Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kahretsin ben gidiyorum

elma

Öne çıkan mesajlar

senko said:

ben başvursam alırlar mı erasmus staja?
hazır deneyimim de var

erasmusta stajdayken iş arayabilior musun?

Hali hazırda kayıtlı olduğun bir yüksek lisans, doktora vs. programı var mı? Dersleri geçtin mi? O zaman başvurursun.

%50 Yabancı dil (yazılı + sözlü)
%50 Diploma notu

Sonra erasmus anlaşması olan herhangi bir ülkede, nerede staj yapmak istiyorsan başvuruyorsun "bütün masraflarım karşılanacaktır" diyorsun, CV'ni yolluyorsun gg.

İmkanı varken erasmusu değerlendirmeyen, etinden sütünden faydalanmayan salaktır. Bunu da şu köşeye not düşeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

abi tamam da adam zaten erasmus için gitmiş gitmişken gezmiş, hani parayı halletsek işten ayrılmayı halledemiyoruz, ücretsiz izin almadan gidebilmenin tek yolu istifa etmek, geri gelince de iş bulmak

hangi meslek abi bu gidiyorsun gexzip gleiyorsun sonra tekrar işe gireibliyorsun hayat standardını düşürmeden

Araştırma görevlisiyim, ücretli izin veriyorlar btw :P

Staff training dediğim olay bir hafta on gün falan sürüyor bu arada, ülkeye göre 800 euro civarı bir para veriyorlar oradaki işleyişi görüyorsun, meslektaşlarınla tanışıyorsun, üniversiteni tanıtıyorsun, gezip tozuyorsun.

Bir de bunun doktora sonrası staff teaching olanı var, o daha da güzel; gidip çalışmalarını falan anlatıyorsun, ders veriyorsun o üniversitede.

Üstüne bu ikisine aşağı yukarı her sene gidebiliyorsun. Öğrenci hareketlilikleri gibi hayatında bir sefer değil.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar basit mi o işler. öğretim görevlisi geçmişin olmadan üniversiteye damdan düşer gibi yardımcı doçent olarak mı başlıyorsun. ayrıca kadro sıkıntısı falan olmuyor mu? ben hiç akademik kariyere ilgi duymadığım için araştırmadım. hani çok spesifik bir alanın vardır, doktora yapar öğretim görevlisi geçmişinle akademik kariyere oynarsın da onun dışında doktora son derece gereksiz kurumsal hayatta. ki babacum bildiğim kadarıyla sigorta şirketinde çalışıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

bolumune bakar..atiyorum tarih ogretmenligi isletme vs in doktorasi cok anlamli degil ama tip da mikrobioloji doktorasi yaparsan ki okumasi 1-2 sene cok kasmadan lise ayarinda anadoluda bir yerlere girmen olasi..

ben sadece 3 buyuk sehir disina cikabilecekler icin soyluyorum..is yapar..
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

bingildak said:

doktora yapıp ne bok yiyeceksin afedersiniz

doktorani bitir gel 4 000 maasla min .yard doc olarak isin hazir..

nah hazır

o iş öyle olsaydı özel sektörde olmazdım, ben doktoraya başladığımda Muş'da zorunlu görevle asistanlık yaparsan o kadar para kazanabiliyordun, devlet kadro açtı da biz mi girmedik?
Sosyal ağlarda paylaş

ha tabii ben uluslararası ekonomi prograındaydım zaten memlekette iki üniversitede kürsüsü var

atılma geri gelmezse 5 sneye kadar bitiririm diyorum o da daha rahat bir iş bulmaya yada hocaları ikna etmeye bağlı olarak

hoş bu ağustos sonunda gidip hocayla konuşacam olur verirlerse derslere gelmeden halletmeye çalışacam
Sosyal ağlarda paylaş

abi akademik kariyere başlamış, hedeflemiş adam için mantıklı

doktora yapıp da bitirdiğin yaşta zaten kurumsal da o parayı alırsın. 30'dan önce oturaklı bir şekilde bitiremeyeceğini düşünerek söylüyorum. 3500 net alırsın en azından, muşta yaşamıyor olmanda yanına bonus.

öyle ahım şahım bir durum değil yani.

tıptır yok özel bilimlerdir falan ayrı zaten. onları farklı kefeye koymak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

ha tabii ben uluslararası ekonomi prograındaydım zaten memlekette iki üniversitede kürsüsü var

esasinda butun universitelerin aradigi sey de bu..hele ki ozellerin..uluslararasi ekonomi..adi janjanli sozel le aliyor..

catir catir heryere bolum acilmasi olasi abi..bence potansiyelini kucumseme..
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

ben başvursam alırlar mı erasmus staja?
hazır deneyimim de var

erasmusta stajdayken iş arayabilior musun?

yanlış olmasın ama en azından 3-4 yıl önce baktığımda, ancak erasmus yaparken, erasmus'un hemen öncesi veya hemen sonrası staj yapabiliyordun erasmus kapsamında. Diyelim üni 3. sınıf erasmus'a kabul edildin, 2. sınıfın yazı veya 3. sınıfın yazı staj gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

sene 2011 olmuş aylardan nisan-mayıs, özel okullara asistanlık için başvuruyorum en son nişantaşı üniversitesin'ne (o zaman MYO idi geçen sene açtılar 4 senelik bölümlerini) gittim, yeri kurtuluşdaydı o zaman, evrakları bıraktım sınava çağrılmayı bekliyorum

sınava bile çağırmadılar..

silerler deyip özel sektöre geçtim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...