Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rekabet Kurumundan Aral'a Soruşturma

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

Auril said:

burdan extra vergi ve gabe başkana ofis zart zurt açtırtma falan çıkar kesin
dikkat çekmeyeydi iyiydi

kavga steam ve diger online marketlere sicrayacak, orasi yuzde yuz. steam vs kdv almiyor, rekabet edemiyoruz diye aglayacaklar. halbuki birak %18 i, steam fiyatlarina yuzde 118 falan koyarsan ancak aral+D&R ediyor.

once steam ip lerine ban, ardindan %18 kdv bekliyorum steam e bu kavga sonunda.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

bu arada aralcan larin patron sakalli vs denmisti bir ara..oleyse bu dava cok ters teper. denildigi gibi internetten oyun satin almayi unutabilirsiniz.

sonucu ne cikarsa ciksin. distributorlerden dagitim hakkini tekil alip, sonra canlarinin istedigi fiyati koymamayi ogrenecekler. raf fiyatini kafalarina gore fixlediklerinde bunu gizleyemeyeceklerini ogrenecekler. sorusturmada ispat/delil bulunmasa bile bundan boyle dikkat etmek zorunda kalacaklar.

rekabet denen kavrami en azindan bir ucundan da olsa anlayacaklar. yoksa aral dan daha kuvvetli D&R var. direk aydin dogan in kizi patronu. aral in sakalina kalana kadar o is...
Sosyal ağlarda paylaş

o iş o kadar kolay değil. steam türk şirketi değil, gerçi türkiye üzerinden gelir elde ediyorlarsa yasaya göre kurumlar vergisi ödemeleri gerekir ama internet üzerinden digital satış işi enteresan, nasıl bir düzenleme var, tam olarak ben de bilmiyorum.

mesela google da türkiye üzerinden reklamlar sayesinde bir dünya para kazanıyor ama vergi veriyorlar mı? sanmam. diğital satışı pek engelleyemezsin. bu arada steam'de uzun süredir fiyatlarımıza kdv dahildir yazıyor. bunu neden yaptıklarını bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Razer black widow ultimate stealth tuş basmıyor diye arala yollamıştım 40 gün sonunda bana değişim diye tournement edition yollamışlar bana muadili diye lel. Çok leş firma çoook.

Tabiki kabul etmeyip geri yolladım hala sonuç bekliyorum gittim 1 tane daha blackwidow aldım bu arada lanet olsun. Bu da böyle bir anımdır
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

hanginiz sikayet etti?

vaperon etmisti. ama alakasi var mi bilmiyorum.

vaperon said:

Hacılar, yarın Rekabet Kuruluna şikayet ediyorum Aral'ı. Bu kan emicilerle uğraşabilecek başka kimse varsa onlar da atsın lütfen. Ne kadar mektup, o kadar etki.

ben bu arada playstore dan da supheleniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

gecen aral basliginda birisi aral in aslinda D&R dayatmasi ile bu fiyatlamalari yaptigini, D&R in baska platformlarda daha dusuk satisa da izin vermedigini iddia etmisti. hatta aral spota gizli gizli 170 tl lik oyunlari 110 tl ye D&R dan saklayarak veriyor falan demisti. kimdi o? bulamadim o konu basligi altinda. bir de neye dayandirmisti bu bilgiyi? merak ettim simdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...