Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

elektrik mühürü

yav

Öne çıkan mesajlar

11 sularında kapıya bedaşın işçisi dayandı
dedi borcun var kescem
dedim ya ne borcu kaç gün gecikmiş
dedi 15 gün
dedim ya hemen mi kesiyonuz
dedi internetten öde kesmeyeyim
dedim böyle şey mi olur lan yeni uyandım mk bi dur
kesiyorum kardeşim o zaman dedi
daha kahve sigara içmemişim böyle sinirim tepemde neyse içime attım
kapadım kapıyı kapının hemen yanındaki tuvalete girip sesli sesli işedim elektrikli son dakikalarda
sonra çıktım hızlıca kahve makinesinin düğmesine basacaktım ki kesildi elektrik. itoğluit.

neyse ezik ezik oturdum bi nefret sigaramı içtim
sonra aldım tornavidayı makası bakıyorum pano'ya. tam ayıkamadım tabi.
şansıma apartman temizleyen amca varmış onla dertleştik falan
dedi pense lazım
koştum elektrikçiden pense ödünç aldım. dedim abi sen yap işin yoksa, dedi para alırım dedim ne alırsın dedi 20 lira alırım dedim pahalı ya neyse ben getireyim penseyi hemen eyv.

sonuç olarak bu elektriği kendimiz bağlayınca başıma bişey gelir mi? biraz dardayım 1 nisan'da falan ödesem iyi olcaktı. olmadı isterim bizimkilerden yatırırım da. az gıcık da oldum tabi.

daha önce elektrikçiye bağlatıp fatura ödemeye gitmiştim hemen. bişey olmamıştı. bu sefer kesik halde 1 hafta falan işlencek. buna bakıp yarın öbür gün gelip bi daha kesip ekstra ceza falan yazarlar mı? psikopat bi şirkete benziyor bunlar.

ayrıca 15 gün'de elektrik gibi temel bişey mi kesilir lan ufak orta ölçekli bir firma da değilsin ki ölçeğe göre getiri getiren kocaman bir tekelsin anasını satayım nasıl bir faşizm bu
Sosyal ağlarda paylaş

hiçbişi olmaz. kız arkadaşım her ay yaptırıyo bunu elektrikçiye. çünkü 100 kez söylememe rağmen daha 2 ay önce otomatik ödemeye aldı elektrik faturasını. elektrikçi son geldiğinde kendiniz yapabilirsiniz aslında çok zor bi işlem değil falan demişti ama o kabloyu bağlamaya çalışırken eğer ters bağlarsan tüm tesisatı çöp edebileceğinden dolayı elleşmiyo. fazladan para veriyosun sadece açtırırken.

apartmanda sinirli bi komşusu vardu hatta bu elektriği kesmeye gelen adamı dövmeden önce sormuş neden gelip kesiyosunuz böyle daha 3 5 gün geç kalınmış fatura yüzünden elektriği diye. adamda bize talimat geldi 1 gün bile gecikirse kesin diye demiş adam. herifler açtırma bedelinden vurgun yapmaya çalışıyolar işte.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de dövcektim nerdeyse ya çok içimde kaldı
bi de polis kılığına girmiş herif
kapıyı çalmaları konuşma şekilleri tehdit, emir vs. gibi şeylere başvurması

bi dahaki sefere karşılaşırsam ben burdayken kesemezsin itoluit diye girişicem
şimdi noluyoz anasını satayım telaşına düştüm
Sosyal ağlarda paylaş

adam sana iyilik yapmış
sen odunlukla yanıtlamışsın

o adamın senin kapını çalıp elektrik kesiyorum demek gibi bir görevi yok

aşağıdan keser siktir olur gider, sende mal gibi karanlık eve uyanırsın

valla bazen insan şaşırıyor.

yılbaşından önceki gün kapı çaldı, 40 küsür yaşlarında bir adam kapıda, böyle böyle bedaştan geliyorum, faturanızı ödememişsiniz, kesim emri çıkarmışlar diye.

