Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Long Dark

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
bir ara gaza gelip ilk kez kendimi vererek oynadim. oncesinde kisa sureli soyle bir bakip olmustum sadece.

cartography olmamis. haritayi actiginda oldugun yeri gostermiyor. ama update ederken ortaliyor. spastik gibi charcoal farmlamak lazim. o da nasil yapiliyor bilmiyorum devamli ates yakip sonduruyor musun. o sekilde kasmak acayip lame. mapleyene kadar ezberliyorsun zaten ortalama bir zone'u. tek manasi resource update sanirim. o da bir tek saplingler icin bir ise yarar herhalde. bu feature'i misli misli charcoal verirlerse tekrar degerlendiriz.

#unpopularopinion yeni hud bence daha iyi. ama devamli acik tutmak icin opsiyon olmamasi artificial difficulty kafasi yapilmis oldugunu gosteriyor. gotun donarken, ustun basin islanirken farketmiyorsun. audio queue falan da yalan wind chill disinda. is isten gecmis oluyor oburlerinde. F'ye basip kocaman ekran cikartip hava durumuna bakmak gercekten daha immersive mi?

-- macerama gelelim --

zorluk pilgrim cunku neredeyse her seyi sifirdan ogrenmem gerekti. hem de yemedi zombi gibi o kurtlarla ugrasmak/playtime vesaire. yalniz pilgrim'de de kurt avlamak dertmis ahah.

coastal highway basladim. pilgrim icin mukemmel mekanmis. obur zorluklarda ugrasilmaz. heavy hammer icin maceraya atildim. desolation point'de kesin vardir dedim. yokmus. nispeten daha kolay bir yermis gibi gozuktu. ulasim rahat. tavsan mekanlari rahat. komur var. sapling topladiktan sonra yasanir.

bu iki zone'u arsinladiktan sonra heavy hammer icin pleasant valley'e gectim. fazla buyuk oldugu icin hammeri alip cikayim dedim. burada da yoktu. farmstead'e, cache'lere bakamadim ama en ez mode zone izlenimi verdi.

mystery lake'e geceyim dedim. barn'dan cikarken yanlis yonden ciktim galiba. gece ve firtina vardi. araya bir de hypothermia girip siginacak yer arayinca daha beter kayboldum. gitmek istedigim yerin tam tersinde buldum kendimi. sonra YOLO diyip timberwolf mountain'a gittim. aslinda isabet oldu zira orayi onceden oynamistim.

ust bas daga anca yetti. ama zaten tirmanmiyorsan pek sorun degilmis. heavy hammer zirvede spawn oluyor. orada cikmasa ragequitleyip oyunu silerdim belki ama cikti. iste o an sonraki playthroughlar icin heavy hammer basladigim yerde cikmazsa bastan baslamaya karar verdim ahah. mekan yasanacak yer degil cunku decayden kacis yok.

cogunu gezmis olmanin, duzen tutturabilmis olmanin vermis oldugu gazla resourcelar tukenene kadar kalmaya karar verdim. scrap metal ve reclaimed wood buyuk sikinti. azimle dagin tepesinde ne varsa mountaineer's hut'a indirdim. son run falandi. kalan ekstralari alip iki sene kendimi avciliga verecektim. bir sekilde stamina vurdu. tekrar tirmandirabilecek, magaraya yetistirebilecek emergency stim vardi ama harcamamak icin hem de sonraki tirmanislari dusunerek rest yapayim dedim. acikcasi baymistim soyle bir gunde cikip, esyalari alip inmenin hesabini yapiyordum. ust bas best in slot olmustu, ozguven tavandaydi. acikta rest yaptim ki kotarabilecek haldeydim. fakat o esnada beynim osurdu ve 12 saat sectim. tabii uyurken condition dusuren ikinci bir sey oldu ve GG.

