Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Zoe Quinn Olayları ve GamerGate

SenariouS

Öne çıkan mesajlar

http://i2.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/846/635/9c8.jpg
http://i1.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/846/083/785.jpg
http://i2.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/846/855/936.jpg
http://i1.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/846/883/f84.png
Sosyal ağlarda paylaş

sevmiyorum ama başarılı mı? başarılı. ne güzel hüpletmiş. o mentoru kıskançlıktan çatlamıştır. daha da iyisi şu vidyonun üzerine hüpletmeye devam edecek. ikiyüzlü piyasanın umrunda değil çünkü. promote edip satış arttıranından iki kuruş donate edip veya iki retweet edip femnazi seal of approval alanına kadar. tam böyle tayyip tier, teyp meyp hak getire.

kotick'e padawan olur.
Sosyal ağlarda paylaş

feminizmde sorun yok abi. feminizm kısvesi altında abuk sabuk işler yapanlar ve onlara prim verenlerde sorun. gerçek feminizm bu değil sdfds. yoksa patriarchy falan gayet legit iddialar. müslüman, ataerkil ülkede bırak gamingi günlük hayatın her yerinde gözlemleyebiliyorsun. ama iyi argümanla gelicen bu bir. ikincisi de dolandırıcı olmayacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

bu yeni degil zaten anita ilk videolarini cikarmaya basladiginda bu tarz zimbirtilar geziyordu youtube'da heh

bu arada Anita'nin GamerGate konusuyla zerre alakasi olmamasi lazim aslinda, onu da isin icine sokarak hem kadinin profilini yukseltiyor millet hem de etrafta tangential alakali her kadina dalarak milleti hakli cikariyorlar

millet hashtag, youtube videosu falan kasarken Zoe'nin de patreon 1200 dolardan 3200e cikti bu arada... cakma twine oyunu yapan endusturide kimsenin siklemedigi random San Francisco kankisine omur boyu ekmek sagladi millet, grats
Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:

Bu hatunun icloudda falan resmi yokmu, birileri el atsın şuna. 30 sayfa tartışılan hatunun neye benzediğini görelim, ilk sayfadaki resimlerden bişi anlasilmiyor

ben merak edip internette dolastım biraz. sonra kendisinin bir klasor resmi olan bir torrent buldum. (facebook resmi verilmiş olan photoshoot ların klasoru) dur bakayım bu kadar olay çıkarmış neye benziyormus dedim.

1 hafta oldu kendine gelemedim henuz. aman diyorum. direk zehirlenirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

feminizmde sorun yok abi. feminizm kısvesi altında abuk sabuk işler yapanlar ve onlara prim verenlerde sorun. gerçek feminizm bu değil sdfds. yoksa patriarchy falan gayet legit iddialar. müslüman, ataerkil ülkede bırak gamingi günlük hayatın her yerinde gözlemleyebiliyorsun. ama iyi argümanla gelicen bu bir. ikincisi de dolandırıcı olmayacaksın.

this

feminism gayet legit, problem ajandalarini zorlayan radikal femisnistlerde bknz. "butun erkekler tecavuzcudur", "woman diil womyn", "gayler pis sapiklar", "kadinin erkekle oldugu her cinsel iliski tecavuzdur","lezbiyenlik kutsal","trans erkekler cinsiyete ihanet edenlerdir", "trans kadinlar bizim alanimiza sizmak isteyen casuslardir", "benim fikirlerime karsi cikmak misogyny dir" ve daha birsuru radfem zirvasi

ne yazikki igneyide burda gamergate e batirmamiz lazim cunki rampant misogyny var direk, su topicte bile sirf kadin oldugu icin ne hakaretler yemis zoe quinn ki zaten paticik misogyny icinde yuzen bir olusum oldu ne yazikki. Burdaki sorun gamer dedigimiz kitlenin cogunlugunun gercektende hetoro beyaz erkek olmasi, bu forumun %95ide uyuyor zaten buna. Kadinin degeri kalifikasyonları, fikirleri veya kisiligi ile degil bir sex objesi olarak dis gorunumu ile olculuyor ki politikacilara bile bu muamelenin yapildigini gorduk, ciddiye alinmasi icin "guzel kari" olmasi lazim once.

Senelerce oyunlari kendi mulkiyeti olarak gordu bu guruh o yuzden en ufak bir elestiriye dahi tahammul edemiyorlar, tropes vs woman in video games icerik olarak asiri manipulatif, ozel secilmis ve pazarlama materyali olarak kullanilmis olsa bile getirdigi elestirilerin pek cogunda haksiz degil yani. Butun endusturiyi "dazlak marine" ile "edgy anti-hero" arasina sIkistirdi bu zihniyet, son assasins creed olayida bunun en guzel ornegi idi ki SJW ler protesto edince gidip damsel in distress "love interest" eklediler

http://i4.photobucket.com/albums/y143/Uberbucket/game/protagnoists3.jpg

white trash in en sevdigi serilerden biri olan GTA da bile her cesit karakteri gorduk simdiye kadar ki zencilere karsi irkciligin problem olmadigi turkiyede bile san andreasi "oyun superde neden zenci ile oynuyoruz" diye bashliyenleri gorduk. Ben bile burda kac defa "kari char acmis yine" diye bashlandim. Cesitlilik guzel sey bu konuda SJW ler hakli ancak yanildiklari nokta bunu tehdit ederek ve zorla dayatmaya calismalari, o zaman reaksiyon aliyorlar iste, kendi kendine gelismesi ve olgunlasmasi gereken birsey bu, artistic integrity direk, oyunun kendine hitap etmedigini dusunuyorsan satin almiycaksin bu kadar basit ve neden satin almadigini soyleme hakkinda var, problem zaten seni cekmeyen oyunun icerigine medya araciligi ile mudehale etmeye calisinca cikiyor ortaya. Bakiniz Fifa ya "neden kadin ligleri yok" diye saldirmak aptalliktan baska bisey degil yani