bende şaşırdım çünkü ödedim yani biliyorum. internetten ödeyin kesmeyelim dedi. eyvallah hemen hallediyorum dedim, içeri geçtim, tamam dedim adam gitti. 3 saat sonra yine geldi, hala kesim görünüyor diye, dedim ödedim valla buyrun bakın, ödemiş olsanız anında düşüyor kesim emri dedi neyse adamı içeri davet ettim, kahve yapmıştım ikram ettim, adamın önünde yaptım. meğersem eski adresteki evinkini ödüyormuşum aynı hane ile başladığı ve chrome kaydettiği için. adam hatamı düzeltti, ödeme düştü kesinti olmadan gitti.

bu adamın bu kadar uğraşması için hiçbir neden yoktu gerçekten. keser geçerdi bizde bok gibi yıl başında elektriksiz kalırdık. artık fatura gecikme süresi uzamadan kesintiye gidiyorlar. o biraz alışkanlık farklılığı yaratıyor tabii. alışmışız türk halkı olarak 3 aydan önce kesinti olmamasına. bende ilk başta cebelleştim ama artık tıkır tıkır ödüyorum demek ki böyle olması gerekiyormuş.

olaya yaklaşımın çok yanlış. mühürü nasıl açarım yerine nereden para bulurum da öderime odaklan.
Sosyal ağlarda paylaş

Smoke said:

samimi bir şekilde diyorum ki "mührü kırarsan samimi bir şekilde polis seni savcılıktan çağırdıklarını söylemeye gelebilir"

daha ne kadar samimi olabilirim bilmiyorum :)

yok öyle bişi diyorum bende. tecrübe ile sabit. en az 10 kez elektrik mühürü söktük, elektrikçiye bağlattık.

bunun dışında 3 5 kezde doğalgaz mühürü söktürüp bağlattık. evde duruyo dev gibi kilit / mühür aleti 3 tane falan.

hiçte daha polis molis gelmedi.

edit: faturayı ödedik tabi. kaçak kullanmıyoruz :D
Sosyal ağlarda paylaş

benim şimdi yaktığım elektrik önümüzdeki faturaya yansayacak zaten, kaçak kullanmak o olmuyor yani.

onun dışında kürtlükten amerikan özentiliğine yayılan uygun görülen sıfat paletini başkalarının adına utanaraktan izliyorum. bi garipsiniz hakkaten
Sosyal ağlarda paylaş

Değil mühür sökmek, daha büyüğünü yaptım.

Artık mühür söktüğümüzü bilen elektrik görevlileri ana panodan, sayaça giden bağlantıları söküyordu. Onları da taktım. Bu şekilde de borcumu ödeyene kadar kullandım. Borç ödeyince de hiç sıkıntı olmadı. Sıkıntı 3-4 hafta sonra oldu, takarken belki düzgün oturtamadım falan bir haltlar karıştırdım herhalde, kablo alev almış. Çok büyük sıkıntı olmadı şükürler olsun ama sayaç pert oldu.

Evi böyle 3-4 ayda bir kullanan bir komşu vardı. Aldım ben de onun sayaçını kullandım yeni sayaç işlemleri tamamlanana kadar.

Tüm bunların sonunda İİBF okuyorken beni keşfeden elektrik firmaları sayesinde elektrik mühendisi oldum. Şu an Japonya'da nükleer elektrik santralinde çalışıyorum.

İBRETLİK BİR HİKAYE
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

Smoke said:

samimi bir şekilde diyorum ki "mührü kırarsan samimi bir şekilde polis seni savcılıktan çağırdıklarını söylemeye gelebilir"

daha ne kadar samimi olabilirim bilmiyorum :)

yok öyle bişi diyorum bende. tecrübe ile sabit. en az 10 kez elektrik mühürü söktük, elektrikçiye bağlattık.

bunun dışında 3 5 kezde doğalgaz mühürü söktürüp bağlattık. evde duruyo dev gibi kilit / mühür aleti 3 tane falan.

hiçte daha polis molis gelmedi.

edit: faturayı ödedik tabi. kaçak kullanmıyoruz :D

Ne diyim şanslıymışsın o zaman. Net olarak bu konuda hüküm giymiş ama ilk cezası olduğu için 5 yıl ertelenmiş arkadaşım var. Hatta duruşmasına da beraber gitmişliğim var. Sonuçta aç bak kanunda cezası var, sen yakalanmamışsın diye başkalarına olmaz deme bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...