Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2015 -2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

Mighty_THoR said:

sen geliyorsun bende gelişine çakıp yolluyorum sonra ama öyle değil ki diye bir daha ağlayarak geliyorsun.

Verdiğin örneğin başarısızlığının sorumlusu ben değilim.

Yahu neyin gelişine çakıyorsun?Fanboyluğu bir kenara bırak.Çok değil temmuz ayı öncesine git.Sorsalar sana RVP mi daha iyi futbolcu yoksa Gomez mi diye bak daha çok gol atar değil daha iyi futbolcu diye eğer Gomez diyorsan tamam kardeşim sen de haklısın diyip daha cevap yazmayacağım sana.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

gomez'in daha iyi oldugunu soyleyen biri varsa zaten mightythor ile ayni fikirde oldugunu gorunce vazgecer ehauehuaeh.

iyi, daha iyiden ziyade, başarılı daha başarılı ekseninde bir tartışma yürütmeye çalışıyorum ama olmuyor :( hep birileri gelip sidik yarışına çeviriyor işi.

hani istatistik falan koyuyoruz ediyoruz bak böyle daha az oynayıp şu kadar gol atmış şunu yapmış bunu yapmış diyoruz yok olmuyor :D
insanlar böyle yoksa bizim oyuncumuzu mu eziklediler lan diye savunmaya geçiyor direk sdsaf

neyse son yorumum bu tartışma ile ilgili,

rvp gomezden daha iyi
gomez rvpden daha başarılı
en başta dediğim gibi bu ligde 2si de 20-25 atar çok rahat
Sosyal ağlarda paylaş

Gomez'in bir tık daha üstün bir kariyeri var ve hatta yanılmıyorsam kağıt üstü başarılarda Carlos ve Drogba'dan sonra bu ülkeye gelmiş en iyi yabancı oyuncu olabilir. Fakat futbolcu kumaşı olarak RVP'den çok farkı olmadığını düşünüyorum.

Farklı tipte oyuncular ve farklı sistemlerde, uygun şekillerde oynatıldıklarında dünyanın en iyilerinden olabilecek potansiyellere sahipler. Ha keza Gomez Fiorentina'ya transfer olana kadar forvet mevkiisinde dünyanın en iyi bitiricilerinden biri olarak gösteriliyordu. Şuan mesela tartışmasız zirvedeki o isim Cavani, kimse başka bir isimle tatava yapmasın, neyse konu bu değil asdfsda

RVP takımı taşır ama Gomez'i takımın taşıması gerek. Aradaki en temel fark bu, takım taşırsa da Gomez leblebi gibi gol atar. Zaten RVP'ye göre 4 sene eksiği olmasına rağmen RVP'den 40 gol civarı fazla atmış bir adamdan bahsediyoruz. Golcülük kalitesini boşuna tartışmamak gerek.

RVP'nin dünya futbolunun ekol oyuncularından biri olmasının temel sebebi de takım taşırken leblebi gibi gol atmasıydı fakat bunu sadece 1.5 sezon yapabildi. Ondan sonra MANU'ya transfer vs. derken eski haline bile pek dönemedi. Ha dönmesine de gerek yok. Gol atamasa da RVP'nin klası zaten takım taşımaya halen fazlasıyla müsait ki zaten bu iki transferde de ana olay "yetenek geçici, klas kalıcı" olayı direkt :D

Zaten şimdi eğri oturup doğru konuşmak gerek. RVP veya Gomez düşüşte olmasalar ve belirli sorunları olmasa buralara dönüp gelecek adamlar değil. Kendileri gelmeyi bırak birileri elbet teklifleriyle onların buralara bakmasına bile engel olurdu.

RVP'yi bırakmasa mesela Manu 14 milyon euro ekstra ödeme yapacaktı. Ondan kurtulmak için RVP ile anlaşama zorluk bile çıkarmadı. Ha kendisi de milli takımda oynamak için düzenli oynayacağı takım ararken FB'nin onu kapıp getirmesi cidden büyük başarı ama zirveden adam çekip aldık olayı abartıdan başka bir şey değil.

Ha keza Gomez futbolun zirvesine çıkıp, ŞL gol krallığını ucu ucuna kaçırdığı sezonda 52 resmi maçta 41 gol atmış bir adam. ŞL'deki 12 maçta 12 golü var. Ondan önceki sezon 45 maçta 39 gol. Onun şanssızlığı Fiorentina oldu. RM'den bile teklif varken o dönem Avrupa'nın en büyük çıkışını yapan ve İtalya'nın yeni şampiyon adayı falan olan takıma gitti. O dönem izleyenler hatırlar golle buluşma süresi, hücuma kalkış ve kaleye varış süresi vs. dünyanın en iyi takımlarından biriydi hatta Mou'nun Real'inin ardından falan geliyorlardı. O takımın en büyük eksiği leblebi golcüydü ki Gomez'i bayağı uğraşarak ikna etmişlerdi. Ha sakat aldı onlarda tedavisini yaparız diye 25 milyon euro bonservis biçilmiş adamı 15'e kapattılar ama beceremediler. Hatalı tedavi vs. çok konuşuldu derken adamın 2 senesi yok oldu.

