Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kedim bozuldu

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

Son iki haftadır durum vahim. Geceleri uluyor, sağa sola işiyor (öyle koku bırakma falan değil, salıyor olduğu gibi), bayağı zayıfladı, oyuncaklarıyla falan oynatamıyorum.

Tam 9 ayını doldurdu, muhtemelen azgın şu sıralar, ben de kısırlaştıracağım yakın zamanda ama ne yapacağımı şaşırdım resmen. Hayatımın en yoğun dönemlerinden bir tanesinde kabus oldu. Geceleri uyutmuyor, işe öğlene doğru gidiyorum. Aptal saptal yerlere işiyor (yatağa falan değil, az önce kitaplarımın üzerine işedi, geçen gece çamaşır leğenine işedi vs.).

Normalde çok oyuncu, meraklı vs. ama böyle rahatsız edici huyları yoktu. İşin kötüsü ben de kulağımın dibinde haftalardır uluyan bir kedi olduğundan bayağı asabileştim, gecenin bir saati evde kedi kovalıyorum.

Ne yapacağımı şaşırdım resmen, bir akıl verin gözünüzü seveyim.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu ilk kizismayi yasamadan 7-8 ay civari kisirlastirin diyoruz. bosuna demiyoruz :) simdi kisirlastirmak icin kizismanin bitmesini bekleyeceksin mecburen. bu arada operasyon sonrasi hormon hemen sifirlanmayacak, 1-2 ay surecek, o arada bu davranislari surdurecek. bu sure zarfinda bir de isaretleme vs ogrenilmis davranis haline gelirse, GG.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an Eskişehir'deki vete ulaşmaya çalışıyorum. Şans bu ki telefonu bozulmuş...

Hayvan 00.00 - 05.00 arası cozutuyor. Sonra normale dönüyor.

Bana hep yaşını doldursun vs. dendi, gelişimini tamamlayamıyor diye hikayeler anlattılar. O yüzden 6-7 aylıkken kısırlaştırmadıydım meh.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Şu an Eskişehir'deki vete ulaşmaya çalışıyorum. Şans bu ki telefonu bozulmuş...

Hayvan 00.00 - 05.00 arası cozutuyor. Sonra normale dönüyor.

Bana hep yaşını doldursun vs. dendi, gelişimini tamamlayamıyor diye hikayeler anlattılar. O yüzden 6-7 aylıkken kısırlaştırmadıydım meh.

benim veteriner dogum uzmani. 1 yasini doldursun demistim. ne alakasi var, yavrulatmayacaksaniz hemen yapalim demisti.

ilk atarlanmalari yaptigini yazdigin donem kisirlastirmis olsaydin karakteri de sakinlesecekti. ogrenilmis davranis sonradan kaybolmuyor. karakterinde hircin bir yan kalacak muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Onu da bugün götüreceklerdi sanırım.

Pazartesi günü için randevu aldım, bir gün gözetim altında tutuyorlarmış klinikte; 5 gün de antibiyotik kullanacakmış.

Bakalım nasıl emanet edeceğim veledi.

gozetim olmazsa narkozdan cikisi ile sen ugrasirsin. cok fena bir olay.

benimkisi narkozdan cikarken

https://www.youtube.com/watch?v=3eGSQRfERB4&list=UUDjGYoZz3hBk_66tv_oFTeA

tam 12 saat surdu bu olay. once uyuyor, rahat oluyorsun. sonra sarhos gibi dolasmaya basliyor. kafayi gozu vuruyor. bu arada vucut isisi cok dusuk. arada cildirip kafasindaki huniye saldiriyordu falan. aksam 6 dan sabah 6 ya 12 saat ugrastim. sabah kendine geldi ama bu sefer de bir 12 saat daha katatonik durumda idi hayvan. kum kabini yanina tasimistim ornegin, eski yerinde aradi, anlayamadi bulamadi agladi falan.

gozetimde olmasi iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Kısırlaştırmak için İstanbul'a gidebilmeyi bekliyorum ya, buradaki veterinerlere güvenmiyorum. En kötü Eskişehir'e falan gidebilirim ama orada da bildiğim vet. yok.

Bir de 9 aylıkken kısırlaştırmak sağlıklı mı?

Eskişehir'de veteriner önerebilirim. Ben de yeni kısırlaştırttım benim kızı, gelirsen yardımcı da olurum.
Sosyal ağlarda paylaş

@stimpak, tesekkurler gonen vet. varmis bir arkadas onerdi. Oradan randevu almis bulundum.

Simdi kedi kisirlastircam diyip isten izin almasi kaldi djdj.

Bugun ilk kez yorgana isedi yalniz, bu iseme isinin ustesinden nasil geliriz bilmiyorum. Allahtan sadece oturdugum yattigim yerlerde isiyor da hemen farkedip siliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Cis temizlemekten uykum kacti.

Bir sey takildi aklima, kediler bildigim kadariyla idrar puskurtuyor isaretleme icin. Benimki neden isiyor komple? Idrar puskurtme olayini yapmadi daha hic. Bir de temizlikci iki hafta once amonyakli temizlik malzemesi aldi; ben de silika kuma dondum geri. Bunlarin bir etkisi olabilir mi iseme olayina? Ek not: sadece geceleri isiyor kumunun disina

Ha bir de yorgandan nasil cikar bi sidik kokusu... Deterjanli su dokup bayagi bir ovaladim ama hala alttan alttan geliyor kokusu? Burnuma da yapisti her yerde sidik kokusu aliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...