Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pillars of Eternity #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

benim arkadaki ekip, druid,ranger ve priest'in ellerinde tüfek var,hepsinde gunner,two handed vs.featleri var.hani combata girerken 3ünü seçip tıkladığım adam genelde havaya uçuyor direkman,ki özellikle karşı taraftaki mageleri hedef alıyorum,kurtuluşu olmuyor.eğer chanter varsa grupta o dahada hızlandırıyor reloadu.Kısacası baya memnunum tüfekten.

paladin moon godlike çok fenaymış yalnız,offtank olarak başladım main tanka dönsemde problem olmuyor,paso passive olarak healliyor herif kendini ve grubu.
Sosyal ağlarda paylaş

Pillars of Eternity - The White March Part I çıkmış bugün, çok iyi şeyler sunuyor.
http://store.steampowered.com/app/373340/
said:
Pillars of Eternity: The White March - Part I is a large sprawling expansion pack with hours of gameplay integrated into the main adventure. Along with the new quests and area content, the team at Obsidian continues to support and make improvements to the entire game, including the additions of Player Party AI and Enhanced Enemy AI. Even if you haven't played Pillars of Eternity, now is a great time to jump in and experience the hardcore classic RPG with The White March - Part I.

Main features
Raised level cap: Your party of six adventurers can now progress beyond level 12 to 14. The additional levels add powerful new spells, abilities and talents for all 11 classes.
New areas to explore: Largely focused on the snowy environments inspired by Icewind Dale, the expansion will feature a new quest hub, and many additional quests and dungeons.
Soulbound weapons: The expansion features mighty artifacts that grow stronger over time. These weapons gain different powers and attributes depending on the character class that binds to it.
New companions: Part 1 of the expansion introduces two new companions you will be able to use throughout all of your adventures. The Devil of Caroc, a rogue, and Zahua, a monk, will be available to join you on your quest in The White March and will travel back with you into the base game.
Multi-class talents: Classes will now have additional options to diversify and take on some of the abilities of other classes.
Party AI: Now you will have the option to set AI scripts for your party, allowing you to focus on controlling the characters you care about most.
Enhanced Enemy AI: Enemies and monsters are now smarter than ever. The new AI makes the entire game more of a challenge, and spell casters will use a wider variety of their spells in more devastating ways.
Respec: At any inn or tavern the player can re-level their party members. It gives flexibility for the player to experiment with the RPG systems and try out builds with the newly added multi-class talents. If you aren't completely satisfied with your character, you can now do a rebuild and start over fresh.

oha çok iyi ya hemen aldım bunu
Sosyal ağlarda paylaş

bug mu oldu - act 3 hylea temple quest

abi çok canım sıkkın. act3'de sky dragonu öldürdüm. ama questi update olmadı. bitiremiyorum da. diyalog seçeneği falan çıkmıyor öldürdüğüme dair. internette buna dair hiçbişey de yok. ne yapacam ya :(
evet bişey buldum

https://forums.obsidian.net/topic/81373-bugs-after-installing-the-addon-enchantment-and-quest-nest-above-the-clouds/

questi bitiren npc başka yerdeymiş aldığın yer değilmiş.

Sosyal ağlarda paylaş

yeni bitirdim oyunuda dungeondaki boss çok zorladı ya.hard oynadım ama end game boss dahil neredeyse hiçbirşey azıcık bile zorlamadı,faceroll geçtim neredeyse bütün oyunu.dungeon bossu absürt bir zorluk oldu biranda.

dungeondaki bossta herhangi bir trick falan yapmadım,tuzakta kullanmadım.tek yaptığım ilk konuşmayı tanka yaptırıp geri kalan ekibi arkada bekletmek,savaş başladığında tankı geri koşturup o sırada takıma basabildiğim kadar bireysel ve grup buff basmak oldu.işte sonrada olabildiğince etrafına sardım,adamlar tek nefesle inmesin diye,son can puanı kalmışken birkaç kezde wipe yedim ölünce gelen accuracy debuffı yüzünden ama sonunda paladinim vurdu ağzına yatırdım.

oyunun hikayesi falan büyük hayal kırıklığı tabi.dünyasıda öyle.ilk çıktığı hafta bitirim genelde obsidian oyunlarını ama bunu baldurs gate ve izometrik açı fetişisti olmama rağmen anca bitirdim.sebebi ara verdiğimde sarmayan dünyası yüzünden tamamen oyundan kopmam,load yaptığımda nolmuştu napmıştım lan ben plot neydi falan derken herdefasında baştan başlamam yüzünden.

yinede herşeye rağmen oyuna görsel olarak bayıldım.daha iyi hikayelerle şu izometrik açıda yeni oyunlar gelsin,benim için görsel olarak en etkili fps oyunundan daha tatmin edici şunun görselliği.
Sosyal ağlarda paylaş

abi nasıl oynuyosunuz ya. ben hiç beceremiyorum galba hardkor rpg oynamayı asdf

normal zorlukta oynadım. son bossu kesene kadar anam ağladı. 15 kere load attım galba.

