Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

30 sn de işeyenler

Rerore

Öne çıkan mesajlar

denalir said:

Son 3 postundaki yazım yanlışlarına bi bir bak istersen, ama yinede itici olduğun gerçeğini değiştirmiyecek onlar düzelse bile.

bold lar yanlış.

onun dışında cümlende anlam karmaşası var.

Son 3 postundaki yazım yanlışlarına bir bak istersen, ama onları düzeltebilsen bile bu durum itici olduğun gerçeğini değiştirmeyecek.

Şöyle daha iyi gibi

Bir de "de ayrı" geyiğini bilmediğine inanmak istemiyorum valla bak.
Sosyal ağlarda paylaş

@denalir: ayrıca niye bana atarlandın "aferin" fln diyerek onu anlamadım. gidip "orada bir darbe var uyandırayım" fln diyip merak uyandıran sensin? "ne darbesi lan bu?" diye düşünüyor insan. sonra geyiğine "hem işer hem uçarız" diyorum, ona da laf ediosun fln. nen var kardeşim canın fln mı sıkkın?
Sosyal ağlarda paylaş

denalir said:

Cümlede anlam karmaşası yok, senin verdiğin cevaplar üstüne oturunca anlamlı oluyor, "." işaretinden sonra büyük harf başlanır, bu arada cümleye DE büyük harfle başlanır, "allam" diye bir kelime yok, ve hala iticilikte sınır tanımıyorsun

inadım inatsın yemin ederim. güzel güzel sorduk niye böyle bir tavır takındığını, iplemedin bile. o zaman şunu bil madem. birine sadece "aferin" dediğinde itici oluo bu. o yüzden de insanın sana itici davranası gelio. sen şimdi devam et istediğin kadar gramer hatası bulmaya fln.

hala "de ayrı" geyiğini anlamayıp inatla yazılarımda hata bulmaya çalışman ayrı komik yahu ksdjhaskjd

not: "ksdjhaskjd" gülme efekti. yanlış yazmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

inadım inatsın yemin ederim. güzel güzel sorduk niye böyle bir tavır takındığını, iplemedin bile. o zaman şunu bil madem. birine sadece "aferin" dediğinde itici oluo bu. o yüzden de insanın sana itici davranası gelio. sen şimdi devam et istediğin kadar gramer hatası bulmaya fln.

hala "de ayrı" geyiğini anlamayıp inatla yazılarımda hata bulmaya çalışman ayrı komik yahu ksdjhaskjd

not: "ksdjhaskjd" gülme efekti. yanlış yazmadım.

Sevgili Dworgian;

"de" geyiğinle ilgili "ti" ye alışımı en son postumda gözünden kaçırmadığını fark ettim bir aferin de burdan, iticilik konusunda şöyle bir şey var, herşey senin başkasına yazılan bir şeye atlaman ve çoğulmuş gibi cevap vermen ile gelişti, ardından -de ayrı yazılır geyiği yaptın,verdiğin cevapları görmezden gelerek alıntılamalarla kendince bişiler yaptın ( Mr. Obvious ) ve ters tokat olarak kendi postların gözüne sokuldu, yazılarında hata aradığımda yok zaten yazdıkların yerli yerinde ve bariz göze çarpan yazım yanlışları, yani bir şey söylerken ilk önce kendine şöyle otur bi bak, şuanda da sanki hala cevap vermen gerekiyormuş gibi kendi yazdığın şeye random harfler eşliğinde güldün. Kaç yıldır üyeyim ilk defa birine böyle bişiler yazıyorum bundan güzel bir pay çıkarabilir, yanlış silah olarak kullandığın güzel Türçemizi az da olsa doğru kullanman dileğiyle.
Sosyal ağlarda paylaş

denalir said:

Sevgili Dworgian;

