Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Archeage #3

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

eşeği alim trade ci olucam ya bir sürü insan malları yapıp yapıp taşısınlar diye bırakıyor.

%20 üreticiye %80 taşıyıcıya gidiyomuş

süper iş yaaa :).

o iş iyiymiş ya. %20yi hemen ödüyorsundur heralde malı alınca. ama o zamanda nereye göre fiyat belirleniyor ki?
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

Suark said:

eşeği alim trade ci olucam ya bir sürü insan malları yapıp yapıp taşısınlar diye bırakıyor.

o iş iyiymiş ya. %20yi hemen ödüyorsundur heralde malı alınca. ama o zamanda nereye göre fiyat belirleniyor ki?

tam bilmiyorum, ama zaten parayı en son gold trader sana 1 gun sonra verıyor. Ordan kesılıyordur

Seele said:

Suark said:

esegi nerden aliyoruz ve nasil yapiyoruz az bi anlat.

wind bilmemne varya, 2. bölgedeki ortadaki köy. Orda trade questi alıosun blue salt brothersdan.
Onu yaptıktan sonra 2. trade questinde eşşek veriyor, böylece mal taşırken hızın kesilmiyor.

Tabi ben bilemedim, aslında malı üretmedende taşıyabiliomuşuz yani.

solzeed'e gidip, orda solz. a özel üretim yerinden malı üretiyoruz.
Grape ve et istiyor, ben etleri ondan bundan çaldım ama civciv alıp tavuk olana kadar bakarsan, güzel et çıkıyor.
grapeleride xae verdi ama onunda ağacı var.

Ordan alıp, airship yerine gidiosun malla. Airship direk gwin. mekanına götürüyor, orda gold trader'a teslim ediosn.

Oyunda ayrıca trade menüsü var, nerden nereye %kaç karlı satıosun grafikleri var

ayrıca

http://archeage.gamepedia.com/Trading

malı alıp ah ye koymuyorz bu arada,
malı alıp taşıyıp gold tradera veriyoruz, o kendi cutını %5 kesip parayı ertesi gün bize veriyor.

Düşününce çok güzel iş. Özellikle riskli bölgelerin karları yüksekmiş, oralarda üretici olmak çok mantıklı ( ne olursa olsun birileri deliver ediyor sonuçta malı ).
Sosyal ağlarda paylaş

abi üretici - taşıyıcı gelirleri %80 - %20 ayrılıyor ki? alphada oyle birşey yoktu kendımız uretip kendımız taşırdık en fazla guildeki arkadaşlara taşıtırdık.

örnekten gidelim ben 100 tane çilek urettım bunu paketledim ve hiç tanımadığım x şahsa verdim o da benım ürettiğim malı karşı kıtaya goturdu ve diyelim ki karşılıgında 20 gold aldı. trader'da 1 gun sonra %20 bana %80 taşıyıcıya mı ödeme yapıyor?? eğer oyle birşey becerdilerse helal olsun trion ve xl gamese..
Sosyal ağlarda paylaş

alpha'da hep öyle değil miydi abi zaten? %20 şaka gibi bir rakam bu arada yani siz malı o şekilde taşıttırırsanız baya zarara girersiniz. örnek ham madde AH'da satılsa 2.5g ediyor, siz yapıp, teslim ettiğinizde %100'e 5-8g gibi birşey alıyorsunuz mesafeye göre.

kimse öyle yere pack bırakmaz yani 20% için orada bi acayiplik var dsdfg

mesela bizim guildde traderunlar oluyor işte. adam packleri hazırlıyor, herkes bi pack taşıyor freedich'e gelince packleri sırayla hazırlayan adam teslim ediyor, 4 gilda kazanıyor tanesinden. 100 küsür gilda alıyor bir run'da. işte traderunlara katılanlara sırayla herkese merchant ship yapılacak böyle. yoksa tek başına yapmak çok uzun sürer. 1.2'de 2.5 ay oynadım 200 gilda bile biriktiremedim kendim
Sosyal ağlarda paylaş

valla wiki öle dio, bide gördüm millet üreti üretip bırakmış başlangıç yerine

nerde okudugumu bulamadımda, bi deneyiverin.

