Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC mi, Konsol mu? (ps4 / xone)

totemic

Öne çıkan mesajlar

Nereye açacağımı bilemedim ama konsol bölümü daha uygun olur diye düşündüm. şimdi sevgili patiler topla başlığında sistem toparladım kafama göre monitoruyle falan 8000 lira civarı birşey tuttu. şimdi diyorum ki direk 8-9k bir kere gommektense bir ps4 patlatayım 1.5k'ya (dnr'da o kadar spotcularda 1.3k civarı hatta) oyunları da alırım yanına (spotcularda ort 150 lira civarı) daha mantıklı olmaz mı? pc toplasam bu sefer orda da orj oyun alıcam (pati hype sağolsun her oyuna atlıyoruz.) daha da ucucak fiyat.

hatta şöyle; ps4 + psn plus + xone + vita + 27'' monitor veya tv alabilirim. böyle bile toplayacagım pc fiyatından daha uyguna gelecek. kararsız kaldım.
Sosyal ağlarda paylaş

abi notebook var zaten film falan için sıkıntım yok ama şu anda oyunlara yetemiyor. (gta v oynayamıyorum mesela) pcyi toplarsam oyun için toparlıcam. eğer ps4 alırsam yanına bir monitör veya tv ile olayı hallediyorum. 1 yıllıkta psn plus patlattım mı tamamdır. xone'ı da örnek olarak verdim. forza horizon hastasıyım ayrıca.

@fin
bütçemde limit yok ya. 10k'da veririm pcye ama 3 sene sonra oyunlara yetemeyince pişman olur muyum diye dusunuyorum. bir de imam'ın dediği gibi o kadar para vermekte abes olur gibi. ayrıca notebook bir daha almam samsung np700 var şu an elimde zaten..
Sosyal ağlarda paylaş

10k'lık pc nasıl 3 sene sonra yetmeyecek. grafiksel olarak yüksek gereksinim isteyen tüm oyunlar ps4 ve xone'a da çıkıyor aşağı yukarı, konsolların donanımında 3 sene içinde gelişme olmayacağına göre o pc seni yeni konsolların çıkmasına kadar götürür hatta daha da ilerisine.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende hepsi var ps4, wii u, 3ds, gaming pc, mac pro vs.. Inan telefonda daha çok oynuyorum. Zevk meselesi pc yi hiç sevmiyorum mesela her oyunun tüm serverları aimbot vs dolu olduğundan bir dünya para verdiğin halde beklenen performans alamadığından, windows un salak bir os olmasından vs dolayı. Bunların Arasında en Güzeli wii u bence ama çok geç çıkardılar oyunları ps4 10 numara birşey heleki 2-3 rl arkadaş varsa üstüne birşey yok. Pc yi çok denedim tv yi tak oyna falan ama olmuyor malesef. Dediğim gibi zevk meselesi. Pc de sadece blizzard oynuyorum ps4 de bu aralar bloodborne, destiny ve dragon age, wii u da her akşam smash bros yada mk8 şimdi splatoon ve xenoblade çıkıyor ki efsane olacak.

Birde mesela evde ki pc 1440p full gta v oynadım sadece meraktan 5000 ₺ daha çok para verdiğim şeye rağmen aradaki fark gerçekten yok gibi ki şahsım olarak 30 fps yi daha çok seviyorum, 60 fps deki animasyonlar çok yavan geliyor. GTA v pc deki grafikleri %5 falan artıracak diye değmez bence, yine zevk meselesi giriyor buraya.

Ps4 te tek tuş arkadaşımla uğraşmadan gameplay paylaşıyorum güzel yani uğraşmıyorsun, oyunları da direk usa psn Den alıyorum herkesin beğenmediği ps + da her ay 6 tane oyun ekliyor arşivime (Vita ve ps3 te var)

Pc yi veriyorum zaten birine, sadece macbook herşeyime yetiyor yazık günah o kadar para bir oyun oynayıp iki gün sonra aimbota sinirlenip silincek diye

Aklıma geldikçe rasgele yazdım tellefondayım, son olarak ta tekrar söyleyim tamamen zevk Rahatlık meselesi herkesin sevdiği şey farklı kendine göre birşey al kendine tek tavsiyem böyle gereksiz şeylere ne kadar az para o kadar iyi olduğu
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

PC'ye yatırımı uzun vadeli ele almak lazm. PS4 öldüğünde senin şu an aldığın işlemci/anakart/RAM/monitör kombosu hala canavar gibi destekliyor olacak herşeyi, bir ekran kartı upgrade'iyle gene bir sonraki nesil konsolla aynı performansı alacaksın.

