Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Psikoloji okumak

telorgu

Öne çıkan mesajlar

okuldaki psikologa gidiyim dedim universitenin basinda (ucretsiz) hem hayatimin en dertsiz zamanina geldi hem de kadinin sesi osuruk gibiydi dibimden mir mir konusuyordu bi bok anlamiyordum. volumu ac ya da bana baskasini bul da diyemedim, sonra da gitmedim bi daha.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

dana22 said:

ya ? sormasi ayip ama aranizda psikologa para veren var mi_? bir de saatine ne kadar verdiniz ?

Saati 200-300 arası yaşa göre değişir yani, ama bazısında otel ücreti de var üstüne, süre uzadıkça fiyat düşer genelde.

abi senin terapi cinseldi dimi..
Sosyal ağlarda paylaş

hukuk oku derim. ben okudum gayet mutluyum. öyle abartıldığı kadar da zor bir bölüm değil bakma sen bugün adliyede arkadaşlarla karşılaştık ne kadar sorumsuz insan varsa fakülteden alayımız uzatmadan bitirdik.

bir kere toplumda gerçekten bir karşılığı var. hani sürekli birileriyle sırf hukuk okumuş olmandan dolayı bile etkileşim içindesin. metroda dilekçe çıkardım bugün yanımdaki dayı 'yahu benim şöyle bir sorunum var' diye girdi mesela muhabbete ve bu tarz durumlarla karşılaşıp ufakta olsa yardımcı olabilirsen gerçekten sırf bu yüzden bile mutlu oluyor insan.

öte yandan yargı sisteminin içindesin zaten bununla birlikte devletin işleyişi toplum yapısı-devlet kuramı vs. iyice sindiriyorsun aldığın eğitimle. hani ciddi anlamda farklı bakış açıları katıyor insana. hoş her bölümün bu tarz getirileri vardır ama hukuk beni baya tatmin etti bu anlamda.

gelelim sadede. noter olursun paranın m.na koyarsın. hakim savcı olursan ki tavsiye etmem kafa raad olur. avukat olursan ilk 1 sene stajda zorlanırsın illa ki. hatta çoğu büro adam gibi para vermiyor bile 500 tl ile sağa sola saldırtan çıkarcı lavuk çok ama kafa çalışıyor, dil eğitimin varsa ve ne istediğini bilirsen iyi bir yerde çalışır staj boyu çok iyi olmasa da ortalama bir para alırsın. 1 sene geçti stajı bitirdin ruhsatı aldın avukatsın. en kötüsünden 2.000 yukarısı alırsın. tabi bu gerçekten sana bağlı. hani 4-5 binle başlayan da var.

özet geçeyim hukuk oku avukat ol.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bilader gidip fizik veya kimya okuyup ustune akademik ilerleme katetmeyecekseniz hic bir seye faydaniz olmayacagi icin okumayin daha iyi. okula gideceginiz surecte elinizden cikacak parayla is kurun, yetmiyorsa kenara koyup bi yerden is hayatina baslayin. sanayide bi tamircinin yaninda takilin mesela 2-3 yil sonra amerikaya kapagi atarsaniz buradaki tamirciler trde param var diyen muhendisi doktoru yuz dolarlik banknotla tokat manyagi yapar. gidip batak oynadiginiza degmez 4 yil, zevkli orasi ayri.
Sosyal ağlarda paylaş

Psikoloji okuma, para kazanmak istiyorsan hiç okuma. Özelde asgari ücret alıp, haftanın 6 günü çalışırsın. Kpss kasabilirsen adalet veya sağlık bakanlığına atanabiliyorsun. Adalet bakanlığında 2300 gibi alırsın. Sağlık bakanlığında daha fazla çünkü dönersermayesi daha fazla oluyor hastanelerde ama puanı daha yüksek tabi. Ayrıca daha meslek yasası yok, psikolog odasıda kurulmadı. Falcının, kişisel gelişim uzmanı, spiritüelcinin ofis açması serbest. Psikoloğun tek başına büro açması yasak.
Ayrıca bazı özel üniversitler 8.500tlye 12 ay taksit ile klinik psikoloji diploması veriyor. Tezsiz yüksek lisans programları, haftanın bir günü ders olanıda var. 200-300 kişi alıyorlar. Psikoloji bölümü mezunu olma şartıda aramıyorlar. Kısaca şu dönem okuncak bölüm değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şu an psikolojide 3. sınıftayım çok şükür :D özet geçeyim, para kazanmak için yüksek yapmak lazım, biraz da kafayı kullanmak lazım. Ha psikoloji sadece dert dinleyeyim para alayım alanı değil. Biraz hoşuna gidiyorsa oku meselesi aslında. Bir şekilde ucundan kıyısından bilimsel araştırmalara kapak atarak ta parayı bulmak mümkün. Aslında her şey nerede, nasıl bir eğitim aldın ve ileride gerçekten psikoloji alanının neresinden tutmak istiyorsun ile alakalı. Hani daha derinlemesine bilgi almak istiyorsan elimden geldiğince anlatayım salla bir pm ^^
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...