Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2015 -2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

Bir de bu üstte yazdığım adamların ortak noktası, yani bize gelen teklifler doğrultusunda diyelim -Kerim ve Atınç hariç- hepsinin Liverpool ve Arsenal maçlarında oynayan adamlar olması dikkat ederseniz.

Avrupa ciddi anlamda vitrin ya, özellikle tur başarısı olmasa da iyi takımlara büyük zorluklar çıkartıp, elerseniz feci derecede ilgi görüyorsunuz. Ligdeki konumda şampiyonluk vs. olmayınca herkes kolay av olarak görüp atlıyor.

Şampiyon olsak mesela bu adamları belki kendimiz satmaz ya da daha fazla para elden çıkarma yüzümüz vs. de olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

souldarkorn said:

Saçma sapan FM ağzıyla konuşuyorsun. BJK nin transfer yapabilmek için oyuncu satması gerektiğini sağır sultan duydu. Bütün oyuncularını iyi fiyat gelirse satacağını bütün menajerler biliyor. Elbette teklifler gelecek.

Satmak isteseler Sneijder ve Muslera da bu tarz teklifler alır. Aynısı Sow ve Emenike içinde geçerli. Hatta Diego falan Çin'e Katar'a gitse bu kadar formsuz bir sezon geçirmiş olsa da iyi paraya gider.

20 küsur senede 2 kere şampiyon olmuş, her sene biz süperiz ortalığı dağıtacağız diye başlayıp hüsranlar 3. olan takımın avunduğu şeyde bu olur ancak.

E transfer yapacağımız parayı zaten çıkarttık. Bundan sonra illa satmak zorunda değiliz ki.

Ba satılmasa büyük ihtimal reddetme lüksü zaten olmazdı. Atınç ve Ba'dan son 4 yılda harcadığımız paranın yarısını kazandık. BJK'ye fazlasıyla yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

souldarkorn said:

Saçma sapan FM ağzıyla konuşuyorsun. BJK nin transfer yapabilmek için oyuncu satması gerektiğini sağır sultan duydu. Bütün oyuncularını iyi fiyat gelirse satacağını bütün menajerler biliyor. Elbette teklifler gelecek.

Satmak isteseler Sneijder ve Muslera da bu tarz teklifler alır. Aynısı Sow ve Emenike içinde geçerli. Hatta Diego falan Çin'e Katar'a gitse bu kadar formsuz bir sezon geçirmiş olsa da iyi paraya gider.

20 küsur senede 2 kere şampiyon olmuş, her sene biz süperiz ortalığı dağıtacağız diye başlayıp hüsranlar 3. olan takımın avunduğu şeyde bu olur ancak.

yahu bu transfer cezası gelmeden zaten yönetim açıklayıp duruyordu bir daha fernandes olayı yaşamıcaz hepsi satılık diye.. satıyor işte

E transfer yapacağımız parayı zaten çıkarttık. Bundan sonra illa satmak zorunda değiliz ki.

Ba satılmasa büyük ihtimal reddetme lüksü zaten olmazdı. Atınç ve Ba'dan son 4 yılda harcadığımız paranın yarısını kazandık. BJK'ye fazlasıyla yeter.

yahu cezadan öncede zaten yönetim diyordu gelen güzel fiyatlara futbolcuları satarız diye de benim tek merak ettiğim adamı çine göndermeyi nasıl ikna ettik
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

aktiftablet said:

Düşmeyiz. Pedro&Atınç gidiyor ama o ikisinden 10m gelicek, 2 tane devamlı oynayabilecek stoper alınır. Ba'dan gelen paranın da hepsini harcamadan bi santrfor alınır, Cenk'le beraber götürürler.
Ortasahadan şu an satılan yok. Duyumlar Olcay-4m Tolgay-7m Gökhan-11+ . Gerçekleşen satış olursa yine o paraların hepsii harcamadan yerleri dolabilir. Bir tek Tolgay'a üzülürüm, gerçekten modern futbol oynayan birtek o çünkü aralarında
Sağ beck zaten alındı.

Bizim Altınsay tayfasından elemanlar falan hep söylüyorlardı. Meçhul da bir şeyler yazmıştı onları destekleyen, tahminen maks 2 adam daha satacağız onlarda olursa Ersan ve yine olursa Franco.

Biz Franco'yu hep Porto 5 milyon euro teklif ediyor, BJK ise Josue + 2 milyon euro istiyor diye biliyorduk. Meğerse Porto direkt Josue ile başa baş takas teklif etmiş ve bizimkilerde 6 milyon euro peşin istemişler. Porto 6'ya çıkmıyormuş ama pazarlığı da bırakmıyormuş.

Eğer Porto 6'ya çıkarsa Franco da o paraya gidecek.

Bek zaten alındı. 1.5-2 milyon euro arasında maliyeti olacak ki çok daha fazlasını verebilecek bir oyuncu, kariyerini burada bile bitirebilir eğer başına bela açmazsak. Bize fazla iyi olacak.

Forvet yine düşmeye başlamış yıldız tarzı bir şey alınacakmış. Yani yönetim öyle istiyor, Şenol Güneş'te tamam demiş. Ba ayarında ve maliyetlerinde bir transfer yapılacakmış. Ba'dan gelen paranın 7-8 civari eğer uygun adam bulunabilirse yine forvete gömülecekmiş. Forvet kesin alınacak ha öyle ya da ha böyle. En kötü Mitroglu diyorlar ama onda da futbolcu istemiyormuş.

