Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Din, yaratıcı, öbür dünya hk.

Rasmon

Öne çıkan mesajlar

allah denen şey ki hayal ürünü olduğuna inanıyorum zaten o hatayı baştan yapmış eğer dinler doğruysa ki onların da varlığını reddediyorum.

'tevratı göndereyim lan bakim yola gircekler mi'

zaman geçer

'bu tutmadı dur incili yasliyim'

500 yıl sonra

'lan bu da tutmadı. yedek kulübesine kim var hah Muhammed oyuna sen gir al şu kitabı da insanları yola getir'.

insanlar dine inanarak allahın yokluğunu zaten ispatlıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

seküler'in anlamını bilmiyorsanız araştabilirsiniz. islam, musevilik, hristiyanlık ahiretten çok dünya yaşamına odaklanır ve onu düzenlemeye çalışır.

bilgim yanlış ise düzeltebilirsiniz.

şimdi şükrü dedi diye baktım. bilgim yanlış imiş. teşekkürler şükrü. <3 sayende yeni birşey öğrendim. özür dilerim yanlış bilgi verdiğim arkadaşlardan da.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

Naptınız? Allahı bulduysanız haber verin questim var bitane bende teslim edeyim.

“Once having been asked by the Pharisees when the Kingdom of God would come, Jesus replied,’ The kingdom of God does not come from your careful observation, nor will people say, ‘Here it is’ or “There it is’ because the Kingdom of God is within you.”

Luke, 17:20
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

senko said:

ben de hep şeyi düşünürüm
lem madem gelecekteki herşeyi bilion
niye 3 tane kitap indirion ikisi başarısız oldu diye
baştan mükemmel olanı yapaydın ya

o düşünce, özgür iradeli insanlığın yaratılmasına mantıken ters zaten abi.

Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzündeki insanların hepsi toptan iman ederdi. Hal böyle iken, mümin olmaları için insanları sen mi zorlayacaksın! (Yunus, 10/99)

edit: gerçi sen kitapları diyosun. yanlış anladım sanırım.
ama yine de kitapların mükemmelsizliğinden değildi onlar. insanlar kendileri mahvettiler onları. zaten öyle olmasa bir sonraki gelmezdi.

ee insana ters ise 3. kitap nasıl saglam kalıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...