kalinic bile kabul. Sneijder-Burak-Poldi zaten etrafında çılgın atar. Rakibin RvP aldı diye Ibra'yı zorluyorsun sonra küçük duruma düşüyorsun. Alabilecekken Gignac'ı vs. kapatıp rahat girecektin kamp dönemine işte, şimdi daha da rezil ol
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...