Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LTE iptal mı oluyor?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

edtör
tr için en yüksek hız diyor o, 3gpp'den araştıralım lütfen.

ayrıca o haberde yalan, noter huzurunda olması onları anca ilk yapar. Yoksa daha önce denendi yani lol.

marketing şeyleriyle gelmeyin yahu

@gerge
tabi en yüksek hız önemli değil. Zaten release de bi performans beklemeyin yani, şebeke 1-2 seneye anca oturur.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen 4-5G istemiyorum ben. Adam gibi kota olan, ucuz 3G yetiyor an itibarı ile.

Geçen yaz burada internet işini halledemediğim (ADSL-KABLO) için Tcell WINN-Wifi kullandım. Önce 8 GB aldık neye yetiyor ki? 8 GB bitince aradık bir daha alalım yok olmaz? Niye? Yarısını alabilirsiniz. Haydaaa 4 GB a ok dedik. Sonra ertesi ay 15 GB lık paket yine yetmedi tabi, bir 8 GB, bir de 4 GB alabildik. Sonra 2 GB de vermediler. Saçma sapan bir şey. Parasını versende kullanamadığın dünya parası şey.

Ucuz yap bol GB lı 3G yeter henüz.

Ha 4G padişah tarafından iptal edilirse neden edildiği söylenmiş zaten. Ama zor bu saatten sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

afedersiniz ama götüm kadar kotalı şeyi kol gibi fiyatlara verirken 3g ile 4g arasındaki fark ne olacak onu anlamadım. zaten 3g 1080p bile çatır çatır izletiyor. arşiv download mu yapacaz 4g hızı ne işe yarayacak?

altyapı değişiyor bayağı. wireless konusunda zayıfım bayağı da VoLTE var mesela, tüm voice'i data packet üzerinden taşımayla ilgili.
Sosyal ağlarda paylaş

bu 4g ihalesiyle birlikte 4g üzerinden sadece internet sağlyacak baska bi oparatör olucak dedikoduları dolasıyordu

avrupa ve amerikada 4g fiyatları nasıl? kota var mı onlarda da bizim gibi
gergenin verdiği linkteki değerler çok iyi özellikle up değerleri
trde hala 1mbitte tıkandık up konusunda şaka gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

edtör
tr için en yüksek hız diyor o, 3gpp'den araştıralım lütfen.

ayrıca o haberde yalan, noter huzurunda olması onları anca ilk yapar. Yoksa daha önce denendi yani lol.

marketing şeyleriyle gelmeyin yahu

@gerge
tabi en yüksek hız önemli değil. Zaten release de bi performans beklemeyin yani, şebeke 1-2 seneye anca oturur.

Vodafone ilk 4G testini 2012 sonunda yapmıştı vodafone forumlarında yazio yetkililer filan cevap vermişler baya şukadar şukadar testler yapıldı diye

Bu yeni yapılan test ilk defa 3 farklı bandtan yapılan test ve tv bandı bile var

Ama şöyle bişi var 3G de tartışmasız iyi vodafone. 40mbit gördüm ben 3G ile iphone5 te uploadlar sıçık tabi 6-7

4G uploadları yükseltsiz bize yeter ya twitch streami bağlarım direkt
Sosyal ağlarda paylaş

Değil abi değil, bulundugun yerde gormussundur onu. Ona bakarsan tcellde 63 gorme potansıyelın var ayarlarsan lol.

az kullanıcısı olan yere denk gelmıssındır. Trnin en kötü operatörünün reklamını yapmayın surda ya

2gler için kapatın gitsin modeli var şu anda. Konuşmalar 3g datalar 4g olucak işte.
Güney korede artık call'dan ücret alınmıyormuş bu arada. O tarz modellere geçmişler ki, tcellin gündeminde falan var o model ileriki dönem için. Nasolsa 4g oturunca ip üzerinden konuşma şakır şakır olacagından, voice u beleş yapalım datadan kazanalım mantıgı var.