Sen üretip koyuyosun bi yere işte, gelen paradan %20 yi sana gönderiveriyordur.

aha buldum

http://archeage.gamepedia.com/Trade_Packages

When a Trade Package is delivered, 80% of its profit goes to the player who delivered it, while 20% goes to the player who crafted it.
Sosyal ağlarda paylaş

riski yokya ondan azdır belki, profitin %20 sini alıyorda olabilir.

Bu arada, aşağı yukarı kaç Gold geliyor en basit trade rundan? benimki daha gelmedi ondan bilemiore
Xenus said:

alpha'da hep öyle değil miydi abi zaten? %20 şaka gibi bir rakam bu arada yani siz malı o şekilde taşıttırırsanız baya zarara girersiniz. örnek ham madde AH'da satılsa 2.5g ediyor, siz yapıp, teslim ettiğinizde %100'e 5-8g gibi birşey alıyorsunuz mesafeye göre.

kimse öyle yere pack bırakmaz yani 20% için orada bi acayiplik var dsdfg

mesela bizim guildde traderunlar oluyor işte. adam packleri hazırlıyor, herkes bi pack taşıyor freedich'e gelince packleri sırayla hazırlayan adam teslim ediyor, 4 gilda kazanıyor tanesinden. 100 küsür gilda alıyor bir run'da. işte traderunlara katılanlara sırayla herkese merchant ship yapılacak böyle. yoksa tek başına yapmak çok uzun sürer. 1.2'de 2.5 ay oynadım 200 gilda bile biriktiremedim kendim
Sosyal ağlarda paylaş

abi sen o gördüğün packlerin trade pack olduğundan emin misin? cinderstone'daki quest raidi için town girişinde spawn olan packleri görmüş olmayasın?

dediğim gibi kimse öyle tradepack atmaz yere, millet birbirini öldürüyor pvp zonelarında pack çalmak için. teslim edilecek npc'i campliyor falan
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

riski yokya ondan azdır belki, profitin %20 sini alıyorda olabilir.

Bu arada, aşağı yukarı kaç Gold geliyor en basit trade rundan? benimki daha gelmedi ondan bilemiore

demand'e göre değişiyor o folio mu ne oradan bakıyorsun ne nerde ne kadar ediyor şimdi herkes deli gibi trade yaptığından demand çok düşük %70 falan normalde 130% olunca misal 2crowns -> gweonid taşıdığında 8g gibi bişey alıyorsun, dewstone'da durursan 5.5g, marianople'de durursan 4.5g mesafeye göre. demand 70% falanken baya düşer ama işte 1-2g pack başı
Sosyal ağlarda paylaş

Ya siz niye bu kadar çile çekiyorsunuz.Ben sıra beklemek için orchidnarumu ne orada başladım gayette hiç sıra beklemeden giriyorum ama beni bi takın ya 2 sorunum var

- Ev kurdum ancak mining ile raw stone çıkaramadım.Dağ kenarlarını dolaşıyorum max 2 tane iron mine buldum ancak raw stone cıkmadı

- Large farm nasıl olacak bu iş
Sosyal ağlarda paylaş

Sırada bir ileri bir geri atma olayı oluyor yalnız hala, 2202'den 2244'e düştüm bir ara lel.

Dahuta'dan ayrılmama sebebim max conflict unofficial RP/PVP serverı seçilmiş olması. Yoksa şu que cidden eziyet. Sabah erken uyanamazsam gg oluyor.

Update: A new NA server has opened! Start your ArcheAge adventure in Calleil (NA), available now.

E hadi EU'ya da yeni sunucu artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...