heralde böyle herşeyi gearından en dip skilline kadar düzenli düşünüp taktiksel falan oynuyosunuz? tamam ben de düşünüyorum da o kadar değil yani. ne bilim lan normal seviyede bu kadar zorlandım son bossda hardı düşünemiyorum bile.

bu arada hikayeye bayıldım ben.

oyunu bitirmiş adam spoilerı

abi tanrılara acaip sarmıştım lore'da. çok gizemli geliyorlardı. çok belirgin görünüşleri yok, efsaneler var. anlatılanlar falan. hele waidwen, eothas mevzu. godhammer.

ha sonra gittik elms de konuştuk tanrılarla. biraz hevesim kaçtı. ha sonra noldu komple ateist olduk iyice etkilendim. bayıldım. bilemiyorum herkesin zevki farklı tabi.

Sosyal ağlarda paylaş

görsellik iyi de..
binanın içinde adam görev veriyor x yerine git x le konuş bana x i getir. eyvallah hadi gidelim ;

dışarı çık-loading-haritadan çık-loading-diğer haritaya gir-loading-binaya gir-loading-2.kata çık-loading-adamla konuş alt kata geri in-loading-binadan çık-loading-haritadan çık-loading-diğer haritaya gir-loading-eve gir-loading...

ilk çıktğında kendi tamir ettiğin keep te dinlenebilmek ve geri dönebilmek için 6 loading ekranı geçmen gerekiyordu.sonra patchle dışarda dinlenme eklediler.

benim canımı en çok sıkan şey bu oldu hatta ara verdim bırakıcaktım nerdeyse de bitirdim sonradan.

adra dragon aslında lvl12 olmuş adamlar varsa çok zor değil ama saçma oluyor koca dragonu taşa çevirip 2 dk da kesebiliyorsun.taşa çevrilen düşmanlar çok hasar alıyor .şu cipherin en son açılan büyüsü bütün ekrana aoe atıyor herkesi yere seriyor 2 cipher varsa zaten kimse ayağa kalkamıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ettim abi gearım fln iyiydi aslında. hatta şöyle oldu , maze'i bitirdiğim (adra hariç) için daha çok az levelkan son bossa kadar baya kolay geçtim.

ama boss baya zorladı.

quest kalınca çok sinir olurum. adra dragonun questi kaldı. lvl 12 bekledim bi kaç beast extra damage feati bile aldım sırf onun için.

en son bossdan önce gittim, yine tek attı şerefsiz ejderha. silkerler dedim bıraktım questi bitirdim oyunu.

onu kesmek benim için fazla abi, oyundan zevk almayla oyunu tam başarıyla bitirme terazisinde zevk alma düşüyor o aşamadan sonra bende.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

abi nasıl oynuyosunuz ya. ben hiç beceremiyorum galba hardkor rpg oynamayı asdf

normal zorlukta oynadım. son bossu kesene kadar anam ağladı. 15 kere load attım galba.

heralde böyle herşeyi gearından en dip skilline kadar düzenli düşünüp taktiksel falan oynuyosunuz? tamam ben de düşünüyorum da o kadar değil yani. ne bilim lan normal seviyede bu kadar zorlandım son bossda hardı düşünemiyorum bile.

bu arada hikayeye bayıldım ben.

oyunu bitirmiş adam spoilerı

abi tanrılara acaip sarmıştım lore'da. çok gizemli geliyorlardı. çok belirgin görünüşleri yok, efsaneler var. anlatılanlar falan. hele waidwen, eothas mevzu. godhammer.

ha sonra gittik elms de konuştuk tanrılarla. biraz hevesim kaçtı. ha sonra noldu komple ateist olduk iyice etkilendim. bayıldım. bilemiyorum herkesin zevki farklı tabi.

abi oyunun kombatı baya basit mantığı çözünce bg kadar hardcore değil.bg tecrüben varsa sıkıntı çekmemen lazım.mageleri en baştan disable edip,hard hitterları tanklayıp,arayada confuse serpiştirdiğinde gg zaten.silah-zırh upradelerini yapmak lazım birde.potion-yemek-scroll-trap vs hiç kullanmadım mesela.hardcore oynasam uğraşırdım.baya hacknslash gibi çatır çutur dümdüz ilerlerdim.ki bgdeki magelerin öküz gibi defansif büyüleri vardı kılına dokunamıyordun 3 tane debuff atmadan,bunda oda yok.

ha birde oyunda ilk gelen 5 companionın eksiği off tank.eğer açtığın karakter off tanksa dahada rahat ediyorsun ki ben moon godlike (baya op) wayfarer paladin oynadım,adamlar canımı indirince heal,adam öldürünce heal takımın canı pek gitmiyor.