Şu direk yanıltma öyle birşey yok sanki aynı parayı veriyorsun öyle olsa bile benim ps3 zamanında aldığım gaming pc şuan ÇÖP direk
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

Adam strateji vs seviyorsa cepten farmville oynasin diyorsun.

Dedigim gibi farkli ikisi.

Ya da star citizen merak etti youtubedan izlesin :) mmorpg oynayacak ipadden takilir falan. Kisitlama kendini.

Ne isterse onu alır ben fikrimi söyledim, mmo istiyorsa hepsinde var, pc de star citizen ps4 te bloodborne wii u de smash bros iphone da vainglory ama hepsini mi almak zorundayız şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

valla pillars çıktı mesela oynayamasaydım kahrolurdum o konuda kanuni haklı. ama elimdeki samsung en az 1-2 sene daha yeni cıkacak oldschool rpgleri veya stratejileri kaldırır diye dusunuyorum. total war rome'u ultra ayarlarda oynatıyor mesela.

Pc illa her evde var zaten iyi kötü birşeyler yapacak kadar. Sadece o kadar parayı direk gaming setup a vermeyi Saçma buluyorum ama son kez söyleyim zevk meselesi, değişir
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

xlaidehlevar said:

Bright said:

Sen PC satın almayı ve kullanmayı bilmediğinden o.

:) hata sende değil bende ki birşey anlatıyorum

Evet, 30 fps grafikler 60 fps'den daha güzel gözüküyor hatta.

Öyle birşey demedim 30 fps deki görüntü akışının Gözüme daha iyi geliyor, ama 60 fps de hayatta oynayamam da demiyorum. Yinede ÇOĞU oyunu 30 fps ye kilitliyorum buna wow da dahil infamous da, gözün Hesabını mı vericem şimdi sana
Sosyal ağlarda paylaş

2500TL'ye falan çok ideal pc toplayabiliyorsun. üstüne bir de ps4 al en az 4-5 yıl oyun diye bir şeyi kafana takma

dolar vs. yüzünden gerçi yavaş yavaş ps4 almak çok daha mantıklı hale gelmeye başladı bizim ülkemizde, oyunları takaslarsan vs. arşivcilik yapmazsan uzun sürede ps4 ile her şekilde daha kârlı olursun.

ha ben korsancıyım, ahlaksız bir emek hırsızıyım dersen pc tabii ki hep yarar gider de asdfsd

PC de işte Steam indirimleri vs. kovalayıp, LOl-Hots-CS tarzı oyunları oynarsın. Geri kalanları da konsolda rahat rahat götürürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

@xlaid : Abicim kendi zevkin dogrultusunda adama fikir vermek bence yanlis. Oyle bir yazmissin ki ben bu yemegi seviyorum sende seversin gibi :)

Bende de nvidia shield psp 3ds 3dsxl ipad 2 pc ps4 ps3 wii vs vs var ama asla bir pc degil hic biri ya da hicbiri bir ps3 degil.. Content mesele burda.

Wow yeni expansion cikardi adamin arkadaslari basladi ne yapacak ? Ps4 aldim misal bi tek last of us oynadim bitirdim oyle atil kenarda hic pisman degilim , ps3 de rdr falan pc de star citizen cikacak nete giriyorum, torrentden comics cekiyorum ipadde okuyorum.

8000 icinde cok rahat ps4 de olur pc de ne diye birini seciyor orasi muamma :)

Totem upgrade et bence hic kasma ne zamanki bir oyun cikar ve sen eksik hissedersin o zaman degistir.

Gta 5 cikti gfx karti degistirdim 980 ile i5 2500k ve 8gb ile misler gibi oldu hic gerek yok yeniye. Oyun yok zaten ne alican.
Sosyal ağlarda paylaş

xlaidehlevar said:

Bright said:

xlaidehlevar said:

Bright said:

Sen PC satın almayı ve kullanmayı bilmediğinden o.

:) hata sende değil bende ki birşey anlatıyorum

Evet, 30 fps grafikler 60 fps'den daha güzel gözüküyor hatta.

Öyle birşey demedim 30 fps deki görüntü akışının Gözüme daha iyi geliyor, ama 60 fps de hayatta oynayamam da demiyorum. Yinede ÇOĞU oyunu 30 fps ye kilitliyorum buna wow da dahil infamous da, gözün Hesabını mı vericem şimdi sana

Evet, hatta her oyunun tüm serverları aimbot dolu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...