Bu olmasa mesela Gomez şuan TR'ye sadece ŞL maçlarında falan gelebilirdi. RVP ha keza düşüşte olmasa Manu 14'ün hesabını yapmazdı bu kadar çok para kazanırken vs...

Bunlar zirve adamlar, isimli adamlar. Boşuna kıyaslamaya gerek yok. Bu adamlar düşüşte de olmasa zaten TR'ye hiçbir şekilde gelmezlerdi. TR'ye zirveyi bırakıp kendi isteğiyle gelen toplasan 3-4 adam ancak sayarsın. Ortega mesela biriydi. Meireless olabilir. Appiah yine mesela aklıma geldi. Belki ucundan Ba'yı koyabiliriz. Başka hani sorun yaşamadığı halde ben burada oynayacağım diyen adam benim aklıma gelmedi.

O yüzden boşuna tartışmayı bırakıp, bu adamlar TR'ye geldi diye sevinip izlemeye bakın. İkisi de ekstrem iyi transferler.
Sosyal ağlarda paylaş

Gomez'in bu ligte örneği var.Cardozo. Geçen yıl 17 gol atmış hem de Trabzon'da.Gomez BJK'da sakatlık yaşamasın 25 golü çok rahat var.Gol kralı da olur.RVP 20 gol atamayabilir çünkü Sow ve Fernandao var.Onlar olmasa bile yine söylüyorum Gomez yine daha çok gol atar RVP'den.Jardel olsa o da Gomez'den fazla atardı misal.Hakan Şükür ise alayını döver lan.Ondaki istatistik kimde var :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada sadece Gomez'le BJK şampiyon olmayı geç geçen senenin üstüne koyamaz. Geçen kim yazmıştı da görmüştüm adam sonuna kadar haklıydı. Bir takım her zaman yedek oyuncusu kadar kaliteli bir takımdır diye. Gomez mesela sakatlık riski ile buraya geliyor ki 30 maç oynayacağının garantisi yok. Yedeği şuan Cenk Tosun, Pektemek. Geçen sezon Ba'nın düştüğü zamanlarda onlarla idare edeceğini ama ileri gidemeyeceğimizi fazlasıyla gördük.

O yüzden bir golcü, bitirici forvet transferi daha şart bu takıma. Şu Elkeson haberi doğrudur umarım fazla iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Asriel said:

Burdan çıkacak sonuç bu seneyi 1. ve 2. nin yeri belli değil ama takımlar belli.İddaa ediyorum GS ilk 2 ye giremez bu sezon.ÜSt üste 2 sezon hediye şampiyonluk olmaz.Hele FB ve BJK zaten iyi olan kadrolarının üzerine bu kadar über transfer yaparken...

Ben GS'yi şampiyonluk için yüksek aday olarak görmesem de zirve yarışında can yakıcı takım olarak halen görüyorum ve hatta ikincilik şansını bayağı da yüksek görüyorum.

Melo gitse büyük darbe gelecek ama takımdaki tecrübeli oyuncu, ligi bilen isim sayısı yüzünden ciddi anlamda bayağı tehlike yaratacaklar. Geçen sezonu oynayarak değil sadece tecrübe ile şampiyon bitirdiler ki bu sezon oyun ve rakip kalitesi artmış olsa da yine benzer bir şekilde atılım yapabilirler.

Ana kadroları korunduğu sürece GS'den her zaman çekinmek gerek. Ayrıca kabul etmekte gerek dalga geçsekte Hamza Hamzaoğlu bu ligi fazlasıyla iyi tanıyor ve ona göre hareket ediyor. Onun TD'liği Avrupa da belki 4-5 yedirecek yine ama ligde takımı kesinlikle teslim olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

4-2-3-1 oynayacağız. Yani Şenol Güneş'in TS'den beri oynattığı sistem hatta TRUE 4-2-3-1 dedikleri olay diyelim. Modern 4-2-3-1 daha çok 4-5-1'e kayan bir yapıya ve statik oyuna sahip ama orjinali daha hareketli ve orta sahadaki her ismin üst düzey savunmacı olup, sahanın her yanında serbest savunma yaptıkları bir sistem gibi bir şey.

Veli - İnler - Sosa mesela bu yapıya ekstra uyan adamlar ki Veli - Tolgay - Sosa olduğunda daha da üst düzey olacak.

Kaleci
Beck - Rhodolfo - Milosevic - Tosic
Veli-İnler
Sosa
Töre - Q7 (Olcay)
Gomez

olacak gibi duruyor. Forvet yedeği cidden şart ama.

Bu arada unutuldu ama prensipte anlaştığımızın iddia edildiği bir Balazs Dzdusczak'ta var. Ocak ayında o da katılırsa takıma muazzam iş olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...