Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout'un ultimaonline tarzı...

Joker

Öne çıkan mesajlar

abicim fo 1 ile 2'yi niye karşılaştırıyorsun ki
yaygın hata zaten strateji olan fo tactics'ı rpg fo 1+2'yle kıyaslamak oluyor.
ikisi apayrı kategorideler.
baldur's gate 1 ve 2 ile baldur's gate dark alliance 1 ve 2 gibi farklı tarzda oyunlar fo ile tactics.

ha strateji oyunu olarak kötü diyorsan orasına birşey diyemiycem. ancak adamlar örneğin gamespotta jagged alliance'tan yüksek puan almış[signature][hline]Beş Hececiler

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 19 Ocak 2005 10:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Disappear, 19 Ocak 2005 09:46 tarihinde demiş ki:
heffer ya sen beni anlamadin ya ben seni . bende postumda uo ile fo yu karsilastiramazsiniz fo ezer gecer demisim ?
bu arada bonec fo : tct tam bir faciadir bence fo 1 ve 2 den sonra ogk

pardon ya sana katıldığımı belirtmeye çalıştıydım ben:)[signature][hline]beş hececiler
H.B.E
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 19 Ocak 2005 04:35 tarihinde demiş ki:
fallout tactics facia değildi ki
güzel bir strateji oyunuydu bence.
fallout sistemini başarıyla koymuşlar oyuna.
hem multisi de zevkli oluyor :)

kesinlikle katiliyorum ....
sadec oyuna RPG gözü ile bakmak yerine , COMMANDOS muamelesi yapmak gerekiyo .. sonrasi cidden çok eğlenceli ,[signature][hline]isimler değişsede , kahpeliktir baki kalan ...Animelist.xls
Sosyal ağlarda paylaş

ben o yüzden sevemedim FO:T yi yani hehe

ne biliim FOT çok boş geldi bana, MP oynayamadım hiç, ama FO dan sonra çıktığı için insan güzel bir şey bekledi :)

bu arada MMOFO konusunda diicek bişi bulamıyorum, olsa güzel olurdu belki ama o atmosferi RP yapmayan kişilerle asla yakalayamazsın UO gibi bir oyunda[signature][hline]In Moon I trust
For Moon I live
The Moon I love
The Moon I pray...
Sosyal ağlarda paylaş

ya bende fo:t gibi olsun demiyorum...
o zaten tam bi hayal kırıklıgıydı...
ama ultimaonline'ında papucunu dama atmayın,
şu an türkiye dahil dünyanın en çok oynanan multi oyunları arasında...
Ve bağımlılık yapıo...

Sonuçta iyi bir sentez gerçekleşebilir,
fo 'a en yakın motor olarak uo'yu gördüm...(Multi)
siz daha yakın bi motor görüyorsanız siz yazın...(uo kdr başarılı)[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...
http://forum.paticik.com/view.php?id=105586
Absolut, 13 Aralık 2004 17:31 tarihinde demiş ki:

Hayır fareden çok kokran biri değilim ama kulağımı burunumu yerse küserim :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 19 Ocak 2005 10:28 tarihinde demiş ki:
ne biliim FOT çok boş geldi bana, MP oynayamadım hiç, ama FO dan sonra çıktığı için insan güzel bir şey bekledi :)

hoca ne beklediniz anlamadım ki. adamlar rpg olmayacağını bağıra bağıra söylediler, adı da farklı hatta. sadece aynı evrende geçiyor diye aynı türde oyun olmak zorunda değil ki, ben isterdim ki rts, fps de çıkarsınlar fallout evreninde geçen.. :-)

hayır yani tek oyun da değil bu şekilde aynı franchise üzerine kurulu olup da başka türden olan, sürüyle örnekler mevcut. buna facia filan demek de insanın kusura bakmayın ama hem dar görüşlü hem de birazcık cahil olmasını gerektirir.. (volfi sana söylüyorum dis sen anla :-p )[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 19 Ocak 2005 16:10 tarihinde demiş ki:
hoca ne beklediniz anlamadım ki. adamlar rpg olmayacağını bağıra bağıra söylediler, adı da farklı hatta. sadece aynı evrende geçiyor diye aynı türde oyun olmak zorunda değil ki

katılıyorum

said:
FakeAccount, 19 Ocak 2005 15:27 tarihinde demiş ki:
ya bende fo:t gibi olsun demiyorum...
o zaten tam bi hayal kırıklıgıydı...

peki söyler misin fo:t'un nesi hayalkırıklığıydı? dandik bir strateji mi çıkardılar? multiplayerı başarız mıydı?
adamlar türünün en ünlülerinden Jagged Alliance'tan başarılı bir strateji yapmışlar, hala hayal kırığı diyorsunuz :)[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

oyun uretım tarıhlerını kıyasla bı de ıstersen :)
bu senın dedıgın redalert 1 ıle generals ı karsılastırmak gıbı oldu :P

Hayal kırıklıgı derken bız Fallout'tan cok daha fazlasını beklıyorduk...
kotu deıl ama cok daha ıyı olabılecegı kesın![signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
LethE, 19 Ocak 2005 18:46 tarihinde demiş ki:
FO fanları ultima online gibi fallout yapılsın diyosa ben FO düşmanıyım O_o :D
buraya "sam" (sim?) in imzasındaki c++ circuit hede hödösünü koymak isterdim.. ama uzun iş. (idare edin)

Sonuç?[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

tactics e laf eden ya ön yargı yapıyordur ya da fiftiiz stilinin yok edilmesine, OMFGthISN3WSh1tISSOC00L power armor gibi şeylere kızıyordur diye düşünüyorum.

bi de adını anmak bile istemediğim bi oyun daha var fallout franchise ında.tartışma hareketlenmiş yanlışlıkla o oyunun adını yazan olursa uçururum mesajını ehehe :P[signature][hline]FF
Sosyal ağlarda paylaş

Fallout 2 ve 1 de oyun seni resmen ekrana bağlıyordu ve farklı sonlarının olması oyunun insanı sıfırdan başlamasına sebep oluyordu. Tacticsi fazla sevmedim ve oynamadım ondan yorum yapmayacam ama fallout ultima tarzı çok zor olur. Ama bir düşünün sadece amerikada değil bütün dünyada oynasanız nası olurdu?
Sosyal ağlarda paylaş

anlamı olmazdı zira oyunun bütün esprisi retro '50s olayından geliyor..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Efenim cevap veriyorum: Çok boktan olurdu.

mmo fallout istemem. O büyülü atmosferin huzuru kaçar.

mmo starwars da istememiştim.

mmo Matrix de istemiyorum.

Bu tarz eserlerin tadı damağımda kalsın, eserin kendisi de orjinalliğini yitirmesin, virgin kalsın istiyorum.

yedim yuttum hazmettim sıçtım'a dönmesin olay.[signature][hline]Hatırlar mısın bir aralar OSI' de etrafa para saçan onurlu bi mage vardı.... VERİN LAN PARALARI GERİ!

Trust in my self-righteous suicide.
I cry, when angels deserve to die.

Phann
- Exca/Hib

Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 20 Ocak 2005 13:04 tarihinde demiş ki:
bi de adını anmak bile istemediğim bi oyun daha var fallout franchise ında

fallout: brother of steel?
(evet çok pis kaşınıyorum :-P )

konsollara çıkmıştı, hiç oynamadım yorum yapmıycam :-P[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...