Bide kapasite falan filan işte.
Frekans değişiklikleri de var bu arada. Çok üşeniyorum şu anda yazmaya ya
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de Tcell büyük ihtimal yine en yükse bant genişliğini alacak? Kanımca. O zaman Voda ve diğerleri istediği kadar saha testi yapmış olsun, en kaliteli bandi kiralayan yürüyo gidiyor işte. 3G de de Türkcell (nefret ediyorum) en iyi kanımca.

Yani saha testini tcelli, aveası da kasıyo. Mesele skill kasmaktan ziyade, en iyi bandı almakta diye biliyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Aynen abi gelipte Türkiye'nin en dandik operatörünü savunmayın. Vodafone tipik İngiliz mantığında minimum yatırımla maksimum sömürü şeklinde şu sıralar abandìğı reklamlarla bişiler çabalıyor. 4G'de şuan sahip olduğu en kısıtlı fiber altyapısıyla bence epeyi zorlanacak özellikle küçük şehirlerde bu açıdan Avea'yı daha şanslı görüyorum.

Bant genişliğine gelecek olursak Turkcell gene en iyisini almaya talip olduğunu açıkladı. Muhtemelen onu kapıp diğerlerinde de eşit dağıtılan paylardan devam edecek. Vodafone geçen seferki gibi ne çıkarsa bahtımıza demeyip Avea ile çekişir diye umuyorum.

Test konusuna gelecek olursak Türkiye'nin ilk LTE testini Turkcell o meşhur Maltepe'deki operasyon merkezinin yakınlarında hareket eden otobüsle 2009'da gerçekleştirdi. Geçen diğer operatörün ilk biz yaptık şeklindeki yanlış çıkışına da tek cihazda 450 mbps hızla kat kat ezdi diye düşünüyorum :)

Turkcell 4G Testi
Sosyal ağlarda paylaş

Çok farkettirmeden olur 3gdeki gibi.
2g de oluşan adaletsizlik değişicek şimdi işte.

3 band acıyorlar ıhaleye ıste, 3 opeatorde 3unden alıcak. bide 900 degısıyor
DavidMills said:

İyi de Tcell büyük ihtimal yine en yükse bant genişliğini alacak? Kanımca. O zaman Voda ve diğerleri istediği kadar saha testi yapmış olsun, en kaliteli bandi kiralayan yürüyo gidiyor işte. 3G de de Türkcell (nefret ediyorum) en iyi kanımca.

Yani saha testini tcelli, aveası da kasıyo. Mesele skill kasmaktan ziyade, en iyi bandı almakta diye biliyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

Tcell de çok iyi değil bu konuda. 6 tane hattım var. 2 si data hattı. 23.50 tl lik data hattı borcundan dolayı benim cebime data sınırlandırması getirebilecek kadar karaktersizler. Ulan onun faturası başka, bu başka. Hoş sonradan öğrendim hepsi yapıyormuş son dönemde.

Umrumda değil caart diye basarım tansferi voda ya. Bunu söyleyince hemen dönüyorlar, buda bu enteresan.
Sosyal ağlarda paylaş

teknolojik limit yüzünden bunlar, 4g gelene kadar yapıcak bişi yok.
Editor said:

Aga ben anlamam... bi ülkede bi deprem olunca Hatlar kilitleniyor ise bu işi beceremiyorlar demektir.

Bir maça gittiğinde sinyal stad dolunca 3G çekmeyince o işi yapamiyorlar demektir... Yani biliyorsun lar oraya 50bin kişi dolacak çak baz istasyonunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Editor said:

Aga ben anlamam... bi ülkede bi deprem olunca Hatlar kilitleniyor ise bu işi beceremiyorlar demektir.

Bir maça gittiğinde sinyal stad dolunca 3G çekmeyince o işi yapamiyorlar demektir... Yani biliyorsun lar oraya 50bin kişi dolacak çak baz istasyonunu.

Kimse bilmiyo bi sen biliyosun ameka.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...