Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

üçüncü kitabım - bütün ölüleri

AthleT

Öne çıkan mesajlar

vivavale said:

hayırlı olsun

abi konusu hakkında bilgi verebilir misin

hmm, biraz bakındımda ilgimi çekti. ayrıca patilerede her konuda destek olmak lazım

arka kapak şu şekilde:

"arka kapak" said:

Ölü ve soğuk olan bir beden değildi, yalnızca bir histi. Olanla olmayanı ayırt etmek için yok saydığımız her şeyle yüzleşmek gerek. Mutluluk bu yüzleşmeye gizlenir bazen. Hepimiz onlarca ölü biriktirdik toprağın üzerinde. Ve şarkılar söyledik onları içimizde bir yere gömerken. Gömdük. Anılara, eşyalara ve şarkılara rağmen devam ettik aynı ritmde nefes almaya. Biz nefes aldıkça yaşadı ölüler.

Sizin de nefesinizle beslenen ölüleriniz var mı?

kitap iki bölüm
birinci bölümde bu çerçevede öyküler var.
ikinci bölümde ise "ölü evine" yazılan mektuplar.
epey geniş yelpazesi olan bi' konu bu. insanların yaşayan ölüleri ile ilgili çok geniş mezarlıkları var. o yüzden bu kitap daha çekirdek diyebilirim. talebe göre farklı yönde ilerleyeceğim.

düzeltme: kitap bu hafta içi internetten (idefix, kitapyurdu, d&r vesaire) ön siparişe başlayacak. ama bugün ama yarın tam bilgim yok : )
Sosyal ağlarda paylaş

AthleT said:

vivavale said:

hayırlı olsun

abi konusu hakkında bilgi verebilir misin

hmm, biraz bakındımda ilgimi çekti. ayrıca patilerede her konuda destek olmak lazım

arka kapak şu şekilde:

"arka kapak" said:

Ölü ve soğuk olan bir beden değildi, yalnızca bir histi. Olanla olmayanı ayırt etmek için yok saydığımız her şeyle yüzleşmek gerek. Mutluluk bu yüzleşmeye gizlenir bazen. Hepimiz onlarca ölü biriktirdik toprağın üzerinde. Ve şarkılar söyledik onları içimizde bir yere gömerken. Gömdük. Anılara, eşyalara ve şarkılara rağmen devam ettik aynı ritmde nefes almaya. Biz nefes aldıkça yaşadı ölüler.

Sizin de nefesinizle beslenen ölüleriniz var mı?

kitap iki bölüm
birinci bölümde bu çerçevede öyküler var.
ikinci bölümde ise "ölü evine" yazılan mektuplar.
epey geniş yelpazesi olan bi' konu bu. insanların yaşayan ölüleri ile ilgili çok geniş mezarlıkları var. o yüzden bu kitap daha çekirdek diyebilirim. talebe göre farklı yönde ilerleyeceğim.

düzeltme: kitap bu hafta içi internetten (idefix, kitapyurdu, d&r vesaire) ön siparişe başlayacak. ama bugün ama yarın tam bilgim yok : )

abi haddim olmadan bir eleştiri yapacağımda. kapak dizaynı olmamış. ya bilemedim üstteki insanlar olmuş gibi fakat duvara dayanmış insan figürü sanki abartı, öylesine konmuş gibi.
belki bir anlamı vardır da bana öyle geldi
Sosyal ağlarda paylaş

AthleT said:

öykü türündeki üçüncü kitabım

selam,

kitabı basılmış yazar olmak çok güzel bir his olsa gerek. umarım kitabın istediğin başarıya ulaşır. sevilen tanınan bir yazar olur insanların hayatlarına dokunursun.

diyelim ki bir kitap yazdık, yayınevine dosya olarak göndermeden nasıl adımıza tescil ettirebiliyoruz eseri? bunun yöntemi nedir? bilgi verebilir misin bu konuda?
Sosyal ağlarda paylaş

Kostok said:

selam,

kitabı basılmış yazar olmak çok güzel bir his olsa gerek. umarım kitabın istediğin başarıya ulaşır. sevilen tanınan bir yazar olur insanların hayatlarına dokunursun.

diyelim ki bir kitap yazdık, yayınevine dosya olarak göndermeden nasıl adımıza tescil ettirebiliyoruz eseri? bunun yöntemi nedir? bilgi verebilir misin bu konuda?

iyi dileklerin için çok teşekkür ederim.
bahsettiğin olay tamamen karşılıklı güven ile alakalı. tescil işleri bildiğim kadarıyla çok para. telif ise tamamen ayrı bir dünya. sosyal medyada başkalarının adı altında onlarca yazım / şiirim var. keza benim adım ile paylaşılan ve bana ait olmayan onlarca -şey- var. dipsiz bi' kuyu bu bence.

öyle ki çok ünlü bir yayınevi'nin sözde ünlü bir yazarı bile göz göre göre başka bir ünlü yazarın yazısını isimsiz imzasız kendi kitabına koyup "bu benim" diye yayınlayabiliyor. yaklaşık 4 senedir kitap sektöründeyim bugüne kadar bahsettiğin konudan yaşanmış bir sıkıntı ile karşılaşmadım. kaldı ki gönderdiğin yayınevi dosyayı beğeniyorsa zaten basıyor kitabı. "ha güzel dosyaymış yazarı saf dışı edip biz basalım" mantığında yayınevleri var biliyorum. olur da böyle bir niyetin hevesin olursa yönlendirebileceğim yerler var haber vermen yeterli : )

vivavale said:

abi haddim olmadan bir eleştiri yapacağımda. kapak dizaynı olmamış. ya bilemedim üstteki insanlar olmuş gibi fakat duvara dayanmış insan figürü sanki abartı, öylesine konmuş gibi.
belki bir anlamı vardır da bana öyle geldi

yahu niye haddin olmasın tabii ki eleştirme hakkın var. sen okursun beğenmeme senin en doğal hakkın. bültende biraz cansız duruyor fotoğraf ancak duvara dayanmış adam mezarın altında, üzerine atılan kumdan kaçıyor. kitabın içeriğine uygun olduğu için ilk gördüğüm yerde "bu" demiştim.

"Tatar Ramazan" said:

Ölüsünü Dirisini, Hergün Birisini!!

aslında olayın özeti bu.
ben 133 sayfa kadar uzattım. eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

AthleT said:

bilgilendirmen için teşekkür ederim.

tescil meselesini sormamın nedeni şu: müstear isimle bastırmayı düşünüyorum kitabımı. ilk kitap için bir önlem olarak düşünmüyorum bunu. sonradan sorun çıkmasın istiyorum. noname olarak giriliyor zaten piyasaya. =) bu işe ayıracak param var. uzun vadeli yatırım olarak düşünüyorum bunu.

telif meselesini de yayınevine güvenip hallediyorsunuz görünüşe göre.

kitap basım işlerinin mutfağından habersiz durumdayım ama düşe kalka öğrenicez sanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...