son bossu ilk seferde stundan çıkarmadan kestim mesela.sonra tekrar bitirdiğimde gördüm aslında başka hareketlerde yaptığını sdfs.

ya şeyi beyenmedim ben mesela,hani tanrıların bir şekilde olayı manipule edip ana karakterin o baştaki awakeningi yaşamasını sağladıklarını sandım ama görünüşe göre raslantisal olmuş.hani öyle bir raslantı bana çok yapay geldi,dünya yeni yaratılmış bi dünya,bilmiyorum sarmadı,d&d settinginde bir oyunu tercih ederdim.üstüne kullanılan kelt isimleri hoşuma gitmiyor.

ana karakterim biraz bağnaz,eski kafalı ve ''better to be ignorant of certain things'' kafasında ilerlediği için ateist son olmadı benim ve yanımdaki adamlar için.eder eothasçı ekibe lider oldu,aloth leaden keyin başına geçti,kana yenilikçi düşüncelerden vazgeçti vs.

ha buarada tanrıların başkaları tarafından yaratılmış olmaları şuan tanrı sayılabilicek güçte ve durumda olduklarını,sonuç olarak tanrı olduklarını değiştirmiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

görsellik iyi de..
binanın içinde adam görev veriyor x yerine git x le konuş bana x i getir. eyvallah hadi gidelim ;

dışarı çık-loading-haritadan çık-loading-diğer haritaya gir-loading-binaya gir-loading-2.kata çık-loading-adamla konuş alt kata geri in-loading-binadan çık-loading-haritadan çık-loading-diğer haritaya gir-loading-eve gir-loading...

ilk çıktğında kendi tamir ettiğin keep te dinlenebilmek ve geri dönebilmek için 6 loading ekranı geçmen gerekiyordu.sonra patchle dışarda dinlenme eklediler.

benim canımı en çok sıkan şey bu oldu hatta ara verdim bırakıcaktım nerdeyse de bitirdim sonradan.

adra dragon aslında lvl12 olmuş adamlar varsa çok zor değil ama saçma oluyor koca dragonu taşa çevirip 2 dk da kesebiliyorsun.taşa çevrilen düşmanlar çok hasar alıyor .şu cipherin en son açılan büyüsü bütün ekrana aoe atıyor herkesi yere seriyor 2 cipher varsa zaten kimse ayağa kalkamıyor.

petrify neredeyse bir kere bile yedirtemedim ben dragona.cipherda kullanmadım grupta.hani level 12 grubum en son %3 hit chance ile büyü atmaya çalışıyordu sdfs.%0 hit chance ı olan adamlarım vardı.o son can puanını almak için bütün kitabı boşalttım neredeyse hepsi missledi.

loading ekranı nedense beni rahatsız edicek kadar sıkmadı,aslında baya baya haklısın düşününce,özellikle şehirlerde.
Sosyal ağlarda paylaş

@rave

benim de eder fln öyle oldu ama bilmiyorum haklı olduğun yerler var ama hoşuma gitti benim bu tanrısal mevzular.

o da işte bütün oyun tanrılardan etkilenip -özellikle godhammerla patlatılan eothasın falan- sonradan fabricated olduklarını öğrenmekten oldu sanırsam.

şu trailerdaki kısacık an bile bakınca hoşuma gidiyodu

http://lorekeeper.net/wp-content/uploads/2015/06/lorekeeper-st-waidwen.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

tanrılar

abi tanrılar şuan tanrı zaten.tek olay işte bu engwithan mıydı neydi eski ırkın onları yapay olarak yaratması düzen sağlamak için.yoksa zaten twin elmste tanrılara söz verip yerine getirmeyince endingde neler yapabildiklerini görüyorsun.

tanrı yok,ateist olalımlık bir durum yok yani.kadın baya haksız aslında bana kalırsa.sadece tanrıların yaratıcı olmadığı,yaratıldığı bir evren var.ama şuan tanrı adamlar,yaratılıp yaratılmamalarının bunu değiştireceğini sanmıyorum.

buarada evet,eothas-godhammer vs. benimde ilgimi en çok çeken oldu.biraz daha öğrenseydik,görseydik keşke onunla ilgili.hani lafı geçiyorda onunla alakalı quest vs. yok neredeyse.

Sosyal ağlarda paylaş

tanrılar

abi çok basite indirgedin bence.

gerçek anlamında tanrı denen şeyle kadının ortaya çıkardığı fabrikasyon tanrı arasında uçurumlar var.

evet haklısın yine güçlüler ama fark çok büyük. ne olursa olsun elle yaratılmış birşey elle yok edilebilir. bunu bilmek bile yeter.

bence o kadar da haksız değildi yani abla.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...