Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

cs:go silverin seyir gunlugu

Namessar

Öne çıkan mesajlar

Ashes2ashes said:

ya ne diym şimdi

clai zaten iyi
ben yeni başladım sayılır pişiyorum işte
şurda 2-3 ay geçmişim ya var ya yok

ha yaş konusuna hiç girmeyelim

bu arada videolarında dikkatimi cekti, mouse accelaration ın kapalı mı senin ash? bir de kaliteli sensorlü bir mouse mu kullanıyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Ashes2ashes said:

razer naga 2014 kullanıyorum
acceleration 1,05 miş xD

o meret bildigin MMO mouse u. fps ci adamın pek isine yaramaz. ama eldeki ile yapabileceklerimize bir bakalım:

synapse den accelaration ı tamamen turn off yap. en azından cs oynayacagın zaman. arıca oyun icindeki kontrol ayarlarında da accelaration ı (hızlandırma falan mı turkce versiyonda?) kapat. ayrıca raw input yapsın. baslarda mouse cok yavas gelecek. ancak sonra cok rahat edeceksin.

surucuden polling rate ayarını da yap. 500 ya da 1000 arasında cok ciddi bir fark yok. mouse cok kaliteli ise 1000hz da olur, ama cogu mouse 500 hz da daha az dalgalanır. ikisinden birisi olur. ortalama bir mouse 125 te calısır. ben 1000 hz kullanıyorum.

windows un mouse sekmesindeki hızı 6/11 de olacak. ileride ya da geride ise düzelt. windows un mouse sekmesindeki hızlandırma tick i kaldırılmış olacak. enchance cursor, accelaration vs artık secenegin uzerinde ne yazıyorsa o tick olmayacak.

windows un 8.1 mi? oyleyse bir iki onerim daha olacak sana. yeni power saving modunu kapatman lazım mouse icin.

razer naga larda 2014 modelinde PTE mi yoksa a9800 sensoru mu var bulamadım. herkezden farklı bir ses çıkmış. PTE ise built-in sensor seviyesinde bir accelarator yok, nereye goturursen mouse u orada, bu cok guzel, ancak z-axis bug ı var. mouseu fazla kaldırıp indirmeyeceksin. ancak a9800 ise %5 e kadar sen kapatsan da accelerate ediyor. buna yapacak bir sey yok. bu bir fps oyuncusunun kabusudur bu arada. bu konuda daha bir sey ogrenirsem yazarım.

bazı sensorlerin tek bir native dpi i oluyor. ornegin native dpi i 800 ise, altında ve ustundeki dpi lara ayarladıgında prediction yapılıyor, yapay olarak dpi yukseltılıp alcaltılıyor. ancak cogu gaming mouse sensorunde onun yerine dpi stepler var. ornegin eger senin mouse a9800 ise sensoru, 200 luk dpi steplerinde native calısır. ara steplerde hesaplama yapılır. razer ın modifiye a9800 ünde (a9818 ve a9819 larda) native stepler 100 dpi dir. yani 100 un katlarında sensor un raw datası ile hareket edersin. PTE de stepleri bilmiyorum ve senin mouse da PTE sensor varsa bu rakam nedir bir fikrim yok.

bu durumda hem 200 hem de 100 un katı olamsı dolayısı ile onerim 800 dpi kullanman. Cogu mouse o civarda native dir.

windows ayarın 6/11 ise eger olması gerektigi gibi ise ve surucuden accelaration ı kapattı isen ve oyun icinden acceleration ı kapattı isen ve windows icinden acceleration ı mouse ayarlarından kapatmıs isen, 800 dpi icin alıstıgın sens i soyle hesaplayacaksın:

Ornegin mevcut sensin 1.2 olsun, 1800 dpi da oynuyor ol.

(1800*1.2)/800= 2.7

800 dpi da 2.7 sens kullanmak 1800 dpi da 1.2 sens kullanmakla aynı sonucu verecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

win7
synapse den acceleration kapalı zaten 500hz de

oyun içinden de kapatiym bakalım

hız da 7/11 de sanırım

gıcık oldum demin ya
ilk oyun bug a girdim havada uçuyor görünüyorum, inferno da t base den çıkamadım 3. round da kicki yedim
16-0 yenilmiş gözüküyorum
aldığım ss lerde yok, bildiğin yok

üstüne sanırsam bi de hacker diye reportlandım, 0 kill nasıl hackerlıksa artık

dl edip seyrettim gayet de yerde gözüküyorum

gaben e şikayet edebiliyoz mu bunu
Sosyal ağlarda paylaş

zaten bi maçta 2-3 tane vuruyodun onlar da balaydı demekki hep

gerçi csgo ayarlarda raw input açıksa windows sens ve accel.'i sallamıyor csgo ve OS'i atlayıp direkt mouse'a gönderiyo komutları.
bir şey değişmeyecek yani rawda oynuyorduysan ads, ama raw input olmayan başka oyunlarda adam eder aimini biraz
Sosyal ağlarda paylaş

Ashes2ashes said:

win7
synapse den acceleration kapalı zaten 500hz de

oyun içinden de kapatiym bakalım

hız da 7/11 de sanırım

gıcık oldum demin ya
ilk oyun bug a girdim havada uçuyor görünüyorum, inferno da t base den çıkamadım 3. round da kicki yedim
16-0 yenilmiş gözüküyorum
aldığım ss lerde yok, bildiğin yok

üstüne sanırsam bi de hacker diye reportlandım, 0 kill nasıl hackerlıksa artık

dl edip seyrettim gayet de yerde gözüküyorum

gaben e şikayet edebiliyoz mu bunu

ucma buginda ziplayip comelince duzeliyordu eskiden
Sosyal ağlarda paylaş

Ashes2ashes said:

ben pusmayı öğrendim ya

alıyorum p90 ı pusuyorum bi köşeye
3 kişi geçiyo önümden arkadan başlayarak yarıyorum artık allah ne verdiyse

silver 4

fraps alternatifi beleş bişey var mı ?

37$ dedi frapsa yuh

nvidia ise ekran kartin geforce experience icinde shadow play var. kayitta yapiyor. ben demolarinizi oyle cekiyorum. bedava.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...