Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elimizi yüzümüzü yıkadığımız lavaboya abdest bahanesiyle ayağını sokanlar

aktiftablet

Öne çıkan mesajlar

Yillardir bu forumdayim boyle gozlem gormedim arkadas. Sdfsd

Napolyonn said:

@forgiver(ali) yıllardır bu sitede ahmet hakan roleplayi yapmaktan sıkılmadın mı?artık muhafazakar ideolojinin türkiyeyi ne hale getirdiği konusunda bir iki satır yazmak yerine saçma sapan ayakları nerde yıkamak lazım polemiği seni gazali gibi boş beleş bir adam yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@napolyon(Gizlenmis) ben miyim bu ülkenin muhtarı
forum da post kasıyorum 4. madalya gelirse diye hazırlık olsun

Xaenin said:

forgiver said:

ayağını indirirken suyu sana sıçartmıyorsa gayet legal
neyini tartşıyoz ki

Birine su sıçratmak illegal bir eylem değil zaten. Her şeyin kanunda yazıyor olması gerekmiyor toplum refahını sağlamak için, memleket insanının belli nezaket kurallarından yoksun olması konu.

Toplu taşımada sabah yediğin yumurtayı osurmak da illegal değil ama yapmamak lazım, bunun da bir farkı yok.

insanlar keyfinden yapmıyor bunu
abdest alması gerektiği için yapıyor
hijyenik olarak da bir sakıncası yok
lavaboya sümkürmekten, ağzındaki yemek artıklarını temizlemekten farklı kılan ne nezaket kuralları açısından
hoş bir görüntü olup olmaması mı belirliyor
Sosyal ağlarda paylaş

Evet abi aynen, hoş bir görüntü olmaması bütün olay.

Ben günümün içinde mecbur değilim başkasının sarı tırnaklı kıllı ayağını görmeye.

Tamamiyle de keyfinden yapıyor. Neden olduğu belirsiz bir şekilde kendinde her şeyi yapma hakkını gördüğü için yapıyor. Abdesthanede yap dersen ben burada yapmak istiyorum diyor, çünkü biri ona insanları rahatsız etmeyi hak olarak vermiş zihninin bir yerinde. Bu mantalitenin meyveleri zaten ülkeyi bu kadar yaşanmaz hale getiren.
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

@napolyon(Gizlenmis) ben miyim bu ülkenin muhtarı
forum da post kasıyorum 4. madalya gelirse diye hazırlık olsun

Xaenin said:

forgiver said:

ayağını indirirken suyu sana sıçartmıyorsa gayet legal
neyini tartşıyoz ki

Birine su sıçratmak illegal bir eylem değil zaten. Her şeyin kanunda yazıyor olması gerekmiyor toplum refahını sağlamak için, memleket insanının belli nezaket kurallarından yoksun olması konu.

Toplu taşımada sabah yediğin yumurtayı osurmak da illegal değil ama yapmamak lazım, bunun da bir farkı yok.

insanlar keyfinden yapmıyor bunu
abdest alması gerektiği için yapıyor
hijyenik olarak da bir sakıncası yok
lavaboya sümkürmekten, ağzındaki yemek artıklarını temizlemekten farklı kılan ne nezaket kuralları açısından
hoş bir görüntü olup olmaması mı belirliyor

deli gibi nezleyim burnum sürekli akıyor ama lavaboya sümkürmüyorum mesela, devamlı peçete alıp siliyorum, çöpe attığım peçetelerle bi orman olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

hayır bu adamlar ayaklarını halka açık bir yerde, sağa sola koyacak kadar pis ve hijyene önem vermeyen insanlar. Hani değdirmeden yapmaya bile çalışmıyor. Lap diye koyuyor iğrenç yerlere. Sonra o ayakları geri koyuyor ıslak ıslak ayakkabı içine.

Ayaklarındaki hastalıkları getirip, sağa sola, elimizi yüzümüzü yıkadığımız yerlere veya daha kötüsü etrafındaki mermerelere koyuyor ki oraya değebiliyorsun. Özellikle ufak çocuklar.