yazik oldu. ortama degil ayiya olmem gerekiyordu. mermim de vardi epey. en cok istedigim sey devamli yayla avlanmakti. nisan calisacak kadar arrow yoktu henuz, malum hammer'i zor buldum. o yuzden sinsice yaklasip yakindan sikayim dedim. ilk atisim headshot olup oneshotlayinca dogru yapiyorum sandim. sonradan youtube'dan ogrendim ki uzaktan atiyormusuz ki geyik urkmesin. tabii o yontemle one shot one kill bir daha yapamayinca pek avlanamadim limitli arrowla. :P

save'i tutuyordum aslinda ama o isi yapmak istemedim zira badge, achievement falan vermiyormus sanirim? badge kasmak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

duzenli sekilde ayi oldurmeye baslayinca kurda gerek kalmiyor pek, ama archery artsin diyorsan geyik sart.

cok et olmasi dert degil cunku %0 olunca pisiriyorsun ve %50 oluyor her turlu.

gene duzenli bir sekilde madenlerden komur toplayinca agac odun kesmeyede gerek olmuyor, baltalar eskimiyor, stick ve komur yetiyor oyle gunlerce yanan ates falan kasmiyorsan, sadece isini gorecek kadar ates.

birde sahil cevresinden kirik buzdan item farm yapacaksan 5sn kurali var bundan fazla surerse kesin buzlu suya dusuyorsun, ruzgara dikkat, bazi safe spotlar var bunlari ogrenip isaretleyince gerisi kolay respawn oluyor zaten ara ara.

ayi icin CH'de bunun spawn oldgu magaranin ustunde kayalik cikintilar var orda pusuya yatiyorsun gelemiyor oraya eger dogru yerdeysen.
Sosyal ağlarda paylaş

keyif icin avlayacaktim. et sikintisi yok. tavsan taslamam 100.0% grandmaster. kalorisi az tabii ama her turlu yeteri kadar avlarim. tas toplamayi adet edindim. breadcrumb yapiyordum firtina icin.

simdi aklima geldi snareler bir halta yaramiyor veya ben yanlis yapiyorum? 5-10 arasi snare diziyorum rastgele tavsaniyla unlu yerlere. gunlerce bekliyorum. yakalanmamis oluyor. RNG'yi mi tutturamadim nedir. bir keresinde tuzak kirilmisti ama tavsan yoktu.

beach combing yaptim biraz. ilk denemelerimde henuz oyunda itemlarin hava aciksa uzaktan da gozuktugunu farketmemistim. elim bos dondum. sonradan yolumun ustundeyse yontemine gectim. o daha rahat :P onu niye hemen yeni baslayana tavsiye ediyorlar anlamadim sanki direkt 200 gun hayatta kalacakmis gibi... yeni oyuncunun yapmasi gereken son is falan. anca bablar hatchet bitti metal bitti diye thread acarsa yazilmasi lazim. beni de kandirdilar.
Sosyal ağlarda paylaş

ohooo choke point olmadan snare proclamiyorsa oyundaki tavsan mekanlarinin cogunda snare ise yaramaz ki. :( neyse ogrendigim iyi oldu eyvallah. snare mukemmel bir sey renewable oldugundan. su rabbit pelt'e bir use daha koysalar sahane olurmus yalniz.

hayvanlara daha iyi AI lazim ama senelerce soylemis millet, gelisme yok. :/ bari en azindan yururken saga sola takilmasinlar. ben 50 gunluk kisa yasamimda bile kac kez gozlemledim geyiklerin moonwalk yaptigini. milletin isine geliyor tabii kolay avliyorlar oyle eheh.

fishing bana uzun vadede kotu gibi gozuktu. gunu kurtarma mekanigi gibi. balik en kolay bozulan et cinsi. gerci butun oyun buzhane :P sewing kit cikmayinca o fishing hooklarin kiymetini anladim ama. koskoca timberwolf mountain'da topu topu 1 sewing kit cikti.

gerci bunlar badge kasacak insanlarin derdi. ben daha salak gibi olme asamasindayim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...