Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

das boot

Grudge

Öne çıkan mesajlar

• 1 yıl sonra ...
Cidden güzel bir film ve kesinlikle muhteşem bir son...
"Wolfgang Petersen"e saygılarımı sunarım :)
said:
fedaykin, 24 Şubat 2003 19:37 tarihinde demiş ki:
Pinnggggggggggggg.........
Pingggggggggggggg.........
Pingggggggggggggg.........

Oyununu çok oynadımda bir türlü filmini izleyemedim ona yanarım

yaa işte zamanla istenilen herşey oluyor... Bak 11 ay geçmiş ama sonunda seyrettik :)
Bu arada imzaya takılmadan edemedim yalnız birey falan ne o öyle??? :hrr:
[signature][hline]Cennette huriler varmış, kara gözlü
İçkinin de oradaymış en güzeli
Desene biz çoktan cennetlik olmuşuz;
Bak bir yanda şarap bir yanda sevgili
Ö.Hayyam

[Bu mesaj Nartanesi tarafından 11 Ocak 2005 14:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
2 senelik aramalarım ve çabalarım sonrasında 3 gün önce Director's Cut DVD'sini satın alabildim.Bugün çok boş zaman var diye oturdum ve izlemeye başladım.Gerçek bir başyapıt,harika bir Director's Cut.İmkanı olan herkes almalı ve daha önce izlediyse bile yeniden izlemeli,daha önce yine Türk kanallarından birinde izlemiştim,sanırım TRT2'de,filmin bir çok karesini unutmuş ve hiç etki bırakmamıştı bende,TV'nin farkı sanırım bu.Ev sinema sisteminde sesi sonuna kadar açıp dikkatlice izlemek,daha iyi bir deneyim düşünemiyorum bu konuda :)

Bu arada Director's Cut'un uzunluğu 3 saat 20 dakika,ciddi boş zaman istiyor fakat herşeye değiyor.Türkiye'de her yerde bulunmuyor,bir ara D&R sistemlerinden sordurtmuştum sadece Cevahir'deki D&R'da 4 tane var demişlerdi,İstanbul'da başka yoktu.O derece kıymetli bir DVD sayılır fakat fiyatı da sadece 11 YTL :)

Das Boot konusunun da bu kadar az ilgi görmesine şaşırdım,Wolfang Petersen'den gerçek bir başyapıt,finali ise filmin tamamından daha iyi benim gözümde.

bu arada,UP :)
Sosyal ağlarda paylaş

yönetmenin zirvesidir gerçekten ve aynı zamanda II. Dünya Savaşı üzerine yapılmış filmlerin de en iyilerindendir. TRT3de eskiden dakika başı filmin tema müziğinin remix klibi dönerdi hatırlayan olur belki : Das U Boot

http://www.youtube.com/watch?v=NPgOrZxdmak

Ne yazık ki yönetmenin sonraki hiçbir filmi bu başarılı filmin uzağından bile geçmemektedir.
Sosyal ağlarda paylaş

heh abi beylikdüzü migros d&r'dan aldım.

Her 3 günde bir gider yeni Dvdlere bakarım,1 tane gelmişti onu da hemen ben kaptım :) Genelde D&R'in stoklarında olan filmler Cevahir'deki D&R'larda bulunuyor.Almak istersen oraya gidebilirsin abi aksi takdir de çok zor bulursun.Dediğim gibi 2 seneye yakındır arıyordum her yerde.

Director's Cut'un fragmanı Youtube'de yokmuş,upload edeyim bari :)

edit:
+1 Sturm,diğer filmlerinden birkaçını sayayım mesela,Air Force One !!!,In the Line of Fire,Posedion,Troy ve Perfect Storm.

Perfect Storm dışında sayılan filmlerin hiçbirini beğenmedim ben,Perfect Storm ayrı bir film ama ya :)
Sosyal ağlarda paylaş

DVD'den alamadım fragmanı bir türlü,denyo bir DVD hazırlamışlar :) Neyse Youtube'den eski fragmanı koyayım o zaman;

http://www.youtube.com/watch?v=TpAd69BHee8&mode=related&search=

ek bilgi olaraksa;

Film için özel olarak 3 tane U-Boot yapılmıştır.Filmin 14 milyon dolarlık bütçesinin çok büyük bir bölümü bu denizaltılara verilmiştir.Bu denizaltılar daha sonra Indiana Jones filmleri dahil birçok filmde kullanılmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

birde filmin tamamı el kameraları ile çekilmiştir.Sebebi de zaten dar olan denizaltında daha rahat çekimler yapabilmek için

Zaten kendimizi o denizaltında hissediyorsak bu yüzdendir,cidden sanki her zaman arkadan grubu takip eden bir adammışız hissi veriyor film,en azından bende öyle oldu :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...