Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

faşik sam

Sam

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

Gene aynısını diyorsun işte, hayır modlar size hizmet etmiyor paşa beyefendi. Modlar kuralları uygular, bu arada kafa da gönül de kırar, yönetici hariç de kimseye hesap vermezler. Acı reçete yazarız, bir yetki kullanıyorsam yolunda gitmemiş birşeyden ötürüdür. Düzeltir veya yaptırım uygularım. Bunun dışında birşey yapıyorsam kendi inisiyatifimdir. Her mod için benzer bu durum.

Patronum olamazdın zaten böyle hiçbirşey vermeden paspaslık yapmamı isteyen bencil bir insandan gelecek teklifi kabul etmezdim. Gocunacak birşeyin olmazdı. Sen sorabilirsin, ben de istersem cevaplarım. Cevabımı beğenmezsen bana dayılık taslarsan ben de kaale almayabilirim.

Evet bilirkişisiyim, sen mod olsaydın sen olurdun. 3-5 mesaj dert değil ama onlarca sayfa olunca derail bu açık ve net, müdahale gerektirecek şekilde. Modların bu seviyede deraile izin verdiği düzgün bir foruma da rastlamadım henüz, tüzük gerektirmeyecek kadar temel bir görev. Ne aşamada müdahale edeceğimizi de yönetim bize bırakıyor.

Yani derail olması için onlarca sayfa olması gerekiyor?
Somut olarak ortaya koyduğun gerekçe, dayanağın bu mu?
Buysa, henüz bir iki mesajda bold'ları çıkarıp ortalığa saçtığın pek çok zamanı nasıl açıklayacaksın merak ediyorum. "Bu mesajla birlikte konu onlarca sayfa farklı bir mecraya taşınır, derail olur" diye bir öngörüye mi sahipsin?

Diğer yorumlarınla alakalı daha fazla bir şey demeyi fuzuli buluyorum, klasik bir "ithamı en basic haliyle ele alayım" demagogluğu, hala "size hizmet mi edecekmişim lel" noktasındasın zira. . Alkış aldığın insanlardan hangi kısma hitap ettiğin net olduğu için bir şey söylemiyorum. Onlar anlamasa da dert değil.

Ancak senin özelinde değil, genele hitaben şunu söylemeliyim:

Bir forumun raison d'etre'ı tartışmadır. Forumu forum yapan da dizilmiş sandalyeler, forumu kuranlar ve tartışmayı yönetenler değil, tartışanlar ve tartışmanın ta kendisidir. Dolayısıyla tüm çaba bu raison d'etre'a izin verecek ortamı regüle ederek, tartışmayı ya da tartışmayı korumaktır, olması gereken budur. Bu en cıvık konu da olabilir, en ciddi konu da. Moderatörün görevi kendi arkadaşına söz vermek, uyuz olduğunun sözünü kesmek, müphem ve açıklayamadığı sınırları dikte etmek olamaz. Bu saçmalığın bu şekilde devam etmesini nasıl sindirebiliyorsunuz idrak edemiyorum gerçekten.

Ama tabii ne zaman konu bir komünite olsa editlerin, dedikoduların, paranın, karı kıza yazma ruh halinin, evden çıkamama ve sosyal hayat yaşayamama ezikliğini dışa vurmanın, grievingin, abusingin olağan olması ve bu tepkisizlik hali online Türkiye'nin de gerçek Türkiye'nin bir izdüşümü olduğunu kanıtlıyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...