"de" geyiğinle ilgili "ti" ye alışımı en son postumda gözünden kaçırmadığını fark ettim bir aferin de burdan, iticilik konusunda şöyle bir şey var, herşey senin başkasına yazılan bir şeye atlaman ve çoğulmuş gibi cevap vermen ile gelişti, ardından -de ayrı yazılır geyiği yaptın,verdiğin cevapları görmezden gelerek alıntılamalarla kendince bişiler yaptın ( Mr. Obvious ) ve ters tokat olarak kendi postların gözüne sokuldu, yazılarında hata aradığımda yok zaten yazdıkların yerli yerinde ve bariz göze çarpan yazım yanlışları, yani bir şey söylerken ilk önce kendine şöyle otur bi bak, şuanda da sanki hala cevap vermen gerekiyormuş gibi kendi yazdığın şeye random harfler eşliğinde güldün. Kaç yıldır üyeyim ilk defa birine böyle bişiler yazıyorum bundan güzel bir pay çıkarabilir, yanlış silah olarak kullandığın güzel Türçemizi az da olsa doğru kullanman dileğiyle.

abi,

1) birine laf etmedin genel konuştun gözüne soktum o postlarını tekrar sokayım "göze sokmak" hoşuna giden bir laf sanırsam.

2) de ayrı yı "sadece kıllık olsun" diye söyledim. "de ayrı" lafı patide dönüp duran bir geyiktir bundan haberin olmaması benim hatam değil ama kusura bakma bilmemene veriyorum.

3) bundan yola çıkarak tekrar söylüyorum, benim "de ayrı" geyiğim üzerine benim yazım yanlışlarımı gözüme sokma çaban x2 komik görünüyor çünkü ben doğru yazdığımı iddia etmedim.

4) itici görünüyorsun. birine öyle havalı havalı "aferin" dedikten sonra o kişiye iticisin demek olaylara tek yönlü baktığını gösterir.

5) tekrarlıyorum "rüyanızda işiyor musunuz sadece?" dediğinde çoğul konuştuğun ve o lafla "rüyasında işeyen herkes" ifade edildiği için evet ben de bu durumu üzerime alınabilirim zira biz normal insanlar rüyamızda zaman zaman işiyoruz.

edit: bir kelime düzelttim sadece göze komik göründü diye. yoksa gramer olarak doğru yazmaya kasmıyorum zaten. allam anlatamıyorum derdimi aslşlşsakdlsak

selametle
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

abi,

1) birine laf etmedin genel konuştun gözüne soktum o postlarını tekrar sokayım "göze sokmak" hoşuna giden bir laf sanırsam.

2) de ayrı yı "sadece kıllık olsun" diye söyledim. "de arı" lafı patide dönüp duran bir geyiktir bundan haberin olmaması benim hatam değil ama kusura bakma bilmemene veriyorum.

3) bundan yola çıkarak tekrar söylüyorum, benim "de ayrı" geyiğim üzerine benim yazım yanlışlarımı gözüme sokma çaban x2 komik görünüyor çünkü ben doğru yazdığımı iddia etmedim.

4) itici görünüyorsun. birine öyle havalı havalı "aferin" dedikten sonra o kişiye iticisin demek olaylara tek yönlü baktığını gösterir.

5) tekrarlıyorum "rüyanızda işiyor musunuz sadece?" dediğinde çoğul konuştuğun ve o lafla "rüyasında işeyen herkes" ifade edildiği için evet ben de bu durumu üzerime alınabilirim zira biz normal insanlar rüyamızda zaman zaman işiyoruz.

selametle

Baydın ama yinede cevap vericim,

1) Birine laf edip etmediğimi hatta 2 kişiye laf ettiğimi sadece birinci sayfayı okuyarak çıkartabilirsin, illa isim verip vermeme de karışmayacaksın umarım, okuduğunda ilk sayfayı zaten 2 kere " gözüne girecek."

2) Geyiği tabiiki biliyorum, ama misilleme olarak yapmaya çalışınca sevgili dworgian irrite edici ve aynı zamanda itici oluyor.

3) Bana göre de komik, iddia edip etmemende geçerli bi sebep değil geyikse suan bu mesajı yazarken bir diğer posttunda Türçemiz değil Türkçemiz olacak diye bir şey görüyorum, yani komik oluyor dediğin seyi kendin yazdıktan sonra bizzat sen yapıyorsun, bu da samimiyetini yitirdiğin ve kıl olduğun anlamına gelir, haklısın ben de kıl olurdum.

4) Aferine bozulmuşsun sanırım, gerek yok.

5) Cevap bir.

Bonus: Her ne kadar dikkatli yazsan da her cümle başı büyük harfle başlar. Açıkçası dil bilgisine göre ( Grammer'e göre değil ) yazdığın her 5 maddede yazım yanlışı var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...