Din tarafından hijyen için yapılması söylenmiş bir olayın, en anti-hijyenik olarak yerine getirilmesi çok komik. Üstelik hastalıkların yayılmasına da yardımcı oluyorlar.

Bunun dışında artık her yerde zaten mescit vs var. Alışveriş merkezlerinde bile.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

Ayaklarındaki hastalıkları getirip, sağa sola, elimizi yüzümüzü yıkadığımız yerlere veya daha kötüsü etrafındaki mermerelere koyuyor ki oraya değebiliyorsun. Özellikle ufak çocuklar.

hijyenik bakıyorsan o mermerler
lavobonun içinde gezen fırçayla temizleniyor

tuvaletten çıkarken elini yıkamaynlar da va ona bakarsan
otobüste koltuğa iş elbisesiyle oturan
takım elbiseli insanlar (elit örnek olsun) iş çantalarını türlü türlü yerlere koyup sonra da insanların oturduğu sandalyeye koyuyorlar
kadınlar çantalarıyla tuvalete giriyor sonra asansörde benim pantolunuma sürtüyor

insanların titizlik kurallarına özen göstermemesiyle konunun ilgisi yok
Sosyal ağlarda paylaş

Döneceği yere sinyal vermeyen
2 adım ileride daha uygun yer varken o adımı 2 atmak zor geldiği için yolun ortasına park eden
Yavaşlamak istemediği için sen sinyal veriyor olmana rağmen senin döneceğin yere dönmeni engelleyen
AVM girişine daha yakın olduğu için engelli parkına bırakan
Ayakta gitmek istemediği için metrodan inenleri beklemeden ittirerek girip boş yere oturan
Beklemek istemediği için sıra numarası almadan "ya kardeş benim çok ufak bi işim var bakabilir misin" diye arkasında 30 kişi sıra bekliyor olmasına rağmen veznedarın yanına giden
Abdesthane olmasına rağmen milletin gözünün önünde pis ayaklarını lavaboya dayayıp mantarlı parmaklarının arasında hafta başından beri değiştirmediği çorabının ipliklerini parmaklarıyla temizleyip nemli ayaklarıyla aynı çorapları giyip daha da fazla insanı rahatsız eden

Bunların hepsi aynı insan modeli, anlamak çok zor değil memleketteki kaynağı bilinmez entitlement olayını.
Sosyal ağlarda paylaş

bazı şeyleri engelleyebiliriz. mesela mantarlı ayaklarını el yıkadığımız yerlere sürmemek gibi.

anlamadığın nokta bu. Hayır sen bu kafayla zaten hakediyorsun o mantarı ve pislikleri ama ben de aynı ülkede yaşıyorum. Olan benim gibilere oluyor.

yan tarafta temiz temiz abdest alabilecekken, ısrarla bok gibi yerlere ayak yıkayıp, sonra onu sağda solda tekrarlayarak, mikroplarını etrafa saçmayı savunuyorsun hala.
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

barbu said:

yan tarafta temiz temiz abdest alabilecekken, ısrarla bok gibi yerlere ayak yıkayıp, sonra onu sağda solda tekrarlayarak, mikroplarını etrafa saçmayı savunuyorsun hala.

lan adam götünü yıkadığı elini yıkıyor orada
sabunluğu boklu eliyle pompalıyor

hangi hijyen ya

sabunluk otomatik veya peçete ile basılabilir. lababonun içine dokunmuyorum, hatta hiç biryerine dokunmam ben. ama ön taraftaki mermere değenler olabilir yanlışlıkla mesela. özellikle çocuklar. adam götünü yıkadığı elini ön taraftaki mermere sıvamıyor. Ama bu mallar mantarlı ayaklarını özellikle ön taraftaki mermere koyup, öyle ovuyor iğrenç ayaklarını.

hala anlamıyorsun. daha denemem anlatmayı.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

lavaboyu ellemem ki ayagını sokup yıkasa ne olacak

yanlışlıkla değebilirsin. ufak çocuklar elleyebiliyor. iğrenç bir görüntü oluşuyor.

mesele düşüncesizlik. kimse kimsenin ayağını görmek zorunda değil sarı tırnaklarıyla. parmak arasındaki 2 haftalık birikmiş çorap pamuğuyla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...