Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İşten çıkarma

paspatur

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,

Bir personelim var. Son zamanlarda aşırı derecede serdi. Daha da fenası saygısızlık ve küstahlık hat safhaya ulaştı.

Sanıyorum devam edemeyeceğim. Adabınca işten çıkarmak için ne yapmak lazım. Yani kanunen. Uyarı falan hikayeleri. IK yla da başım belaya girsin istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

İnsan kayıp etmek kolay bir incele bakalım derdi ne, enpati şekli.

Yaptığı iş ve pozisyona görede değerlendirebilirsin, babacan olmakta fayda var bu dinazorlaştığımız zamanlarda.

Yoksa çağırırsın odana, artık sizinle şu şu sebexden dolayı vs. falan fistan sen toparla ben yazarsam olmaz ama bknz ilk şık.

Bazı işler mozaik taşları ile resim yapmaya benzer, bazen bir boka benzemez ama iş yapar. >:D<
Sosyal ağlarda paylaş

Son zamanlarda Küstahlık ve ekstra rahatlama varsa;
a. yeni bir iş bulmuştur kovulmak istiyordur.
b. Senin yerine onun yukarıda olması gerektiğini düşünüyordur, hazmedememiştir.

her iki şekilde de kazanmaya çalışmak zaman kaybı IK ile durumu görüş muhtemelen ilk vaka sen değilsindir.
Sosyal ağlarda paylaş

iki şey daha ekleyeyim.

Abi tazminatı ver çıkar demeyin bence zaten adamın istediği o belli. Sırf tazminat alabilmek için iş yapmayıp, saygısızlık yapan adama "al arkadaşım bu kadar para sana git" demek koyar adama.

Ayrıca "derdini öğren veya insan kaybetmek kolay kazanmak zor" diyenler ya hiç adam çalıştırmamışlar, yada gerçekten çok naifler. Düzelebilecek adam afra tafra yapar, az biraz iş aksatır falan filan, olayı küstahlık/saygısızlık boyutuna getiren adamı ben işveren niye düzeltsin. İşveren adamın anası değil babası değil. Ne gerek var terbiyesiz adamın ağız kokusunu çekmeye.
Sosyal ağlarda paylaş

Smoke said:

iki şey daha ekleyeyim.

Abi tazminatı ver çıkar demeyin bence zaten adamın istediği o belli. Sırf tazminat alabilmek için iş yapmayıp, saygısızlık yapan adama "al arkadaşım bu kadar para sana git" demek koyar adama.

Ayrıca "derdini öğren veya insan kaybetmek kolay kazanmak zor" diyenler ya hiç adam çalıştırmamışlar, yada gerçekten çok naifler. Düzelebilecek adam afra tafra yapar, az biraz iş aksatır falan filan, olayı küstahlık/saygısızlık boyutuna getiren adamı ben işveren niye düzeltsin. İşveren adamın anası değil babası değil. Ne gerek var terbiyesiz adamın ağız kokusunu çekmeye.

hay ağzını öpeyim
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Sen şunları söyle o zaman,

sgk asgari mi tam mı?
maaşını aksatma geciktirme oldu mu?
adam geliş gidiş saatlerine uyuyor mu?
saygısızlık yaptığına dair senin yanında şaitlik yapabilecek kimse var mı?

SGK falan bunlarda hiç sorun yok.
geliş gidiş saatlerinde sıkıntı var. Turnikelerin loglarını talep ettim bekliyorum. Diğer personellerimin şahid olduğu umarsızlıklar var işle ilgili.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...