Bunu basarili yapip herkesi mutlu eden oyunlarda yok degil yani misal saints row buna verilebilicek en guzel ornek, gene w-rpg lerin cogunlugu bunu cok guzel basariyor hikayeyi katletmeden ki DA origins de herseyin dozunda oldugu nadir oyunlardan biri, DA2 gibi hamburger helper tier fan fiction diil. Jedi academy misal oyunun basinda hikayeyi katletmeden bize karakter yaratma opsiyonu veriyordu ki hikaye agirlikli bir action oyunu idi sonucta. Japon yapimi olmasina ragmen MGS serileri gene diversity konusunda cok basarili, her turden kadin karakter ve LGBT karakter vardi icinde ve bir ajanda zorlamaktan cok hikayenin icine cuk diye oturan ve kimseyi rahatsiz etmiyen seylerdi bunlar ama bu bile mgs4 un "sexist" diye bashlanmesine engel olamadi ki B&B lerde biraz problem var, onu reddetmiyorum :p

HellHound said:

bu yeni degil zaten anita ilk videolarini cikarmaya basladiginda bu tarz zimbirtilar geziyordu youtube'da heh

bu arada Anita'nin GamerGate konusuyla zerre alakasi olmamasi lazim aslinda, onu da isin icine sokarak hem kadinin profilini yukseltiyor millet hem de etrafta tangential alakali her kadina dalarak milleti hakli cikariyorlar

millet hashtag, youtube videosu falan kasarken Zoe'nin de patreon 1200 dolardan 3200e cikti bu arada... cakma twine oyunu yapan endusturide kimsenin siklemedigi random San Francisco kankisine omur boyu ekmek sagladi millet, grats

anita halkanin bir parcasi sadece, gamergate zoe quinn olayi ile baslamadi cunki gezi parki olaylarinin agac olayi ile baslamamasi gibi. Hamburger helper olayindan beri oyun basini ile gamerlar arasinda bir catlak olustu zaten, simdi gorudgumuz trend de burada basladi. Hepler in cinsiyetinin konuyla bir alakasi yoktu, problem cidden kotu bir yazar olmasi, oyunlari sevmemesi ve cidden anlamamasi ile ajanda zorlamasinda idi. "zorla size homoseksuelligi kabul ettiricem" diye yola cikti cunki ki bunun oyunun icerigi ve hikayesi ile zerre alakasi yoktu, sirf ajanda zorlamak icin konulmus birseydi. Yanlsi olan gamerlarin bunu misogyny ye dokmesi ve sirf kadin oldugu icin ona saldirmasi idi ki baya ellerini guclendirdi bu olay, "beni elestiriyorsun cunki vajinam var" a kadar goturdu oda isi.

bundan sonra trend oldu iste, elestiri alan her kadina legit elestirilerin yaninda misogyny dolu elestirilerde geldigi icin onlarda hemen buna sarildilar.

asil buyuk kirilma mass effect 3 un sonlari konusunda oldu, bunda misogyny filan yoktu. Bugun shadow of mordor u "neden karisi ile opusuyor omg sexism worst game ever!" diye elestiren oyun basini o gun "artistic integrity" diye bioware e sahip cikti ve gamerlara karsi savas acti. Meshur "gamer entitlement" yazilari bu isin baslangici idi sadece. Ondan sonra bioware "oyunumda neden gay var" diye aglayan veletleri hedef gosterip "sorun endingler degil, bunlar homofobik!" diye basini ayaga kaldirdi

quinn olayinda kitle gene ikiye ayrildi, misogyny kusan veletler ile oyun basini ile problemi olan gamerlar, tabiki shield olarak misogyny yi kullanicaklardi ve oylede yaptilar. olayi atesleyen etik sorunu ve "gamers are dead" ve gamejournopros da ortaya cikan oyun basinindaki gizli anlasmalar ve isbirligi ikinci plana atildi. #notyourshield gamergate i destekleyen kadinlar ve azinliklar tarafindan bu yuzden kullanilmaya baslandi

olayin son basamaginda ise sockpuppet accountlarla isin nereye gittigini su sekilde gorebiliyoruz

http://i.imgur.com/nPT8mbq.jpg

8chan da doxxlanmadan once bizzat threadi okudugunu da goruyoruz twitterinda, kendi kendinimi doxxladi sorusunu sorduruyor buda bize. Sonucta yeni cikan oyununun deli gibi reklami oldu ve MSNBC ye cikip herkese kendini tanitti iste, magduru oynayip parayi goturdu SJW lerden

http://www.youtube.com/watch?v=ATloKy52bVY

"Butun bu hariketin amaci kadinlari oyun dunyasindan uzaklastirmak" safhasina geldik iste azinlikta olan birkac gerizekali yuzunden, butun ana akim medya gamergate hariketini misogyny ile bir tutuyor artik, derdi etik sorunlar ve oyun basininin boktanligi olan kitle ise italya ile savasa giren almanya gibi kaldi ortada, boktan muttefiklerle yola cikinca boyle oluyor iste
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...