Yabancı basın Van Persie yazıyormuş BJK'ye ama TR'ye gelmesi için hiçbir sebep yok. Gelirse de ŞL istikrarı yüzünden GS'ye gelir sadece doğruya doğru. Onun dışında FB ya da BJK yapması için halen bir sebep yok.

Olcay'ın 4 milyon eurosu kulübün koyduğu alt limit, en az istenen bonservis ücreti ve isteyen tek bir kulüp daha doğrusu adam var o da Bilic. Bilic çok istiyor ama kulübünden olumlu adım atan kimse yokmuş. Belki yaz sonuna doğru gerçekleşebilir diyorlar. BJK zaten şuan Olcay yerine genç ve potansiyelli sol açık kovalıyor. Kesin olarak transferi yapılacakmış Olcay kalsa da gitse de.

PAOK'taki Mak vs. izlenmiş mesela bu sezon, biterse şaşırmayın diyordu bizim abi. Yunanistan'dan bir transfer bekliyoruz dediler.

Copa America da bir scout ekibi varmış ve bir stoperi takip ediyorlarmış. Hangi takım bilmiyoruz saklıyorlar diyor ama oradan bir stoper alınacak gibi duruyor eğer anlaşılırsa. Güney Amerika da zaten haberler geliyor Rhodolfo gibi ama olacağını sanmıyorum onun, başka bir isim gelecek.

Stoper için hem Meçhul hem de bizim abinin dediği ortak isim Britos. Oyuncu naz yapıyor ama en iyi teklifi BJK verdiğinden de tamamen olumsuz değil düşüyor dedi ikisi de. Gelirse opsiyonunu kullanmayıp bize gelir diyorlar. Ben çok beğenmiyorum doğruya doğru da iş yapar sanırım burada. Bu sezon İtalya'yı pek izlemedim ne yaptı bilmiyorum da :(

Tolgay kesinlikle satılmıyor. Mancini'nin istediği bir isim ve Inter üst teklif olarak 4 milyon euro vermiş. Bizimkiler satmayacağız, satsak bile 4'e vermeyiz demişler zaten ki Tolgay'da istememiş gitmek. Oradan yana korkunuz olmasın.

Kerim'e 8 civarı teklif varmış ama en yüksek teklif 4 milyon euro ile Monaco'ymuş. Bir de 3 milyon euroluk bir teklif varmış İtalya'dan gerisi hep 2 milyon falanmış. Biz zaten 3.5'a aldık ve aldığımıza satmayız, parlatacağız daha vs. demişler. Şenol Güneş ile bir kaç seviye atlayabilir doğruya doğru, elde tutmak en mantıklısı.

Daha önce buraya da yazmıştım ama Oğuzhan'ı da Torino istemiş. 2 milyon euro teklif etmişler. Bizimkiler yine satmamış para az diye, ŞG de takımda istemiş zaten asıl sebep o olabilir.

Bek geldiğine göre şimdilik iki stoper ve bir forvet garanti olarak geliyor. Bunlar tamamlandığında büyük ihtimal bir de sol kanat oyuncusu alınacak ve transfer kapanacak.

Mechul'ün Töreye teklif haberi kolpa mı yani?
Sosyal ağlarda paylaş

ben yalan olduğunu düşünüyorum, gaz vermek için bu dönemde yapmış olabilir. Benim o tayfadan duyduğum teklifin 11 milyon olduğu ve onunda Atletico'dan geldiği ve ŞG'den veto yediği.

ŞG de onu gönderirsek yenisini zor buluruz diyip, bir sezon daha istiyorum takımda. Eğer olmazsa seneye yine aynı fiyattan satarız demiş.

Yani anlatılan bu. Bu olay tabii Ba satışından sonra yaşanıyor. Ba biliyorsunuz 2 hafta önce Şangay'la anlaşıldı da oyuncu da pürüzler kalmış. Ba satılmasa zaten gönderilecek ilk adam Töre'ydi. Kadro içinde görünürde 10+ eden tek adamdı sonuçta.

Kulübün kasasında şuan transfere harcamalık fazlaca para varken Töre'yi elden çıkarmazlar.

Llama said:

yahu cezadan öncede zaten yönetim diyordu gelen güzel fiyatlara futbolcuları satarız diye de benim tek merak ettiğim adamı çine göndermeyi nasıl ikna ettik

senede 7 milyon euro garanti para + 500k euro bonus var. Seviyesine göre alt seviye bir ligde senede 7.5 milyon euro kazanacak. Biz değil, onlar ikna ettiler :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ortaya transfer yapılmayabilir. Alt yapıdan Oğuz geliyor. Geçen sezon kupa maçlarında Bilic denemiş ve bayağı beğenilmişti. Maç tecrübesi alsın diye de Ümit Karaal ile Elazığspor'a kiralanmıştı ama pek oynatılmamışlardı.

ŞG'nin kamp kadrosuna kattığı ilk çocukmuş. Planları var üzerinde deniyor. Çift yönlü orta saha kendisi de zaten tam aradığımız tipte bir oyuncu. Cepte para kalsın diye belki o adapte edilebilir kamp performansı iyi falan olursa.

Kamptan sonraya kadar orta saha transferi olacağını sanmıyorum o yüzden. Şuan Tolgay - Veli zaten oranın değişilmezi. Son slot için Oğuzhan'ın yeniden doğuşunu bekleyeceğiz ya da Oğuz'u deneyeceğiz gibi duruyor.

Atiba direkt rotasyon için sözleşmesi uzatıldı bu arada pek ümitlenmeyin oynar diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...